Tomasz Lis oraz dziennikarz "Gazety Wyborczej" Marcin Kącki otrzymali ex aequo tytuł Dziennikarza Roku 2007 w plebiscycie miesięcznika "Press" prowadzonym wśród redakcji polskich mediów. Obaj zwycięzcy otrzymali od swoich kolegów po fachu po 56 punktów.

Dla Marcina Kąckiego jest to kolejne wyróżnienie w tym roku. Wcześniej został on uhonorowany nagrodą Grand Press 2007 w kategorii dziennikarstwo śledcze za artykuł "Praca za seks w Samoobronie" opublikowany w "Dużym Formacie" - dodatku do "GW".

Na liście nominowanych do tytułu Dziennikarza Roku w 2007 roku znaleźli się także: Tomasz Sianecki (TVN, TVN 24; 53 punkty), Grzegorz Miecugow (TVN 24; 43 punkty), Bogdan Rymanowski (TVN 24; 32 punkty) oraz Adam Wajrak ("Gazeta Wyborcza"; 26 punktów).

Zwycięzcy otrzymali statuetki pióra oraz czeki po 10 tys. euro.

Press.pl/M.W.