Galę uświetnił występ 14-letniej Roksany Węgiel, laureatki ubiegłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Młoda wokalistka wykonała piosenkę „Żyj” i przeżyła chwilę później miłą niespodziankę odbierając Złotą Płytę za świetną sprzedaż singla z tym utworem. – Jestem mega szczęśliwa! – powiedziała odbierając błyszczący krążek.

Kopertę z tytułem powieści, która wygrała w kategorii „literatura dla młodzieży”, otworzył youtuber JDabrowsky, już nie nastolatek, ale wciąż reprezentant młodego pokolenia. Statuetkę zdobyła powieść Małgorzaty Musierowicz „Ciotka Zgryzotka”.

 

Po nagrodę dla najlepszego filmu dla dzieci wyszedł, obok przedstawicielki dystrybutora filmu „Coco”, 15-letni Michał Rosiński, który nie tylko świetnie poradził sobie z dubbingowaniem postaci Miguela, ale też z wykonywaniem jego piosenek. I nic dziwnego: jest do tego bardzo dobrze przygotowany i, podobnie jak grany przez niego bohater, chce robić w życiu to, co kocha. Dla bohatera filmu „Coco” była to gra na gitarze, a dla Michała – dubbingowanie i śpiewanie. – Uczę się w Warsztatowej Akademii Musicalowej. Tam wszystko się zaczęło i stamtąd próbki mojego głosu są wysyłane do producentów filmów i bajek dla dzieci. Gram również na scenie, występuję w spektaklu „Rodzina Adamsów” w Teatrze Syrena – powiedział po gali w kuluarach.

A Nela... Nela w tym roku niestety nie dotarła na galę, była za daleko. – Czemuście tę biedną dziewczynkę na Antarktydę wysłali? – dopytywał się prowadzący galę Marcin Prokop osuszając łzy po jej wystąpieniu wideo. Ale Coraz Większa Reporterka podczas nadawania przekazu z drugiej półkuli wcale nie wyglądała na biedną, zmarzniętą czy nieszczęśliwą. A my wiemy już, o czym będzie jej kolejna książka, choć nie mamy jeszcze pewności, w jakiej kategorii wystartuje w biegu po statuetkę Bestseller Empiku 2019.