Święta bez składania życzeń są pozbawione istotnej treści. Często, ze względu na odległości, ślemy sobie kartki pełne ciepłych słów. Życzenia płynące prosto z serca powinny, moim zdaniem, trafiać do adresata w ładnej oprawie i mieć niepowtarzalny charakter. Ciekawie wykonana kartka w równej mierze co życzenia wyrazi nasze emocje i sprawi radość bliskim.

 

Każda, własnoręcznie wykonana kartka jest wyjątkowa, bo niepowtarzalna. Oto kilka moich trików i pomysłów, do których wykorzystania przyda się zestaw składający się z:

- bazy do kartek

- kolorowych arkuszy papieru ( najlepiej o wysokiej gramaturze)

- papierów do scrapbookingu z motywem świątecznym

- naklejek, cekinów, taśm i innych świątecznych aplikacji

- wykrojników ze świątecznymi symbolami

 - brokatu (sypkiego, lub w kleju)

 - nożyczek, kleju

 

 

Krok  1.

Na początek należy przygotować bazę kartki i dopasować do niej dodatki w podobnej tonacji. Moją podstawą były kartki w kolorze jasno-szarym, do których dobrałam elementy w kolorze czerwieni, złota i beżu. Lubię zdobić kartki warstwami papieru do scrapbookingu. Proponuję kupować taki papier w zestawach, mamy wtedy pewność, że wzory będą się ładnie komponowały.

Krok 2.

Ciekawie wyglądają kształty wykrojone w papierze nożykiem. Przez takie świąteczne okna prześwituje wzór z dołu, co daje ciekawy efekt.

Krok 3.

W trakcie dekorowania warto skorzystać ze sznurków i tasiemek. Można nimi opasać kartkę i uwieńczyć kokardą,  albo niesymetrycznie przykleić kolorowe taśmy np. w rogach. To urozmaici obrazek i przykuje uwagę.

Krok 4.

Interesujący błysk zagwarantuje brokat, albo odbijające światło cekiny. Takie dodatki idealnie wpiszą się w klimat świąt i sprawią, że kartki dodatkowo rozjaśnią twarze obdarowanych :)

Moje kartki prezentują się tak, a jak będą wyglądały Twoje?