Uwielbiana gra w nowej odsłonie – co będzie potrzebne?

Jak zaskoczyć bliskich i zapewnić im niespotykaną rozrywkę Jakie atrakcje przygotować na letnią imprezę? Do półrealnej-półwirtualnej rozgrywki potrzebujesz, poza samą grą, urządzenie mobilne (smartfon lub tablet) i bezpłatną aplikację Pictionary Air (dostępna w App Store oraz Google Play). Cała reszta, czyli interaktywny pisak i dwustronne karty z hasłami, znajdują się w opakowaniu. Przed rozgrywką nie zapomnij ustalić składu drużyn – aplikacja dopuszcza udział dwóch zespołów.

 

Taka nowoczesna forma gry będzie atrakcyjna zarówno dla dzieci, które z łatwością i przyjemnością obsługują tablety, jak i dla dorosłych, przed którymi ukaże się nowa, alternatywna wersja ulubionej gry. Zasady są proste, ze sprzętem poradzi sobie każdy, a oryginalna oprawa uatrakcyjni wspólną zabawę.

 

Interaktywna rozgrywka, czyli kalambury na miarę XXI wieku

Gra polega na rysowaniu haseł, jednak w tym przypadku stawiamy na rysunki są wirtualne. W ten sposób wygodnie możemy bawić się i w domu i w ogrodzie czy każdym miejscu.  Jedna osoba z drużyny losuje kartę z pięcioma hasłami do zilustrowania i rysuje je w powietrzu interaktywnym pisakiem. Pozostali członkowie drużyny muszą w wyznaczonym czasie odgadnąć jak najwięcej haseł. Jak je zobaczyć, skoro są rysowane w powietrzu? Wystarczy skierować aparat w aplikacji na zawodnika, a ten pojawi się na ekranie urządzenia wraz z rysowanym obrazkiem. Aby pomóc swojej drużynie, możesz wchodzić w „interakcję” z rysunkiem. Jeśli na przykład rysujesz balon, dorysuj mu sznurek, który możesz trzymać w ręku. Po odgadnięciu haseł z karty lub po upływie wyznaczonego czasu, następuje zmiana i do zgadywania przystępuje druga drużyna. Zespół, który zdobędzie najwięcej punków, wygrywa!


Mattel Games, gra towarzyska Pictionary Air 

 

Jeszcze więcej możliwości

Jakie inne niespodzianki kryje gra? Aplikacja zawiera kilka trybów rozgrywki, dzięki czemu bez trudu dostosujesz poziom do umiejętności i wieku graczy. Możesz na przykład zmienić długość rundy, a tym samym czasu na odgadnięcie haseł z karty i ustawić dowolną liczbę rozgrywek.

Możesz też przesłać obraz z urządzenia na telewizor, aby przenieść zabawę na większą skalę! Oprócz tego aplikacja pozwala nagrywać „kalamburowe zawody” i udostępniać w social mediach ulubione momenty, zdjęcia czy najciekawsze rysunki. Wasze „planszówkowe wieczory” zyskają zupełnie nowy wymiar!

A Wy w co lubicie grać z rodziną czy znajomymi?