Żeby oprawić wybraną treść opierając się na moim przykładzie, zaopatrz się w następujące przybory:

- kartonowe ramy do samodzielnego zdobienia

- blok akwarelowy

-farby akwarelowe

-różne odcienie farby akrylowej- kolorowe cienkopisy lub flamastry

- gąbki do malowania

-nożyczki i klej

 

Krok 1.

Przygotuj tło pod tekst.  Ja z wielką przyjemnością sięgam po farby akwarelowe, które rozcieńczone wodą potrafią stworzyć subtelny podkład. Akwarelowe kleksy rozmywam wodą i pozwalam kolorom mieszać się ze sobą, aż uzyskam wymarzony efekt. To bardzo relaksujące i wciągające zajęcie :).

 

Krok 2.

Uważam, że myśli jak i słowa wypowiadane w dobrej intencji mają moc wprowadzania pozytywnych zmian.  Zastanów się więc nad treścią, z którą się identyfikujesz, a następnie zapisz na uprzednio przygotowanym podłożu.  Jeszcze  nie opanowałam sztuki pisania do perfekcji, więc zanim na trwałe zapisałam słowa, naszkicowałam tekst ołówkiem.  Jest wiele inspirujących źródeł z przykładami kaligrafii. Ciekawe czcionki znajdziesz między innymi w specjalistycznej literaturze na ten temat.

 

Krok 3.

Pora na malowanie ramek. Do tego celu najlepiej wybrać szybkoschnące farby akrylowe. Dobierz odcień farby do tła kartki tak, by praca zachowała spójny charakter. Jeśli w trakcie pracy zmieni się koncepcja i zdecydujesz się na inny kolor, możesz to zrobić. W tym przypadku najlepiej poczekać, aż niechciana warstwa wyschnie, a potem nałożyć nową. Ja nakładałam farbę gąbkami, uzyskując lekko zmatowioną i chropowatą powierzchnię.

 

Krok 4.

Gdy rama będzie już sucha, naklejamy na jej środku wycięty arkusz z tekstem. Możemy ramki lekko pocieniować farbami, wtedy oprawa stanie się mniej monotonna i przez to ciekawsza. Gotowy obrazek można zamocować do ściany taśmą dwustronnie klejącą, albo po prostu postawić na meblu.