Dziennikarze tygodnika „Newsweek” wybrali się na wycieczkę. Jednak tylko udawali turystów. W rzeczywistości śledzili polskich ginekologów, którzy pojechali na konferencję naukową opłaconą przez niemiecki koncern farmaceutyczny. „W rzeczywistości była to zakrapiania alkoholem, sponsorowana wycieczka” - czytamy na 12 stronie „Newsweeka”.
Co w najnowszym numerze tygodnika?
W ubiegłym tygodniu niemiecki koncern Schering, światowy potentat na rynku leków, zorganizował wycieczkę - nagrodę dla ginekologów, którzy w ostatnim czasie wypisali najwięcej recept na środki wyprodukowane przez tę firmę. Udając turystów przez trzy dni towarzyszyliśmy lekarzom. Oficjalnie wyjazd był konferencją naukową. W rzeczywistości była to zakrapiania alkoholem, sponsorowana wycieczka. Koncerny farmaceutyczne wydają miliony, by tak korumpować lekarzy. Potem zaś prowadzą kreatywną księgowość, by te wydatki ukryć.
- Tu szafy są pełne trupów - odwołany w zeszłym tygodniu szef Kancelarii Prezydenta, Andrzej Urbański czuje się niewinny. "Rzeczpospolitej", której zawdzięcza dymisję, nie będzie jednak wytaczał procesu. W wywiadzie dla „Newsweeka” opowiada natomiast, co w kancelarii znalazł po prezydencie Kwaśniewskim.
Środowisko dziennikarzy czeka lustracyjne trzęsienie ziemi. Wojciech Giełżyński, Ernest Skalski, Lesław Maleszka, Robert Żurek, Andrzej Bilik, Irena Dziedzic, Ryszard Wojna, Małgorzata Niezabitowska - to nazwiska dziennikarzy, o których figurują na listach SB jako tajni współpracownicy. Kto z nich naprawdę donosił, a kto się ze współpracy wyłgał?
Politycy PiS chcą się pozbyć z rządu Zyty Gilowskiej. Wicepremier co chwilę zaskakuje ich nieuzgodnionymi propozycjami finansowymi. Czarę goryczy przepełniła niedawna nominacja kojarzonego z lewicą Jarosława Nenemana na stanowisko wiceministra finansów. Obecna minister finansów przymierzana jest do fotela szefa NBP.
Powstaje pierwsza w Polsce prywatna armia najemników. W jej tworzeniu firmie Black Oak Security pomaga płk Tadeusz Sapierzyński, do niedawna szef GROM-u. Byli komandosi też mogą liczyć na rekrutację.
PiS szykuje skok na niepokorny Trybunał Konstytucyjny. Pod koniec roku kończy się kadencja sześciu sędziów TK. Na liście kandydatów na ich następców dominują prawnicy przychylni partii braci Kaczyńskich.
Polacy robią kariery w UE nie tylko jako robotnicy czy pomoce domowe. Polscy studenci świetnie dają sobie radę na zagranicznych uczelniach. Rok temu 29 spośród 35 maturzystów jednej z klasy III B warszawskiego liceum im. Kopernika zdecydowało się na studia za granicą. Gdzie i jak studiować za granicą - radzi „Newsweek”.
M.W.

Aktualności
Newsweek śledzi ginekologów
Dziennikarze tygodnika „Newsweek” wybrali się na wycieczkę. Jednak tylko udawali turystów.
Komentarze (0)