O czym pamiętać przed wykonaniem manicure’u?

Manicure warto dopasować do własnej osobowości, stroju oraz posiadanej karnacji. Zanim go wykonasz, zadbaj wcześniej o regenerację oraz wzmocnienie paznokci. Pomogą Ci w tym specjalne odżywki. Zapobiegają łamaniu i rozwarstwianiu paznokci, przyśpieszają ich wzrost, a także nadają połysk.

 

Blank Space Nails

Jednym z najgorętszych hitów są obecnie paznokcie w motywie Blank Space Nails. Bazą do wykonania tego typu manicure’u jest bezbarwny lakier do paznokci lub o kolorze jak najbardziej zbliżonym do naturalnej barwy płytki. Następnie zdobi się paznokcie wzorami niewielkich rozmiarów, np. asymetrycznymi czy geometrycznymi. Na topie są zwłaszcza plamy, kropki, koła, strzałki i trójkąty. W sezonie wakacyjnym warto również stworzyć lekką kreację w postaci stokrotek, motylków, serduszek, biedronek czy słoneczników, a tym samym nawiązać do stylu rustykalnego. Najważniejsze w przypadku Blank Space Nails jest to, aby zachować sporo pustej przestrzeni na paznokciu. W celu stworzenia wzorów można posłużyć się kolorowymi lakierami, naniesionymi za pomocą pędzelka lub kredki. Przydać mogą się również gotowe naklejki na paznokcie.

 

Donegal, naklejki na paznokcie Tropikalny Raj - Donegal

 

Rose Quartz Nails

Jest to motyw imitujący kwarc w pastelowym odcieniu. Bazę w przypadku tego typu manicure’u stanowi różowy lakier do paznokci. W przypadku wakacyjnego wyjazdu warto wykorzystać lakier hybrydowy, ponieważ jego trwałość znacząco przewyższa zwykły lakier. Można dzięki niemu uniknąć ścierania się lakieru na skutek morskich kąpieli oraz zachować przez długi czas wyrazisty kolor. Warty polecenia jest m.in. lakier hybrydowy Semilac, Icone czy Eveline.

Jak stworzyć paznokcie w motywie Rose Quartz Nails? Należy za pomocą cienkich pędzelków oraz białego lakieru wykonać na paznokciach charakterystyczne wzorki. Mają one imitować nieregularne załamania na kwarcowym kamieniu szlachetnym. Finalnym krokiem jest nałożenie przezroczystego preparatu top coat, służącego utrwaleniu lakieru.

 

Tie-Dye

Manicure w tej stylizacji nawiązuje do lat 60., kiedy popularnością cieszyły się ruchy hippisowskie. Kojarzy się z wolnością, beztroską oraz szaleństwem muzycznych festiwali w plenerze. Na paznokcie w motywie Tie-Dye zdecydowały się tak znane osobistości jak m.in. Gigi Hadid czy Kylie Jenner. Tego typu manicure charakteryzuje się występowaniem artystycznego nieładu, intensywnych kolorów oraz wzorów nawiązujących do folkloru. Wzory w motywie Tie-Dye są również ostatnim krzykiem mody odzieżowej. Nieregularnie farbowane t-shirty noszą dziś m.in. Justin Bieber, Beyonce, Calvin Klein czy Ashley Williams.

 

Sally Hansen, Insta-Dri, lakier do paznokci 303 Flashy Fuchsia, 9,17 ml - Sally Hansen

 

Negative Space Nails

Spektakularnym krzykiem mody w sezonie letnim 2019 jest również manicure Negative Space. Polega on na zachowaniu w dowolnej części paznokcia „pustej”, niepokrytej lakierem przestrzeni. Tego typu stylizacja pozwala podkreślić pewność siebie i ekstrawagancję.

 

Brokat

Modne paznokcie na lato można również stworzyć za pomocą lakieru z brokatem. Na topie są zwłaszcza srebrne, złote, miedziane, niebieskie, różowe oraz wielokolorowe drobinki. Efektownie mienią się one w promieniach słońca i świetnie sprawdzają się podczas wakacyjnych imprez. Popularne w obecnym sezonie są brokatowe akcenty. W tym wariancie lakier z brokatem pokrywa jedynie wybrane paznokcie.

 

Zaokrąglone paznokcie

Podczas tego lata najbardziej trendy są paznokcie w zaokrąglonym kształcie. Prezentują się one nadzwyczaj subtelnie i kobieco, nawiązując zarazem do stylizacji retro. W celu uzyskania owalu potrzebne są pilniki i polerki. Należy pamiętać o tym, aby piłować paznokcie zgodnie ze kształtem opuszek palców.

 

Manicure multicolor

Odważne i pewne siebie kobiety mogą postawić również na modny w tym sezonie manicure multicolor. Polega on na zastosowaniu kilku lakierów w różnych kolorach, które powinny posiadać zbliżone do siebie tonacje. Każdy paznokieć malujemy na odmienną, jednolitą barwę. Zachowujemy spójność pomiędzy paznokciami jednej i drugiej dłoni – jeśli na przykład płytkę serdecznego palca lewej dłoni malujemy na fioletowy, to ten sam odcień lakieru nanosimy na serdeczny paznokieć prawej dłoni.

 

Jakie kolory są modne w sezonie wakacyjnym 2019?

Nieprzerwanie od kilku sezonów króluje manicure w odcieniach pastelowych, które świetnie komponują się z jasnymi elementami odzieży. Trendy jest zwłaszcza morelowy nude, który kojarzy się ze skromnością, elegancją, subtelnością i wyważonym stylem. Modne są również takie barwy jak fiolet, niebieski, miętowy oraz soczysta zieleń. Hitem obecnych wakacji został również ogłoszony pomarańcz, który pozwala pięknie podkreślić opaleniznę. Na topie znajdują się jednocześnie inne intensywne kolory, takie jak żółty i koralowa czerwień. Nowym trendem jest ponadto lakier do paznokci w odcieniu czystej bieli. Prezentuje się on niezwykle nowocześnie i elegancko.