Czym jest hybryda?

Lakier hybrydowy, potocznie nazywany hybrydą różni się od tradycyjnych lakierów, przede wszystkim czasem utrzymywania się na paznokciach. Klasyczne lakiery często odpryskują już po kilku dniach, podczas gdy hybryda w nienaruszonym stanie potrafi przetrwać nawet trzy tygodnie. Ponadto, manicure hybrydowy wymaga nałożenia bazy oraz top-u, a także utwardzenia całości w lampie UV lub lampie LED.

Kup teraz

Ile to kosztuje?

Manicure hybrydowy jest trwały i efektowny, ale systematyczne wizyty u kosmetyczki wiążą się z dużymi wydatkami. Cena tej usługi zależy od miasta i salonu, w którym jest wykonywana. Średnio za nałożenie hybrydy zapłacimy od 70 do nawet 130 zł. na dłoniach i od 100 do 180 zł. na stopach. Z tego powodu, wiele kobiet decyduje się na samodzielne wykorzystanie tej metody w zaciszu własnego domu.

Kup teraz

Manicure hybrydowy krok po kroku

Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że samodzielne wykonanie manicure’u wymaga dużych umiejętności, to nie jest to aż tak skomplikowane. Chcąc stosować tę metodę we własnym domu, należy zacząć od wyposażenia się we wszystkie niezbędne akcesoria kosmetyczne. Najważniejszym narzędziem jest oczywiście lampa LED lub UV,  która pozwala na utwardzenie każdej z warstw manicure’u. Przed nałożeniem bazy, warto zmatowić płytkę paznokcia przy użyciu pilniczka. Następnym krokiem jest nałożenie specjalnej ochronnej bazy, która zapewnia odporność na odpryskiwanie i chroni strukturę paznokcia. Tak przygotowane płytki należy pomalować wybranym lakierem, najlepiej nałożyć dwie lub trzy warstwy, zależnie od koloru i jego intensywności. Jaśniejsze lakiery zazwyczaj wymagają większej liczby warstw, aby pokryć wszystkie prześwity. Ostatnim etapem manicure’u hybrydowego jest pokrycie paznokci utwardzaczem, inaczej zwanym top-em. Po każdym etapie należy naświetlać paznokcie w lampie LED lub UV. Niektóre, lampy, posiadają funkcję timera, co pozwala na kontrolowanie czasu potrzebnego do utwardzenia danej warstwy.

Kup teraz

Czy hybryda uszkadza paznokcie?

Aby manicure hybrydowy nie uszkodził płytki paznokcia, warto zadbać o odpowiednie zdjęcie lakieru. Jednym ze sposobów jest spiłowanie go pilniczkiem, a następnie nawilżenie przy użyciu oliwki do paznokci. Inna, częściej stosowana metoda polega na nałożeniu na paznokcie wacików nasączonych zmywaczem z acetonem, a następnie usunięcie zmiękczonego lakieru patyczkiem kosmetycznym.

Kup teraz

Hybryda na lato

Manicure i pedicure hybrydowy świetnie sprawdzą się latem, szczególnie podczas urlopów, kiedy przebywamy poza domem i nie mamy dostępu do wszystkich kosmetycznych akcesoriów, które mogłyby pomóc w przypadku odpryśnięcia klasycznego lakieru. Hybryda na paznokciach potrafi się utrzymywać nawet do 2 miesięcy ze względu na bardzo wolne tempo wzrostu paznokci u stóp.