Mistrzowie komedii romantycznych z wytwórni Working Title („Notting Hill”, „Dziennik Bridget Jones”, „To właśnie miłość”) przedstawiają zupełnie nowe, współczesne podejście do uwielbianego gatunku, w którym angielski styl i humor łączą się z egzotyką odległego wschodu w ujmującej opowieści o miłości, która nie zna granic. WHAT’S LOVE GOT TO DO WITH IT? to międzykulturowa komedia romantyczna naszych czasów, która bawi i wzrusza niezależnie od tego, skąd pochodzimy i w którym miejscu na Ziemi biją nasze serca.

Za kamerą gwiazdorskiej produkcji stanął nominowany do Złotego Globu reżyser Shekhar Kapur („Elizabeth”). W rolach głównych wystąpili: Lily James („Kopciuszek”), Shazad Latif („Pasażer”) oraz zdobywczyni dwóch Oscarów – jedyna i niepowtarzalna – Emma Thompson („Cruella”). Autorem przebojowej ścieżki dźwiękowej do filmu jest Naughty Boy – muzyk, producent i DJ, którego wielki hit „La la la” zanotował w serwisie YouTube już ponad miliard odsłon.

Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróż z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?

 Czarujący obraz oparty na silnej chemii pomiędzy Lily James i Shazadem Latifem - 
Screen International

Shekhar Kapur powraca z międzykulturową komedią romantyczną nawiązującą do złotej ery gatunku - 
The Guardian

Ujmująca energia, w każdej scenie czuć czuły dotyk reżysera - 
The Film Experience

W beztroski i komiczny sposób przedstawia romantyczną historię - 
Biz Asia

Film płynnie przechodzi od zabawnej komedii do wzruszającego finału - 
Exclaim

Idealna, urocza Lily James i tętniąca życiem, wielokulturowa komedia romantyczna - 
The Hollywood Reporter

Świetna komediowa zabawa, ale to, co naprawdę wyróżnia ten film, to wielka świadomość kulturowa twórców - 
Asian Culture Vulture

Perfekcyjna komedia romantyczna - 
The Arts Guild

Emma Thompson jest zachwycająca od pierwszej do ostatniej sceny - 
The Friday Times

Odświeżenie gatunku komedii romantycznej - 
Live For Film

 

Gatunek: komedia romantyczna
Produkcja: Anglia, 2022
Reżyseria: Shekhar Kapur („Elizabeth”, „Królowa bandytów”, „Elizabeth: Złoty wiek”)
Scenariusz: Jemima Khan („American Crime Story: Impeachment”, „Sprawa przeciw Adnanowi Syedowi”)
Obsada: Lily James („Kopciuszek”, „Mamma Mia! Here We Go Again”, „Baby Driver”), Shazad Latif („Czarne lustro”, „Pasażer”, „Człowiek, który poznał nieskończoność”), Emma Thompson („Cruella”, „Bridget Jones 3”, „To właśnie miłość”), Asim Chaudhry („Szalony świat Louisa Waina”, „Wonder Woman 1984”, „Paddington”)