Spis treści:

Najlepsze smartwatche dla dzieci - ranking 2023

Dla dzieci, szczególnie tych młodszych, ogromne znaczenie ma design. Z kolei dla starszaków i ich opiekunów liczy się funkcjonalność. Przedstawiamy polecane elektroniczne zegarki dla dzieci

1. Smartwatch Q12 - zegarek z funkcją dzwonienia dla dzieci

To nowoczesny zegarek z LBS dla dzieci, możliwością wysyłania sygnału SOS oraz prowadzenia rozmów telefonicznych i wysyłania SMS-ów. Wodoodporna obudowa zwiększa wytrzymałość zegarka. Wbudowany aparat fotograficzny, gra matematyczna oraz głośnik bluetooth dołączony do zestawu zapewniają dziecku świetną rozrywkę.

Smartwatch Q12 w zestawie z głośnikiem bluetooth

 

2. Smartwatch Giewont SIM SOS GW510-1

Posiada przycisk alarmowy SOS, lokalizator LBS i zdalny nasłuch. Pozwala wysyłać oraz nagrywać wiadomości głosowe, a także nawiązywać połączenia. Mapa Google z lokalizatorem śledzą przebytą trasę. Gra matematyczna i aparat fotograficzny z kamerą to dodatkowe atrakcje, które szczególnie doceni mały użytkownik smartwatcha.

 

Smartwatch Giewont SIM SOS GW510-1

 

3. Kids smartwatch ART - smartwatch z GPS dla dzieci

To nieskomplikowany, ale funkcjonalny smartwatch z GPS dla dzieci. Posiada przycisk SOS, krokomierz, monitor snu, budzik i alarm ściągnięcia zegarka. Pozwala wykonywać oraz odbierać połączenia głosowe. Współpracuje z aplikacją Se Tracker.

 

Kids smartwatch ART

 

4. Smartwatch Kruger&Matz SmartKid - smartwatch z dobrym aparatem dla dziecka

Jego najważniejsze opcje to lokalizator GPS, alarm SOS, funkcja zdalnego podsłuchu, dzwonienia i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych. Ma też krokomierz oraz aparat fotograficzny. Aplikacja ułatwia korzystanie ze smartwatcha i poszerza jego możliwości.

 

Smartwatch Kruger&Matz SmartKid

 

5. Smartwatch Forever KW-300

To kolejny smartwatch dla dzieci z lokalizatorem GPS, LBS i WiFi, historią przebytej trasy oraz alarmem SOS. Pozwala prowadzić rozmowy. Krokomierz, zdalny aparat, licznik kalorii, latarka i gra matematyczna to ciekawe dodatkowe funkcje. Posiada też przydatną opcję odnajdywania zegarka.

 

Smartwatch Forever KW-300

 

6. Smartwatch XBLITZ 4 Kids WatchMe - model z zaufanymi numerami dla dziecka

Główne funkcje tego smartwatcha dla dzieci to lokalizator GPS, połączenia głosowe z możliwością przesyłania wiadomości w formie czatu i alarm SOS. Ma też wbudowaną latarkę LED, krokomierz, monitor snu i zdalny aparat. Ciekawą opcją jest lista zaufanych numerów (maksymalnie 10), z którymi można się łączyć.

 

Smartwatch XBLITZ 4 Kids WatchMe

 

7. Smartwatch Locon Watch Lite - zegarek dla dziecka z dobrą aplikacją mobilną

Wodoodporny smartwatch Locon z lokalizatorem GPS, GSM i WiFi. Pozwala ustalić strefy bezpieczeństwa, np. szkołę i dom. Zdalny nasłuch otoczenia, alarm SOS, śledzenie tras, a także przesyłanie wiadomości głosowych to funkcje, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka i zapewniają spokój rodzicom. Z myślą o rozrywce, smartwatch ma wbudowany krokomierz, grę logiczną oraz aparat fotograficzny. Aplikacja mobilna znacznie poszerza możliwości zegarka.

 

Smartwatch Locon Watch Lite

 

8. Smartwatch Calmean Go

Smartwatch lokalizuje dziecko dzięki GPS i LBS z wykorzystaniem Map Google. Lista zaufanych numerów, możliwość wykonywania połączeń oraz prowadzenia rozmów z rodzicami w formie czatu, strefy bezpieczeństwa ustalone przez opiekuna, zdalny nasłuch otoczenia i alarm SOS – wszystko to znacznie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowe opcje to krokomierz, licznik kalorii, aparat, latarka i gra logiczna.

 

Smartwatch Calmean Go

 

9. Smartwatch Garett Kids Rex 4G M - wypasiony smartwatch dla dziecka

Jeden z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych smartwatchów dla dzieci. To zasługa systemu Android 6.0. Zegarek daje możliwość lokalizacji na podstawie GPS, LBS, a także WiFi wraz z funkcją geoogrodzenia. Pozwala wysyłać i odbierać połączenia oraz wiadomości, a nawet prowadzić rozmowy wideo. Wbudowany alarm SOS daje poczucie bezpieczeństwa zarówno dziecku, jak i rodzicom. Z myślą o rozrywce smartwatch ma funkcję robienia oraz przesyłania zdjęć np. na telefon rodzica. Dodatkowe opcji to krokomierz i monitor snu, a dzięki darmowej aplikacji można wgrać do zegarka m.in. plan lekcji.

