Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Premiera online, naszym gościem będzie Sylwia Lipka, autorka książki „Mery Majka” (Wydawnictwo Insignis). Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

„Mery Majka” to powieść wzorowana na osobistej historii Sylwii Lipki. Opowiada o dziewczynie z miasteczka, jakich w Polsce mnóstwo, która nie jest w czepku urodzona, nie pochodzi z uprzywilejowanej rodziny i jest „zwyczajna” w najlepszym sensie tego słowa – bo czasy bycia „wyjątkowym za wszelką cenę” słusznie już powoli odchodzą do lamusa. Marysia pochodzi z małej miejscowości. Jest najmłodsza z licznego rodzeństwa. Od małego uczęszcza na zajęcia artystyczne. Marzy jej się kariera piosenkarki. Gdy tylko zaczyna gimnazjum, dołącza do zespołu jako główna wokalistka, zakłada swój kanał na YouTubie i mierzy się z hejtem rówieśników. Czy jej determinacja, by stać się piosenkarką, jest wystarczająco silna? A może to niespodziewana propozycja z teatru odmieni jej plany na przyszłość? Czy kanał na YouTubie pomoże jej w karierze? A może to teatr zostanie jej życiową pasją?

Pasja, kariera, marzenia – to wszystko brzmi pięknie, ale niestety droga do sławy rzadko usłana jest różami. Poznaj historię nastolatki, której przeciwności losu nie zniechęciły do realizacji marzeń.

Książka pt.: „Mery Majka” jest dostępna na: https://www.empik.com/mary-majka-lipka-sylwia,p1270014896...

Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.

Bieżący kalendarz Premier online, nagrania poprzednich spotkań i ciekawe artykuły o premierowych tytułach znajdziesz na empik.com/premieraonline.