Fala popularności k-popu nieustannie rośnie, zalewając kolejne kraje. A na samym szczycie tej fali płynie zespół BTS, który właśnie zaprezentował album „Butter”. Czy nowy materiał chłopaków wejdzie w listy przebojów jak nóż w masło?

 

„Butter” edycja limitowana BTS

 

Ukłon w kierunku A.R.M.Y.

Premiera krążka „Butter” miała miejsce 9 lipca, a to data nieprzypadkowa. To właśnie na początku lipca rocznicę założenia obchodzi A.R.M.Y. czyli oficjalny fanklub boys bandu. Ukłonów w kierunku wiernych fanów jest więcej. W tytułowym kawałku „Butter” wokaliści wspominają o A.R.M.Y. w kontekście czerpania energii do dalszej pracy i nagrywania nowych kawałków. W boksach z płytą miłośnicy BTS znajdą również gadżety związane z zespołem. Zestawy przedsprzedażowe zawierają m.in. zdjęcia oraz plakaty.

 

dodatki do singla "Butter"

Album ze zdjęciami dołączany do płyty „Butter”, mat. wydawcy

 

Co jeszcze wiemy o nowym albumie BTS? „Butter” pojawił się w sieci 21 maja i z marszu trafił na 1. miejsce Billboard Hot 100, gdzie utrzymywał się przez dwa tygodnie z rzędu.

The Beatles naszych czasów?

Przypomnijmy z jak dużym wydarzeniem wiąże się premiera nowego albumu BTS. Kiedy w 2020 roku rozpoczęła się przedsprzedaż „Map of the Soul: 7”, fani błyskawicznie złożyli ponad 4 miliony zamówień! Tylko odrobinę „gorszym” wynikiem może się pochwalić wcześniejszy krążek „Persona”. BTS to również pierwszy zespół od czasów The Beatles, który w ciągu 12 miesięcy miał aż trzy płyty na szczycie listy sprzedaży Billboardu. „Butter” to co prawda wydawnictwo, jednak w przypadku BTS niewykluczone, że dojdzie do pobicia kolejnych rekordów.

 

naklejki BTS

Zestaw naklejek dołączany do płyty „Butter”, mat. wydawcy

 

Ogromna popularność BTS to wynik tytanicznej pracy, zarówno samych wokalistów, jak i całego sztabu pracowników wytwórni. Koreańczycy królują nie tylko na scenie, ale też w mediach społecznościowych, gdzie obserwują ich miliony fanów z całego świata. Ponadto każda choreografia czy stylizacja na koncercie lub w teledysku to efekt wysiłków szeregu specjalistów od wizerunku. W cały projekt zaangażowanych jest wiele osób, ale rezultaty widoczne są w liczbie miłośników nie tylko samego BTS, ale k-popu w ogóle.

Warto też wspomnieć o piosenkach boys bandu. O ile „Butter” to lekki, wakacyjny przebój, o tyle BTS słynie z poruszania w swoich utworach tematyki społecznie progresywnej, która dotyka problemów dużej części nastolatków: wyobcowania, depresji czy bullyingu. V, J-Hope, RM, Jin, Jimin, Jungkook oraz Suga potrafią więc nie tylko zarazić pozytywną energią, ale też śpiewać o tym, co ważne dla młodzieży.

 

 

The Best, czyli to co najlepsze w od BTS na jednym krążku

Wydawnictwa zawierające najlepsze utwory danego zespołu to format od lat znany słuchaczom rozmaitych bandów. BTS po raz kolejny stworzył taki krążek. To już trzecia tego rodzaju japońska kompliacja w dorobku grupy, a od dziś jest ona dostępna na empik.com. Na trackliście znalazły się najważniejsze kawałki, czyli „IDOL”, „FAKE LOVE”, „Boy With Luv” czy ostatni „Dynamite”.

 

„THE BEST” BTS

 

Dziś BTS śmiało można traktować w skali światowego fenomenu. Magazyn „Forbes” uznał członków grupy za najbardziej wpływowe osoby w Korei Południowej, a każdy album sprzedaje się znakomicie w różnych zakątkach świata. Czy z „Butter” będzie podobnie? Tak obstawiamy!

Okładka i inne pliki graficzne: mat. wydawcy