Autor: Oliwia Kwiecień

 

1. Wielki ogarniacz życia

Jeśli wielką zmianę w swoim życiu chcesz zacząć od robienia „niczego”, to ten bestsellerowy poradnik będzie strzałem w dziesiątkę! Pani Bukowa udowadnia, że bycie szczęśliwym nie ma nic wspólnego z robieniem tego, co inni uważają za źródło szczęścia. W końcu, nie każdy musi biegać na fitness trzy razy w tygodniu i żywić się organiczną żywnością, aby prowadzić „ogarnięte” życie.

 

 

2. Wielki ogarniacz życia 2

Związki to prawdziwy temat rzeka. Na ich temat powstały tysiące książek, a i tak trudno znaleźć specjalistę w ich dziedzinie. Drugi tom „Wielkiego ogranicza życia” to prosta recepta dla ludzi szukających odpowiedzi na pytanie, jak kochać i się nie pozabijać żyjąc we dwoje. Pani Bukowa i Pan Buk, czyli bohaterowie poradnika, mają liczne wady, ale potrafią je okiełznać. Wiedzą, że przestrzeń w relacji, akceptacja drugiej strony i humor to fundamenty, na których można wznieść bardzo solidny i szczęśliwy związek.

 

 

3. Magia sprzątania

Oczywiście, tak jak udowadnia „Wielki ogarniacz życia” można mieć swoje życie pod kontrolą nie robiąc niższego szczególnego, ale kto chciałby nic nie robić mając wokół siebie bałagan? „Magia sprzątania” to więcej niż książka z poradami, jak posprzątać swój dom. To poradnik, w którym znajdziesz liczne wskazówki, które pozwolą ci uporządkować całe twoje życie i pozbyć się błędnych przekonań dotyczących bałaganu. Podobno, chaos otoczenia wpływa na chaos w umyśle, dlatego lektura „Magii sprzątania” to idealny wstęp do większych zmian.

 

 

4. Ogarnij się i żyj bez kompleksów

Kompleksy to nasz największy wróg. Potrafią nieźle namieszać w głowie i powstrzymać przed wieloma działaniami. Aby się z nimi uporać, trzeba podejść do problemu holistycznie i zająć się sobą od środka i na zewnątrz. „Ogarnij się i żyj bez kompleksów” to kompleksowy poradnik, w którym znajdują się wskazówki dotyczące zdrowego trybu życia, porady psychologa, stylisty, dietetyka i 21-dniowy plan działania z licznymi ćwiczeniami. Ogarnianie życia z tą książką jest tak proste jak przygotowywanie dania z precyzyjnie opracowanego przepisu.

 

 

5. Bullet book. Bądź pięknie zorganizowana

Czasami przychodzi moment, kiedy całą wiedzę zdobytą po przeczytaniu licznych poradników, chce się wykorzystać w praktyce. Wtedy nieocenionym wsparciem może okazać się notes, w którym można zapisywać wszystkie swoje cele i postanowienia. „Bullet book” to niesamowity organizer, notatnik i dziennik w jednym. Dzięki niemu możesz śledzić swoje postępy, a także tworzyć plany działania. Oprócz pięknej szaty graficznej i pomocnych szablonów, w „Bullet book” znajdziesz także mnóstwo inspirujących wskazówek.

 

 

6. Rzeczozmęczenie. Jak żyć pełniej, posiadając mniej

Podobno „od przybytku głowa nie boli”, a jednak nadmiar przedmiotów w otoczeniu może nam szkodzić. Minimalizm to trend zyskujący coraz więcej zwolenników. Przechowując masę niepotrzebnych rzeczy, nie tylko ograniczamy przestrzeń, w której żyjemy, ale także narażamy się na stres wywołany przytłoczeniem związanym z ich dużą liczbą. „Rzeczozmęczenie. Jak żyć pełniej posiadając mniej” to książka dla wszystkich pragnących ogarnąć swoje otoczenie i zyskać dzięki temu nowe pokłady energii.

 

 

7. Work-life balance. Jak osiągnąć równowagę w pracy i w życiu

Równowaga w pracy i w życiu to podstawa balansu, którego potrzebujemy do „ogarnięcia się” i bycia szczęśliwymi. Aby to osiągnąć nie zawsze warto posługiwać się uniwersalnymi receptami, ale poszukać swoich własnych. W końcu, każdy człowiek jest inny i zasługuje na harmonijne życie na własnych zasadach.