Autor: Daniel Zielaskiewicz

Sansa Stark i Tyrion Lannister

Mimo że formalnie byli małżeństwem, było ono ustawione i szybko się skończyło. Dopiero po czasie okazało się, że mieli ze sobą więcej wspólnego niż podejrzewali. Obserwując ich spotkanie w jednym z ostatnich odcinków „Gry o Tron”, można było odnieść wrażenie, że żałują rozpadu pożycia małżeńskiego. Łączyła ich niezwykła wytrwałość oraz ponadprzeciętna inteligencja. Kto wie, może gdyby serial o Siedmiu Królestwach miał dalsze części, mogliby jeszcze skrzyżować swoje drogi?


Gra o Tron. Sezon 7 (DVD)

 

Hermiona Granger i Draco Malfory

Najbardziej zaangażowaną społecznością czytelników w tworzenie alternatywnych wątków jest niewątpliwie grupa fanów „Harry’ego Pottera”. Chyba nie skłamiemy, jeśli powiemy, że powstały tysiące opowiadań z milionami miłosnych kombinacji. Jedne z ciekawszych należą do czytelników, którzy chcieliby widzieć w związku Hermionę i Dracona - w serii nie pałają do siebie sympatią. Co ciekawe, nawet autorka książek, J.K. Rowling, po latach żałuje, że związała Hermionę z Ronem. Pisarka na jej towarzysza wybrałaby… Harry’ego!


Pakiet: Harry Potter. Tom 1-7 (okładka twarda)

Katniss Everdeen i Gale Hawthorne

Zwolenników pary Katniss i Gale jest prawie tak dużo, jak samych fanów „Igrzysk śmierci”. Kto bowiem może być lepszym partnerem dla mądrej, odważniej i pięknej dziewczyny jak nie najlepszy przyjaciel? Byliby idealnym odzwierciedleniem powiedzenia, że „miłość to patrzeć w tym samym kierunku”, co w ich przypadku oznacza nieustanną walkę o wolność w totalitarnym państwie i pasję do łowów. 


Igrzyska śmierci. Tom 1 (okładka miękka)
 

Frodo i Sam

Jeśli w książce lub filmie pojawią się przyjaźnie między mężczyznami, cechującymi się wrażliwością, od razu fani zacierają ręce, próbując wyobrazić sobie alternatywną wersję z historią miłosną w tle. I my jesteśmy ciekawi, jak przebiegałby we „Władcy pierścieni” romans dwójki oddanych sobie hobbitów! Sam zawsze wyraźnie przejmował się losami Froda, troszczył się o niego w niebezpieczeństwie. Pytanie czy robił to z poczucia obowiązku, a może za jego odważnymi czynami stało coś więcej?


Trylogia: Władca Pierścieni (DVD)

 

Hannah Baker i Clay Jensen

Niewątpliwie najsmutniejsza historia w naszym zestawieniu. Co więcej, zejście się tej dwójki najpewniej odmieniłby ją na tyle, że fabuła zakończyłaby się happy endem. Mimo że „13 powodów” traktuje o śmierci, fabuła w głównej mierze opiera się na relacjach między młodymi bohaterami, wkraczającymi w dorosłość. Uczy, że nie warto bać się uczuć i samemu postarać się o własny happy end.


13 powodów (edycja specjalna) (okładka twarda)

Dale Cooper i Audrey Horne

Może to magiczna aura miasteczka Twin Peaks, a może urok dwójki bohaterów, ale napięcie między Cooperem oraz Audrey zapamięta na długo każdy, kto oglądał przed laty „Miasteczko Twin Peaks”. Główną przeszkodą związku agenta FBI z córką właściciela hotelu była różnica wieku pomiędzy nimi. Trzeba pamiętać, że Audrey była niepełnoletnią licealistką, jednak emocjonalnie zdawała się dużo dojrzalsza niż wielu dorosłych bohaterów kultowego serialu. Lubiący przekraczać granice przyzwoitości Cooper mógł złamać kolejne tabu, jednak ostatecznie powstrzymał się od bliższej relacji.


Miasteczko Twin Peaks. Sezon 1 (DVD)

Bulma i Goku

Anime na podstawie mangi „Dragon Ball” powstało w 1986 roku, a niektórzy jego fani do dziś nie mogą zrozumieć, dlaczego losy Bulmy i Goku nie zakończyły się ślubem i długim, pełnym śmiertelnie niebezpiecznych przygód, ale też szczęśliwym życiem. Być może fakt, że z początku Goku był dużo młodszy od przyjaciółki sprawił, że nigdy nie postrzegali się w ten sposób. A może Bulma szukała nieco innego typu mężczyzny, co najlepiej obrazuje jej późniejsze małżeństwo z niepokornym Vegetą.


Dragon Ball Super

Phoebe Buffay i Joey Tribbiani

Sama Phoebe w jednym z odcinków kultowego serialu „Przyjaciele” wyrokuje, że będą kiedyś razem – razem z pięknymi dziećmi Joey’a i Rachel oraz bogactwem Phoebe po rozwodzie z Rossem. Do schadzki tych dwoje jednak nigdy nie dochodzi, chociaż nawet Monica snuła takie przypuszczenia, kiedy Joey zadurzył się w Rachel. Twórcy serialu uznali jednak, że miłość Moniki z Chandlerem oraz Rossa i Rachel to wystarczająco dużo jak na paczkę przyjaciół. Można nawet odnieść wrażenie, że scenarzyści droczą się z widzami, dając im aluzje do rzekomego związku.


Kolekcja: Przyjaciele. Sezony 1-10 (DVD)

Każdy z zaprezentowanych przykładów miałby sens, a na pewno byłby ciekawym fabularnym rozwiązaniem. Nigdy jednak do nich nie doszło, co ma też swoje dobre strony, pozwalając widzom i czytelnikom snuć domysły, co by było gdyby? A na które wesele wy poszlibyście najchętniej?
Przeczytajcie też drugą część naszego zestawienia