Uniesione kąciki oczu, gładkie powieki i łuki brwiowe skierowane ku górze – właśnie takiego efektu oczekujemy po najnowszym pomyśle na makijaż. Ma on podkreślać i odmładzać spojrzenie, a poza tym po prostu wygląda efektownie. Zaczęło się jak zwykle od sióstr Hadid, które z pomocą swojego ulubionego makijażysty wykreowały „foxy eyes” - „lisie oczy”. Hung Vanngo stał się niekwestionowanym mistrzem tego looku. Popularne celebrytki i gwiazdy na czerwonym dywanie prezentowały perfekcyjnie podkreślone spojrzenia, a wszystko rękami mistrza. Selena Gomez, Emily Ratajowski, Jennifer Lawrence – one również wypróbowały siłę tego nowego trendu. Teraz foxy eyes jest najczęściej powtarzanym i publikowanym w sieci makijażem. Na nasze szczęście, można go zrobić bez specjalnych mistrzowskich umiejętności. I jeśli ktokolwiek z was zapragnie być jak siostry Gigi i Bella Hadid, to proszę bardzo. Poniżej tutorial krok po kroku.

 

Jak zrobić makijaż w stylu foxy eyes?

Zacznijmy od tego, że efekt takiego makijażu wymaga odpowiedniego nałożenia cienia wzdłuż powiek dolnych. Chodzi o to, by pędzelkiem poprowadzić linię począwszy od zewnętrznego kącika oka a potem przeciągnąć go w kierunku skroni. W ten sposób wydłużysz oko i podkreślisz migdałowy kształt. Jednak zanim przejdziesz do cieni, przygotuj całą powiekę.

  • Na powiekach górnych delikatnie rozetrzyj jasny cień w kolorze nude. Najlepiej wybierz jedną paletkę cieni w barwach nude, od najjaśniejszego aż do brązu. Znajdziesz ją na przykład w linii Maybelline, The Nudes Palette.

Maybelline, The Nudes Palette, paletka cieni do powiek, 85 g
Maybelline, The Nudes Palette, paletka cieni do powiek, 85 g 

 

  • Czas na inny odcień. Jasnobrązowym lub beżowym cieniem poprowadź długą linię. Zacznij od wewnętrznego kącika powieki górnej i lekko przeciągnij kolor pędzelkiem kierując się ku skroniom.

 

  • Tym samym cieniem podkreśl powiekę dolną. Tu znów pędzelkiem poprowadź linię od wewnętrznego, do zewnętrznego kącika oka, ale tym razem mocno przeciągnij kolor kierując się ku górze. Właśnie ta linia powinna dać efekt „wydłużonego” oka.

Bella Hadid foxy eyes lisie oczy - shutterstock

Bella Hadid w makijażu „foxy eyes” - „lisie oczy”, który stał się hitem lata 2020, źródło: Ga Fullner/Shutterstock

 

  • Czas na odrobinę rozświetlacza lub cienia w kolorze szampana. Najlepiej z mocno błyszczącym efektem. Rozprowadź go w wewnętrznym kąciku oka. Wystarczy rozetrzeć małą kropkę, by spojrzenie zyskało świeżość i blask.

 

  • By wzmocnić oprawę oczu, potrzebujesz czarnego eyelinera z bardzo cienką końcówką. Najlepiej więc wybrać eyeliner we flamastrze, którym zrobisz ultracienką kreskę na powiece górnej. Możesz sprawdzić Eveline, Eyeliner Marker Art. I tu uwaga: kreska powinna mieć swój początek w wewnętrznym kąciku oka, jak najbliżej nosa. Właśnie dzięki niej mocniej wydłużysz oko i nadasz mu „lisi” efekt. A jeśli przy końcu powieki skierujesz ją ku górze, optycznie „uniesiesz” kącik oka. Co dalej? Drugą kreskę, równie cienką poprowadź w samym kąciku oka, wzdłuż dolnej powieki. Jednak w tym przypadku musi być bardzo krótka, bo chodzi wyłącznie o to, by kącik oka ułożył się w kąt ostry. Najlepszym porównaniem będzie tu kształt grota strzały.

Eveline, Eyeliner Marker Art., eyeliner we flamastrze, 2 ml
Eveline, Eyeliner Marker Art., eyeliner we flamastrze, 2 ml 

 

  • Dobrym pomysłem będzie jasna kredka. Użyj jej wzdłuż linii wodnej, tylko pamiętaj, biały odcień jest już niemodny. Teraz możesz optycznie powiększyć oczy używając odcienia bardzo jasnego beżu jak ten Makeup Revolution, Eye Brightener, kredka do oczu nude.

Makeup Revolution, Eye Brightner, kredka do oczu Nude
Makeup Revolution, Eye Brightner, kredka do oczu Nude 

 

  • Kolejny etap to rzęsy. Wytuszuj je mocno szczególnie w zewnętrzych kącikach. Możesz użyć maskary pogrubiającej i wydłużającej jak ta od L’Oreal Paris, Volume Million Lashes So Couture. A jeśli wolisz wieczorową wersję lisich oczu, podkręć rzęsy zalotką na przykład Ilu, zalotka do rzęs.

L'oreal Paris, Volume Million Lashes So Couture, tusz do rzęs, czarny, 24 g
L'oreal Paris, Volume Million Lashes So Couture, tusz do rzęs, czarny, 24 g

 

  • Perfekcyjny makijaż foxy eyes wymaga też podkreślenia brwi. Tu chodzi o delikatne wzmocnienie łuków kredką lub cieniem, tak by je optycznie wyprostować. Ich końcówki nie powinny ostro opadać, dlatego warto rozetrzeć tuż pod brwiami jasny kolor cienia, albo użyć specjalnej kredki rozświetlającej jak ta Wibo Brows Highlighter. Powieka zyska gładkość a oko jeszcze bardziej się „uniesie”.

Wibo, Brows Highlighter, kredka rozświetlająca pod łuk brwi, 1 szt.
Wibo, Brows Highlighter, kredka rozświetlająca pod łuk brwi, 1 szt. 

 

Opisane powyżej osiem kroków pomoże Ci zrobić makijaż oka w stylu „foxy eyes”.

Źródło zdjęcia okładkowego: Ga Fullner/Shutterstock

Po więcej inspiracji dotyczących dbania o urodę oraz najnowszych kosmetycznych trendów zaglądaj do naszej pasji Dbam o urodę.