Paulina Świst

Zaczęła z dużego działa, od historii tajemniczego romansu prokuratora z adwokatką w powieści „Prokurator”. Następnie przenosi nas w świat działań policjanta pod przykrywką, który wykorzystuje żonę biznesmana do rozpracowania ukraińskich mafiosów. Natomiast w czerwcu premiera „Podejrzanego”, czyli kolejnej miłosno-sensacyjnej historii spod pióra Pauliny Świst. Tym razem los łączy eks-żołnierza Daniela i adwokacką aplikantkę Marię. Wszystkie historie wciągają i naciągają struny napięcia.

 

Bracia Miłoszewscy

Jeden jest scenarzystą, drugi dziennikarzem. Łączy ich zamiłowanie do pisania i talent. Jako autorzy kryminałów zdobywają coraz większą popularność. Zaczęło się od Zygmunta Miłoszewskiego, który powołał do istnienia kultową już postać Teodora Szackiego. Zaczęło się od „Uwikłania”, jednak największy rozgłos zdobyło zekranizowane „Ziarno prawdy”. Wojtek Miłoszewski debiutował w ubiegłym roku powieścią „Inwazja”, która została pozytywnie odebrana przez krytyków. W maju ukazała się jego druga książka „Inwazja. Tom 2. Farba”, roztaczająca czytelnikom wizję odrodzenia Imperium Rosyjskiego. Obaj obwołani królami polskiej sensacji – pytanie który zasiądzie na tronie na stałe?

Ryszard Ćwirlej

Autor książek i słuchowisk radiowych. W maju miała premierę najnowsza powieść wielkopolanina. W „Masz to jak w banku” przenosimy się do 1989 roku i dynamicznych zmian tego okresu. W tym czasie w Poznaniu giną cinkciarze – niejaki Gruby Rychu chce przejąć rynek. Śledztwo podejmuje kapitan Mirosław Brodziak. Problem w tym, że Mirek i Rychu dobrze się znają…
 

 

Wojciech Chmielarz

Bogatszym dorobkiem niż poprzedni autorzy może pochwalić się Wojciech Chmielarz. Szersze grono miłośników kryminałów i thrillerów zna go przede wszystkim ze „Żmijowiska”, czyli powieści o grupie trzydziestolatków wspólnie spędzających wakacje. Brzmi beztrosko? Nie jeżeli na wierzch wyjdą dawne urazy i konflikty. Ginie córka jednej z par i rozpoczyna się dramat.


 

Marcin Wroński

Dobrze znany jako autor przygód Komisarza Maciejewskiego. W czerwcu premiera najnowszego, dziesiątego już tomu „Gliny z innej gliny”, który wieńczy ponad jedenastoletnie dzieło Wrońskiego. Mistrz retro-kryminałów w pełnej krasie zabiera nas do Lublina od lat dwudziestych po osiemdziesiąte XX wieku. Wisienką na torcie są opowiadania z Maciejewskim w roli głównej zaproszonych gości – Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ostaszewskiego i Andrzeja Pilipiuka.
 

 

Leszek Herman

Z Wielkopolski przenosimy się na Pomorze, gdzie fabuła „Biblii diabła” krąży wokół legendy Korduli. Mamy wątek z czasów wojny trzydziestoletniej oraz II wojny światowej. To najlepiej oceniana przez krytyków powieść Hermana, który lubuje się w wielowiekowych zagadkach. Legendy, królewskie sagi, wojny i dziennikarze, próbujący dociec prawdy. Autor „Latarni umarłych” imponuje wielopoziomowymi intrygami.

 

Katarzyna Puzyńska

Jako wielbicielka Skandynawii czerpie z najlepszych wzorców i przenosi je na rodzimy grunt w swoich powieściach. Wszystko okraszone świetnym aspektem społeczno-psychologicznym. Książki z serii „Lipowo” doczekały się już dziewiątej części pt. „Nora”, która miała premierę w kwietniu tego roku. Tymczasem w czerwcu ukazuje się kolejny tytuł! „Policjanci. Ulica” to bezkompromisowe spojrzenie w świat funkcjonariuszy, którzy na co dzień stykają się z całym złego tego świata.
 

 

A na deser…

Mieszanka najlepszych z najlepszych czyli „Zabójczy pocisk”. Zbiór 15 kryminałów powstał aby wspomóc kobiety i dzieci w ramach działania fundacji. Wśród autorów m.in. Orbitowski, Chmielarz, Bielski, Mróz, Puzyńska czy Sekielski. Prawdziwa gratka dla fanów historii z dreszczykiem.