„O autach”, Marcin Klimowski, Adam Kornacki

Adama Kornackiego i Marcina Klimowskiego nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi czterech kółek – znani dziennikarze motoryzacyjni od lat śledzą trendy i zarażają samochodową pasją. Tym razem postanowili spojrzeć na siebie i auta, które miały dla nich największe znaczenie. „O autach” to nie tylko rozmowa o najróżniejszych samochodach (bo znalazło się tu miejsce zarówno dla Ferrari, jak i Cinquecento), ale mądra, zabawna i do bólu szczera rozmowa o życiu dwóch pasjonatów motoryzacji. Zdecydowanie sprawdzi się jako prezent dla mężczyzn, dla których samochody są czymś więcej, niż tylko sposobem dojazdu do pracy.

O autach książka

„Oddasz fartucha, czyli facet w kuchni”, Tomasz Strzelczyk

Najlepsze książki dla mężczyzn pozwalają im rozwijać swoje zainteresowania, znajdować nowe pasje i stawać się na co dzień coraz lepszymi. Tak właśnie działa „Oddasz fartucha” Tomasza Strzelczyka, popularnego Youtubera i uczestnika jednej z edycji programu Master Chef. W swojej autorskiej książce kucharskiej Strzelczyk pokazuje, czym jest dla niego gotowanie, używa popularnych składników i tworzy przepisy smaczne, oparte na znanych produktach, ale jednocześnie z pewnym twistem. Świetny pomysł na prezent dla domowego kucharza – zarówno takiego początkującego, jak i zawodowca poszukującego nowych inspiracji.

Oddasz fartucha

„Nawyki warte miliony”, Brian Tracy

Hitowy poradnik z zakresu rozwoju osobistego świetnie sprawdzi się jako praktyczny prezent dla mężczyzny, który szuka sposobu na zwiększenie swoich dochodów. W „Nawykach wartych miliony” Brian Tracy tłumaczy działania milionerów, którzy zbudowali swoje fortuny od pierwszego pokolenia. Nie zabraknie szerszej perspektywy na kwestie niezależności finansowej, ale też sprytnych porad i masy przydatnych informacji. „Nawyki warte miliony” ułatwiają kontrolę nad własnymi finansami, a jednocześnie to po prostu świetna, lekka lektura.

Nawyki warte miliony

„Prace w drewnie”, opracowanie zbiorowe

Wymarzony prezent dla każdego majsterkowicza, który chce pogłębić swoje zainteresowania. „Prace w drewnie” zostały opracowane przez doświadczony zespół stolarzy – na każdej stronie znajdziecie całą masę wskazówek dotyczących m.in. technik stolarskich,  rodzajów drewna, sposobów wykorzystania danych materiałów etc. Całość składa się na solidną dawkę wiedzy, ale podaną w lekki, przyjemny sposób. Do tego książka imponuje jakością wykonania – ponad 2000 (!) fotografii i ilustracji sprawia, że przeglądanie jej stanowi przyjemność samą w sobie. Nieważne, czy obdarowany chce bawić się w wyszukane wzornictwo, czy może po prostu odświeżyć nieco szafki w kuchni – „Prace w drewnie” będą strzałem w dziesiątkę.

prace w drewnie

„Zacznij myśleć jak mnich”, Jay Shetty

Jedna z tych książek o rozwoju osobistym, która zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Jay Shetty – były mnich, znany mówca motywacyjny, podcaster i vloger – przedstawia w niej płynące z własnego doświadczenia porady dotyczące zerwania ze złymi przyzwyczajeniami. Uczy, jak kształtować swoją tożsamość i osobowość, pomaga w okiełznaniu strachu i negatywnych emocji oraz pomaga walczyć z nawykami, które nie są dla nas korzystne. W „Zacznij myśleć…” znajdziemy dużo informacji o budowaniu zaufania czy poczuciu wdzięczności. Dobra, otwierająca głowę lektura dla mężczyzn – nawet zamkniętych w sobie twardzieli!

zacznij myśleć jak mnich

„Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble”, Aleksander Kądziela

W czasach, gdy vintage wciąż pozostaje w modzie, a fotele pamiętające czasy PRL-u przyciągają fascynatów retro designu, rozwijanie zainteresowań związanych z renowacją mebli pozostaje w cenie. No i jest świetną zabawą dla każdej złotej rączki. W „Tapiceruj!” Aleksander Kądziela – znany też na YouTubie jako #tapicerwakcji – wprowadza czytelników w tajniki tej zajawki. Pokazuje jak rozpocząć przygodę z tapicerstwem artystycznym, uczy techniki oraz prezentuje sprytne patenty, które z łatwością można zastosować w domu. W efekcie nawet mocno nadgryzione zębem czasu meble mogą zyskać nowe życie, a sama naprawa okaże się świetną zabawą. To idealna książka dla mężczyzny, który relaksuje się przy majsterkowaniu, a jednocześnie nie brakuje mu artystycznej duszy.

tapicerwakcji książka

„Jak czytać ludzi radzi agent FBI”, Robin Dreeke, Cameron Stauth

Fascynująca lektura, która na długo zostaje w pamięci, stworzona przez prawdziwych fachowców w swojej dziedzinie. Robin Dreeke od dwudziestu lat jest szefem Wydziału Analizy Behawioralnej i pracownikiem FBI. W „Jak czytać ludzi…” dzieli się swoim bogatym doświadczeniem dotyczącym ludzkich zachowań i sposobu myślenia. Nie zabraknie tu szczegółowych uwag na temat konkretnych sygnałów, gestów czy mimiki. Intrygująca propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych socjologią, psychologią, a nawet kryminalistyką.

jak czytać ludzi

„Zarządzanie czasem”, Brian Tracy

Książka dla mężczyzn, którzy chcą jeszcze lepiej zarządzać swoimi zasobami czasowymi i wykorzystywać każdy dzień w maksymalnie efektywny sposób. Brian Tracy przede wszystkim stawia na realistyczne i praktyczne rozwiązania, cele i sugestie. Wraz z autorem nauczymy się lepiej planować i realizować najbardziej złożone zadania, szybciej podejmować decyzje i zwiększać swoją produktywność. A wszystko to oparte 25-letnim doświadczeniu Tracy’ego w zakresie psychologii efektywnego zarządzania czasem.

zarządzanie czasem brian tracy

Mateusz Grzesiak, „Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową”

„Bądź skuteczny” Mateusza Grzesiaka to jeden z tych poradników, które mają za zadanie pomóc czytelnikowi w zrealizowaniu samodzielnie założonych celów. Mogą to być tematy abstrakcyjne, jak lepsze relacje z rodziną czy szeroko rozumiany sukces zawodowy, ale też bardzo konkretne umiejętności np. nauka nowego języka czy lepsze planowanie swojej diety. Mateusz Grzesiak – jeden z najpopularniejszych trenerów motywacyjnych w Polsce – daje konkretne narzędzia i rozwiązania budowania dobrych przyzwyczajeń i wspierania samego w siebie w realizacji postanowień.

Mateusz grzesiak bądź skuteczny

Więcej tekstów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Czytam.

Zdjęcie okładkowe: źródło: shutterstock.com