 

Smartwatch Garett Kids Rex 4G M

 

Jaki smartwatch dla dziecka? Przydatne funkcje

Istotne funkcje w dziecięcych smartwatchach to przede wszystkim:

  • lokalizator GPS i/lub LBS oraz WiFi,
  • wysyłanie sygnału SOS,
  • zdalny podsłuch,
  • śledzenie trasy,
  • możliwość dzwonienia i prowadzenia rozmów,
  • wysyłanie wiadomości głosowych i tekstowych,
  • alarm ściągnięcia zegarka.

GPS i LBS

Zegarki z GPS dla dzieci są bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku uczniów podstawówki. Możliwość kontrolowania miejsca przebywania dziecka w tym wieku daje rodzicom cenny spokój. Podobnie brzmiąca nazwa LBS to funkcja, która pozwala zlokalizować dziecko na podstawie najbliższego nadajnika sieci komórkowej w sytuacji, gdy zegarek straci zasięg GPS. Niektóre modele mają też funkcję geoogrodzenia. W aplikacji opiekun wyznacza obszar, po jakim swobodnie może poruszać się dziecko, a gdy go przekroczy, rodzic natychmiast otrzymuje powiadomienie. Zegarki z GPS pozwalają śledzić trasę, aby wiedzieć, jaką drogę dziecko pokonało.

Funkcja SOS

Smartwatch z funkcją SOS daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko rodzicom, ale też dzieciom. Gdy maluch poczuje się w jakikolwiek sposób zagrożony, wystarczy, że naciśnie jeden guzik na swoim elektronicznym zegarku, a ty dostaniesz sygnał alarmowy, by móc od razu zareagować.

Smartwatch ze zdalnym podsłuchem

Funkcja zdalnego podsłuchu w pierwszej chwili może wydawać się kontrowersyjna. Ale jej istotą jest upewnienie się, czy dziecku nie dzieje się krzywda. Tę opcję warto dyskretnie wykorzystać, gdy od dłuższego czasu nie możesz skontaktować się ze swoją pociechą. Nieodbieranie telefonu czy nieodpisywanie na wiadomości SMS mogą świadczyć o tym, że dzieje się coś złego. Wystarczy na chwilę skorzystać ze zdalnego podsłuchu, aby usłyszeć dziecko i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Funkcja dzwonienia i wysyłania wiadomości

Bardzo przydatne są funkcje, które pozwalają prowadzić rozmowy i wysyłać wiadomości. Smartwatch zawsze jest na nadgarstku dziecka, a telefon niekoniecznie znajduje się w pobliżu w każdym momencie. Wystarczy skorzystać z elektronicznego zegarka, by szybko skontaktować się z rodzicami.

Alarm ściągnięcia smartwatcha

Alarm ściągnięcia zegarka jest wbudowany w niektórych modelach smartwatchów dla dzieci. Dzięki tej funkcji urządzenie rozpoznaje, czy zegarek znajduje się na nadgarstku, czy jest zdjęty. Powiadomieni o tym opiekunowie mogą upewnić się, że wszystko jest dobrze i przypomnieć dziecku o założeniu smartwatcha.

Rozrywkowe funkcje smartwatchy

Wiele nowoczesnych elektronicznych zegarków służy rozrywce i ma wbudowany aparat fotograficzny oraz gry. Są i takie, które działają na zasadzie opasek sportowych, monitorując różne aktywności i parametry organizmu. Z kolei aplikacje poszerzają opcje niektórych smartwatchów np. o funkcje edukacyjne.

 

smartwatch_V7

 

Czemu warto kupić smartwatch dla dziecka?

Smartwatche dla dzieci, a konkretnie pewne ich funkcje, w niektórych dorosłych wzbudzają kontrowersje. Nie wyobrażają sobie oni, jak można podsłuchiwać własną pociechę albo dokładnie śledzić jej kroki. Jednak w inteligentnych elektronicznych zegarkach nie chodzi o to, by szpiegować. Te gadżety mają dawać wszystkim, bez wyjątku, poczucie bezpieczeństwa. Niektóre funkcje, jak możliwość wysyłania sygnału SOS, są cenne również z dziecięcej perspektywy. Przy okazji smartwatche dla dzieci zapewniają odpowiednią rozrywkę i mogą być designerskim uzupełnieniem stylizacji.

Każdy dziś dobrze zna smartwatche. Te elektroniczne zegarki mają szereg wbudowanych funkcji, które wyraźnie odróżniają się je od klasycznych czasomierzy. W końcu nie bez powodu mówi się o nich inteligentne zegarki. Ale czy te dla dzieci różnią się czymś od wersji dla dorosłych? Jak się okazuje – tak! I to w znaczący sposób. Oprócz wyrazistego pełnego kolorów designu, który przypada do gustu młodszym użytkownikom, smartwatche dziecięce mają szereg charakterystycznych funkcji. Podczas gdy standardowe inteligentne zegarki to przede wszystkim sportowe opaski na rękę, które dodatkowo w różnym zakresie pozwalają obsługiwać smartfona, zegarki dla dzieci pomagają rodzicom opiekować się swoimi pociechami na odległość. Dobra okazją na podarownie dziecku tego typu zegarka jest Pierwsza Komunia

Smartwatche dla dzieci to nie tylko elektroniczne gadżety zapewniające rozrywkę, ale przede wszystkim urządzenia, które mają zwiększyć bezpieczeństwo malucha, a tobie zapewnić większy spokój, gdy pociecha jest poza domem. To co, wiesz już, który inteligentny zegarek dla dziecka wybierzesz?

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock