Sześć płyt z dorobkiem rozproszonym Jacka Kaczmarskiego oraz jedną z nagraniami jego wierszy w wykonaniu Andrzeja Seweryna zawiera box zatytułowany Suplement. To najnowsze wydawnictwo z cyklu Dzieła zebrane Kaczmarskiego, którego publikację rozpoczął w 2004 r. 22-płytowy zestaw Syn marnotrawny przygotowywany jeszcze za życia polskiego barda.
Nad redakcją Suplementu pracował kolekcjoner i znawca twórczości Jacka Kaczmarskiego Krzysztof Nowak. Udało mu się do wydanych na 22 płytach Dzieł zebranych dodać nowe tytuły: utwory dotychczas nieznane, nigdy dotąd nie publikowane, nieoczekiwanie odnalezione.
„Pierwsze trzy płyty Suplementu (łącznie 78 utworów) to nagrania z Radia Wolna Europa, gdzie Jacek Kaczmarski występował na antenie pod koniec lat 80., czyli w ostatnim okresie pierwszego etapu swojej emigracji. Osobny dysk zajmują sesje z Radia Wrocław zarejestrowane już w XXI wieku. Po drodze były liczne „rarytasy i niespodzianki” - te bezcenne nagrania pochodzą z rozproszonych źródeł. Są także piosenki, o które najczęściej dopytywali się liczni wielbiciele Jacka Kaczmarskiego - nagrania, które nie znalazły się w edycji Syn marnotrawny, mimo tego, że były dostępne w wydaniach kasetowych (decydowała o tym pojemność nośnika w premierowych wydaniach na CD). Wielką atrakcją będzie niewątpliwie album zamykający kolekcję: wiersze Jacka Kaczmarskiego w interpretacji wybitnego aktora, Andrzeja Seweryna” - napisał we wstępie do Suplementu Daniel Wyszogrodzki, redaktor edycji Syn marnotrawny.
Zawartośc boxu:
1. Radio Wolna Europa vol. 1
2. Radio Wolna Europa vol. 2
3. Radio Wolna Europa vol. 3
4. Radio Wrocław
5. Rarytasy i niespodzianki
6. Dodatki (wersje z kaset magentofononych i inne)
7. Wiersze - recytuje Andrzej Seweryn
Pomaton EMI/M.W.

Aktualności
Suplement Dzieł zebranych Kaczmarskiego
Sześć płyt z dorobkiem rozproszonym Jacka Kaczmarskiego oraz jedną z nagraniami jego wierszy w wykonaniu Andrzeja Seweryna zawiera box zatytułowany Suplement. To najnowsze wydawnictwo z cyklu Dzieła zebrane Kaczmarskiego, którego publikację rozpoczął w 2004 r.
Komentarze (0)