Czym w zasadzie jest myjka do okien Kärcher?

Można powiedzieć, ze najprostsze modele działają podobnie jak odkurzacz. Składają się ze ściągaczki i rękojeści, w której znajduje się zbiornik na brudną wodę. Silnik elektryczny powoduje zasysanie ściąganej wody z szyby, lustra czy innej szklanej powierzchni. Skuteczność tego małego urządzenia widoczna jest w efekcie na powierzchni, która jest wolna od smug, zacieków i innych niedoskonałości. W zasadzie wystarczy tylko jedno dokładne pociągnięcie i nie trzeba dokonywać żadnych poprawek. Oczywiście wcześniej należy nanieść na powierzchnię odpowiednią ilość detergentu i rozprowadzić go np. tzw. barankiem, czyli miękką końcówką. Są jednak jeszcze inne sposoby.

 

Karcher - pełna oferta

 

Czym różni się myjka parowa Kärcher od zwykłej wersji? Działanie myjki parowej do okien

Ten typ urządzenia jest bardziej rozbudowanym odpowiednikiem powyższej propozycji. Co istotne, do skutecznego umycia powierzchni szklanych nie są w tym wypadku potrzebne żadne detergenty. Jest to więc sprzęt bardzo ekologiczny. Myjka parowa do okien Kärcher wykorzystuje do działania parę wodną. Najczęściej posiada dwie oddzielne zbiorniki na ciecz. W jednym znajduje się czysta woda, poddawana podgrzaniu w celu wytworzenia pary, w drugiej natomiast zbiera się brudna woda z szyby. Ten typ sprzętu czyszczącego świetnie radzi sobie z zabrudzeniami na szklanych elementach bez użycia środków chemicznych. Egzemplarze takie są jednak z reguły droższe od standardowych myjek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki do okien?

Chociaż urządzenia te są do siebie podobne, różnią się parametrami technicznymi, które rzutują na wydajność i użyteczność. Myjka do szyb Kärcher powinna mieć przede wszystkim:

  • funkcję zasysania ściąganej wody – dzięki temu na szybach, lustrach i przeszkleniach nie będą tworzyć się zacieki, a samo mycie będzie przyjemniejsze.
  • wydajny akumulator – pojemna bateria sprawia, że praca nie będzie co chwilę przerywana celem jej naładowania.
  • niski poziom emitowanego hałasu – generowanie głośnych dźwięków jest drażniące nie tylko dla użytkownika sprzętu, ale też domowników.
  • niewielką wagę – operowanie ciężkim sprzętem jedną ręką w różnych pozycjach może zmęczyć nadgarstek i bark, dlatego lepiej szukać lżejszych modeli.
  • możliwość montażu części zamiennych – dotyczy to przede wszystkim baterii, która z czasem może stracić swoją żywotność.

Skoro najważniejsze cechy, których należy szukać w myjkach do okien, zostały już wymienione, pora na zestawienie 5 polecanych modeli przydatnych w domowych porządkach.

Myjka do okien KÄRCHER WV 1 Plus 1.633-203.0

Podstawowy model służący do radzenia sobie z zabrudzonymi szybami, lustrami, stolikami szklanymi, płytkami w łazience czy kuchni. Prezentowany Kärcher do mycia szyb jest wyposażony w szeroką ściągaczkę o długości 25 cm i zbiornik o pojemności 100 ml na brudną wodę. W zestawie znajdziesz też pada z mikrofibry, spryskiwacz z butelką, detergent w formie koncentratu, baterie litowo-jonową i ładowarkę. Przewidywany czas pracy na jednym cyklu baterii to 20 minut, co przekłada się na 55 m2 powierzchni. W małym mieszkaniu lub przy sporadycznym użytkowaniu w zupełności wystarczy.

 

Myjka do okien KARCHER WV 1 Plus 1.633-203.0

 

Myjka do okien KÄRCHER WV 2 Plus N 1.633-212.0

Egzemplarz ten jest niczym starszy brat poprzedniego modelu – podobny, ale silniejszy. Widoczne jest to w załączonych wymiennych ssawkach, które mają różną długość (28 i 17 cm) wykorzystywane do większych i mniejszych powierzchni. Dzięki pojemniejszemu akumulatorowi pozwalającemu na prace ciągła wynoszącą 25 minut wydajność urządzenia oscyluje w granicach 75 m2 umytych powierzchni szklanych. To również świetna propozycja dla domowych okien mebli szklanych i płytek w kuchni oraz łazience.

 

Myjka do okien KARCHER WV 2 Plus N 1.633-212.0

 

Myjka do okien KÄRCHER WV 5 Premium 1.633-453.0

Kolejny wyróżniający się produkt z tej samej serii. Prezentowana myjka Kärcher do okien ma zwiększoną pojemność akumulatora względem poprzedników, co przekłada się na wydajność na poziomie 105 m2. Dzięki temu można nią doprowadzić do perfekcji powierzchnie szklane nawet w sporym mieszkaniu lub domu na jednym cyklu ładowania. Wymienny akumulator może być też w każdej chwili zastąpiony naładowanym, w który można oddzielnie się zaopatrzyć. Bardzo praktycznym gadżetem jest możliwość regulacji odległości czyszczenia w ssawce, dzięki czemu łatwiej jest pracować myjką w przeszkleniach z silikonem na złączeniach z futryną. Zdecydowanie godny polecenia model myjki do okien.

 

Myjka do okien KARCHER WV 5 Plus N 1.633-453.0

 

Profesjonalna myjka do okien KÄRCHER WVP 10

W tym momencie dochodzą do głosu produkty z najwyższej półki jakościowej. Jak myć okna Kärcherem WVP 10? Przede wszystkim można to robić zarówno w pionie, jak i w poziomie. Mocny akumulator i moc 10 W zapewniają skuteczne zasysanie brudnej wody ze szkła i innych płaskich elementów. W zasadzie nie ma większego znaczenia, jakie są czyszczone za jej pomocą, bo nadaje się nie tylko do szkła, płytek, gablot czy kabin prysznicowych. Szerokość ssawki to aż 28 cm, co przekłada się na wydajność rzędu 105 m2.

 

Profesjonalna myjka do okien KARCHER WVP 10

 

Profesjonalna myjka do okien KÄRCHER WVP 10 Adv

Czym najlepszy model w zestawieniu różni się od poprzednika? Przede wszystkim jest to dodatkowe wyposażenie, a mówiąc wprost ładowarka o szybkim czasie ładowania baterii. Od momentu rozładowania do uzyskania pełnego poziomu energii potrzeba tylko 50 minut, co jest wynikiem ponad 3 razy lepszym od standardowych wersji. Dlatego ta myjka do okien Kärcher jest tak doceniana przez profesjonalistów i osoby, które często musza myc duże powierzchnie w swoich domach. W zasadzie jest to topowy produkt z kolekcji i większą wydajność posiadają jedynie rozbudowane i mniej mobilne parownice.

 

Profesjonalna myjka do okien KARCHER WVP 10 Adv

 

Po przeanalizowaniu powyższego zestawienia wybór odpowiedniej myjki do okien z akumulatorem powinien być o wiele prostszy. Efekt z pewnością będzie zdecydowanie lepszy od mozolnego przecierania szmatką szklanych powierzchni. Po więcej tekstów zajrzyj na Empik Pasje do działu Dom i ogród.

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock / Yulia YasPe