Największe literackie wydarzenie jesieni, Targi Książki Empiku, już 12-25 października na https://www.empik.com/targi-ksiazki, a także we wszystkich salonach Empik. Czekają na Ciebie premiery, spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami oraz liczne promocje.    

W ramach sceny Apostrof, obejmującej wydarzenia z autorami literatury pięknej i reportażu, zapraszamy na spotkanie z Beatą Geppert oraz Grzegorzem Wysockim, nasi goście rozmawiać będą o twórczości Michela Houellebecqa z okazji premiery książki „Unicestwianie” (Wydawnictwo W.A.B.).

Francuski pisarz w jednym z wywiadów stwierdził, że to już jest jego ostatnia książka – w niej zawarł bowiem wszystko, co chciał. Nasi goście zastanowią się nad tą konstatacją i podyskutują, na ile trafna jest diagnoza społeczeństwa wykładana w książkach Houellebecqa. Rozmowę poprowadzi Natalia Szostak. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Wyczekiwana powieść jednego z najgłośniejszych francuskich pisarzy. W „Unicestwianiu” Michel Houellebecq przenosi nas w czas fikcyjnej kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2027 roku. Odkrywa kulisy władzy, marketingu politycznego, bolączki społeczeństwa i nasze własne, pojedyncze. Głównym bohaterem powieści jest Paul, urzędnik z gabinetu ministra finansów, który stara się pogodzić karierę z kryzysem wieku średniego, umierającym ojcem i próbą naprawienia swojego małżeństwa. We francuskiej prasie pisze się, że powieść zaczyna się jak thriller polityczny, a kończy jak thriller filozoficzny. "Unicestwianie" to realistyczna powieść o akcentach dystopijnych, ale niepozbawiona nadziei, czułości i pewnego romantyzmu.

___
Targi Książki Empiku
12-25 października 2022
www.empik.com/targi-ksiazki
Organizator: Empik
Partner: Green Caffè Nero
Patroni medialni: Radio ZET, Wyborcza.pl, Książki. Magazyn do czytania, lubimyczytać.pl