21 października odbyła się polska premiera francuskiego filmu „Paryż 05:59”. Kontrowersyjna, odważna historia pożądania, które narodziło się między dwoma mężczyznami w gejowskim klubie zelektryzowała widownię podczas Festiwalu Filmowego w Berlinie. Ale to nie pierwszy tak pikantny obraz w popkulturze.

Chcecie sobie przypomnieć te najbardziej „soczyste” – takie, które zawładnęły wyobraźnią milionów widzów i czytelników na całym świecie? W empik.com pokusiliśmy się o małe podsumowanie. Oto tytuły, które musicie obejrzeć / przeczytać, by być na bieżąco z tym, co najciekawsze w świecie erotyki.

Erotyka na ekranie

Oj było tego trochę, było. I wcale nie chodzi nam o kino pornograficzne. Co to, to nie. Ale były w historii kinematografii, tej popularnej, obrazy, w których sfera intymna odegrała naprawdę ważną rolę.

Ostatnie tango w Paryżu – nie mogliśmy zacząć inaczej. Bo film Bernardo Bertolucciego z Marlonem Brando i Marią Schneider w rolach głównych to prawdziwa ikona, gdy chodzi o filmowe ilustrowanie erotycznych uniesień. 45-letni Amerykanin trafia do Paryża, gdzie poznaje 20-latkę. Ale połączy ich nie uczucie, a… czysty seks. Oj, na ekranie dzieje się!

9 i 1/2 tygodnia– to za sprawą tego filmu Mickey Rourke stał się ikoną seksu swoich czasów. Gorący romans, który zmienia życie Elizabeth. Wywraca je do góry nogami. Czy uda jej się oprzeć Johnowi i… zachować resztki zdrowia psychicznego?

Gorzkie gody -  Roman Polański za kamerą, a na ekranie m.in. Hugh Grant, Kristin Thomas Scott i Emmanuelle Seigner. Znudzone małżeństwo Brytyjczyków, sparaliżowany pisarz i jego młoda, francuska żona. Co wyniknie z tego czworokąta?

Nimfomanka cz. I i cz. II– inteligentna, prowokacyjna opowieść o podporządkowaniu życia poszukiwaniu rozkoszy. Lars von Trier szokuje, zaskakuje i… skłania do refleksji.

To obrazy, które każdy fan dobrej erotyki zobaczyć powinien.

Pikantne historie na kartach powieści

W ostatnich latach, powieść erotyczna przeżywa prawdziwy renesans. Od czego się zaczęło? To wiemy bardzo dobrze – od „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Powieść E.L. James i jejtrzy kolejne części przyciągnęły uwagę milionów czytelniczek (i czytelników) na całym świecie. „Grey” trafił też na ekrany kin –filmowa wersja pierwszego tomu była trafionym prezentem na walentynki. Kolejna – już w 2017 roku.

Ale przecież nie tylko Grey oddziałuje dziś na naszą wyobraźnię i zmysły. „Dotyk Crossa” Sylvii Day, powieści duetuChristina Lauren, Ryan Kendall i „Jesteś zagadką”… to tylko czubek góry lodowej. Więcej soczystej literatury znajdziecie w naszym dziale literatury erotycznej. Sprawdźcie już teraz.

Czego, Waszym zdaniem, zabrakło na tej liście? Jesteśmy ciekawi Waszej opinii – czekamy na komentarze!