„Król Lew”, animowany film wszechczasów, powraca na wielki ekran w zupełnie nowej trójwymiarowej wersji.

Z tej okazji przypominamy nagrodzoną Oscarem muzykę z filmu i jego kontynuacji. Album „Król Lew: największe przeboje” to kolekcja utworów z filmów Disneya „Król Lew”, „Król Lew 2: Czas Simby”, „Król Lew 3: Hakuna Matata” a także bijącego rekordy broadwayowskiego spektaklu „The Lion King”.

Płyta zawiera polskie wersje językowe piosenek autorstwa m.in. Eltona Johna i Tima Rice’a, w tym doskonale znane m.in. „Hakuna Matata” i „Krąg życia”. Muzyka jest nieodłączną częścią legendy, jaką stał się „Król Lew” – do dziś jeden z najpopularniejszych animowanych filmów w historii. Choć od premiery filmu w 1994 r. minęło wiele lat, historia Simby, młodego króla Lwiej Skały wciąż wzrusza nowe pokolenia widzów.

„Król Lew” w 3D w kinach od 26 sierpnia. Jesienią na Disney BluRay, Disney 3D BluRay i Disney DVD. Ścieżka będzie dostępna jako wydawnictwo specjalne 2 CD oraz 1 CD.

Dwupłytowe wydawnictwo kolekcjonerskie zawiera album „The Lion King Collection”. Znalazły się na nim piosenki z serii filmów o Lwiej Skale w oryginalnych wykonaniach m.in. Eltona Johna i Tiny Turner, a także inspirowane muzyką instrumentalną z „Króla Lwa” utwory w wykonaniu Lebo M. i South African Choir śpiewane w językach afrykańskich.

Źródło: Informacja prasowa