Magiczne Drzewo. Czas robotów

„Magiczne Drzewo. Czas robotów” to powieść z bestsellerowego cyklu Andrzeja Maleszki, reżysera filmowego i pisarza. Bohaterowie książki Idalia, Alik, Budyń i mała Julka uciekają przed zmutowanymi osami i szukają magicznego przedmiotu, który odmieni roboty z powrotem w ludzi. Ich sprzymierzeńcem jest olbrzymi słoń-robot.
Książki zostały napisane na podstawie wyreżyserowanego przez Andrzeja Maleszkę serialu „Magiczne Drzewo”, który za przekazane wartości, umiejętne połączenie dwóch światów: rzeczywistego oraz fantastycznego i nieprzeciętny humor, otrzymał nagrodę Emmy.

Kup teraz

Felix, Net i Nika oraz koniec świata jaki znamy

Czy wiecie, że pierwszy nakład książki o przygodach tych trzech tytułowych bohaterów rozszedł się w 2 tygodnie? Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Jednak na swojej drodze napotykają mnóstwo gigantycznych problemów, które przypominają istny koniec świata. Z kranu nie leci woda, komputery odmawiają posłuszeństwa, nie ma światła, brakuje jedzenia. Jak skończy się ich historia?
15. część opowieści Rafała Kosika ukazała się 28 listopada. Tom można czytać niezależnie od innych książek serii.

Kup teraz

Dziennik Cwaniaczka. Jak po lodzie

Główny bohater, Greg Heffley, jest nastolatkiem rzuconym przez los do gimnazjum, którego szczerze nienawidzi. Korytarzami szkoły obok potężnych i wrednych dzieciaków przechadzają się ci słabsi. Greg nie darzy sympatią swoich rówieśników, uważa, że szkoła jest źródłem kłopotów i przysparza mu samych problemów. W kolejnych częściach serii skrupulatnie opisuje swoje perypetie w dzienniku.
W 13. części serii „
Dziennika Cwaniaczka. Jak po lodzie” zima dała się we znaki – gimnazjum Grega zostało zamknięte aż do odwołania, a jego sąsiedztwo zmienia się w ogromne pole bitwy na śnieżki. Czy cwaniaczka również ogarnie białe szaleństwo? Premiera 28 listopada.

Kup teraz

Nela. Zapiski zoologa

Bohaterki tej książki, choć ma tylko 12 lat, nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwszą książkę „10 niesamowitych przygód Neli” napisała mając zaledwie 8 lat, nie przeszkodziło jej to jednak podbić serc czytelników. W 2015 roku zdobyła nagrodę Bestsellery Empiku, co sprawiło, że Nela Mała Reporterka jest najmłodszą laureatką tego wyróżnienia.
Zastanawialiście się kiedyś, czemu gepardy nie chowają pazurów, a lisy pustyni mają ogromne uszy? Te i inne sekrety podróżniczka opisuje w swojej nowej książce „Nela. Zapiski zoologa.” Po zapoznaniu się z opisami czternastu wyjątkowych zwierząt, chętni mogą  sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zoologiczne zagadki i quizy.

Kup teraz