Zostać pisarzem – to marzenie wielu osób. Jednak, żeby zrealizować ten cel potrzeba dużo samozaparcia. Twórcy, którzy dzielą się swoimi receptami na pracę nad książką zgodnie podkreślają, że każdy pretendujący do roli autora powinien nastawić się na systematyczną i ciężką pracę. Co zrobić, żeby po płonnych nadziejach nie pozostał jedynie słomiany zapał? Poniżej przedstawiamy książki, które pomogą tym z Was, którzy pragną kariery pisarskiej.

 





Jak oni pracują? Rozmowy z polskimi twórcami

 

Poznaj rytuały i zwyczaje twórczych umysłów. Zebrane przez Agatę Napiórską metody pracy tuzów polskiej literatury, nauki i sztuki są niezwykle ciekawym i cennym wglądem w duszę i życie artystów.  Nie mówiąc o tym, że to lektura pełna doskonałego humoru.

 

Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania

 

Pisania, jak każdego zawodu, można się nauczyć. Kurs kreatywnego pisania Katarzyny Bondy, królowej polskiego kryminału, da początkującym pisarzom narzędzia, by mogli swoje pisarskie pomysły realizować pewnie, świadomie i coraz doskonałej. Wyjaśni, jak wygląda struktura powieści i w przystępny sposób uporządkuje teorię konstruowania tekstów literackich. Pomoże także przyszłym pisarzom w odkrywaniu ich mocnych stron, otworzy ich na inną percepcję świata, nauczy samodyscypliny oraz tego, jak szukać tematów i pomysłów.

 

Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika

 

Ta pozycja to klasyka w tym zestawieniu. Jak zostać pisarzem według Stephena Kinga? Dużo czytać. Jeszcze więcej pisać. Nie poddawać się. Wyłączyć telewizor. Być uczciwym wobec siebie i swoich bohaterów. Nie bać się krytyków. Nie lekceważyć gramatyki. Oszczędzać słowa. Proste? Proste!

 

Jak zostać pisarzem. Pierwszy polski podręcznik dla autorów

 

Innowacyjny na polskim gruncie poradnik dla wszystkich adeptów sztuki pisania jest pracą zbiorową, w której specjaliści przedstawiają podstawy wiedzy niezbędnej przy tworzeniu tekstów prozatorskich. W książce mowa jest o strukturze utworu literackiego (fabuła, czas, przestrzeń, techniki narracyjne, postaci, język, dialogi), gatunkach prozatorskich i literacko-publicystycznych oraz o specyfice tekstów reklamowych. Autorzy przedstawiają zagadnienia obecnego rynku wydawniczego i medialnego, pracy z redaktorem, piszą o życiu literackim, a nawet prawie autorskim.

 

Piszesz? Napisz! Wydaj. Vademecum młodego pisarza

 

To rzetelny, profesjonalny przewodnik po każdym z etapów tworzenia dzieła literackiego – od researchu i planowania konspektu, poprzez budowanie scen i fabuły, po konstruowanie wiarygodnych bohaterów, dobrych dialogów i kreowanie własnego stylu pisarskiego. Teorię uzupełniają twórcze ćwiczenia literackie. A kiedy postanowisz definitywnie postawić kropkę, znajdziesz tu kilka wskazówek jak wydać i wypromować własną książkę i siebie jako autora.

 

Po bandzie czyli jak napisać potencjalny bestseller

 

Książka przedstawia najnowocześniejsze podejście i jest dziełem opartym w dużej mierze na teorii i praktyce Jakuba Winiarskiego, pisarza od kilku lat będącego też najskuteczniejszym polskim nauczycielem kreatywnego pisania.

 

Za wszystkich przyszłych pisarzy mocno trzymamy kciuki. Mamy nadzieję, że Wasze książki znajdą się na naszych półkach w salonach Empik i na empik.com.