Zobacz też, jak wykonać oryginalne breloki do kluczy z korków i daj się zaskoczyć ich nowym wcieleniem.

 

Tymczasem do stworzenia morskiej tablicy na zdjęcia potrzebne będą:

- oczywiście korki!

- ramka kartonowa 3D

- farby w odcieniach błękitu (użyłam akrylowych)

- pędzle gąbkowe

- pistolet do klejenia na gorąco

- pianka kreatywna

- ozdobne wycinanki z morskimi motywami, kartka z bloku do zrobienia łódki (opcjonalnie)

- nożyk do cięcia, klej do papieru

 

Przemysł korkowy uznawany jest za przyjazny planecie, bo do obróbki pozyskuje się wyłącznie obumarłą część drzewa, nie czyniąc mu krzywdy. Korek jest ognioodporny, elastyczny i lekki, ale mnie najbardziej urzeka jego kolor i ciekawe wnętrze przypominające skupisko małych bąbelków. Przepełniona sympatią, nie mogłam przepuścić okazji do wykorzystania korka według własnego widzimisię, tym bardziej, że nagromadziłam spore pokłady w postaci zatyczek do butelek.  W głowie zaświtał pomysł na stworzenie morskiego obrazka w formie tablicy do przypinania, dlatego zleciłam korkom mokrą robotę.W moim wydaniu udają spienione morze, więc mimo że lubię ich naturalny kolor, zanurzyłam je w błękitach. Mieszałam farbki akrylowe na tacce i nakładałam miękką gąbką, by kolory przenikały się wzajemnie i wnikały w pory.

Zewnętrzne części ramy pomalowałam na biało, a jej środek przetarłam jasnoniebieską farbką by uzyskać niebiańskie, lekko zachmurzone tło. Korek nie zakryje całej płaszczyzny, na górze zostawię trochę  rześkiego, morskiego powietrza.

Długość korków idealnie odpowiadała głębokości ramki. Końcówki wyrównałam więc nożykiem, by równo przywierały do podłoża i rozplanowałam sobie mniej więcej układ w środku.

Morskie głębiny zaczełam wyklejać zaczynając od najciemniejszej warstwy na dole. Do takich prac najlepiej używać mocnego spoiwa, więc przyda się niezawodny klej z pistoletu.

Obrazek jest niewielkich rozmiarów, środek ma pole kwadratu o boku 20 cm, ale korkową powierzchnię można z powodzeniem wykorzystać do przypinania zdjęć, czy drobnych pamiątek. Pinezki to już nie zwykłe blaszki, a maleńkie rybki z pianki, które nurkują wśród fal.

Ramę można ciekawie wykończyć papierowymi wycinankami. Nad morskimi bałwanami ustawiłam latarnię, a do brzegu pozwoliłam podpłynąć wielorybowi. Chciałam też dorzucić jakiś mocniejszy akcent, dlatego złożyłam z papieru czerwoną łódkę, która buja się na powierzchni.

Jak Ci się podoba ta inspiracja? 

Jest nietypowa i kolorowa, ale wakacyjny czas to pora na niekonwencjonalne rozwiązania. Jeśli masz swoje propozycje na wykorzystanie korka, pochwal się nimi w grupie „Czas na DIY” na facebooku!