Autorka: Justyna Aleksandrzak

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby zapewnić swojemu maluchowi jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Zabawki odgrywają tu ogromną rolę, szczególnie w pierwszych latach życia dziecka. Niestety nie wszystkie są warte uwagi. Co wybrać ze sklepowych półek, które uginają się pod mnóstwem zabawek? Z pewnością warto kupić klocki. Zabawa nimi potrafi zająć malucha na długi czas, dając mu wiele radości i, co ważne dla opiekunów, wspierając jego rozwój. Do jednych z najatrakcyjniejszych należą dziś klocki Mega Bloks. Dowiedz się, co jest w nich wyjątkowego i dlaczego dobrze jest pozwolić dziecku bawić się nimi.

Klocki – klasyka wśród dziecięcych zabawek

Chyba większość z nas doskonale pamięta ze swojego dzieciństwa zabawę klockami. Do dziś to jedna z najpopularniejszych rozrywek dla dzieci, nie tylko tych najmłodszych. Mogą być plastikowe albo drewniane, przeznaczone do składania skomplikowanych konstrukcji lub tworzenia tematycznych układów z figurkami, jak w przypadku klocków Mega Bloks Minionki. W zależności od wieku, elementy mogą mieć różne rozmiary. Dla maluszków idealne będą większe, poręczne klocki z wypustkami takie jak wspominane Mega Bloks.

 

Mega Blocks Minionka chair

 

Klocki Mega Bloks idealne już dla roczniaka

Patrząc na klocki Mega Bloks, w pierwszej chwili można pomyśleć, że nie ma w nich niczego wyjątkowego. Jednak zostały zaprojektowane w niezwykle przemyślany sposób, aby były jak najbardziej dopasowane do wieku i umiejętności dziecka. Wśród wszystkich produktów z tej serii znajdziesz zestawy Mega Bloks First Builders, przeznaczone do tworzenia pierwszych budowli już od najmłodszych lat. Sam fakt, że klocki mają wypustki, jest ważny – dzięki nim udaje się tworzyć nawet duże i skomplikowane konstrukcje, które szybko nie legną w gruzach. To zachęca do dalszej zabawy i pozwala maluchowi uniknąć frustracji. Drugą istotną kwestią jest ich wielkość. Mają takie rozmiary, aby były poręczne i łatwe do chwycenia nawet niezgrabnymi rączkami rocznego dziecka. W dodatku są bezpieczne, ponieważ ryzyko połknięcia i zadławienia się tak dużymi elementami praktycznie nie istnieje.

 

Mega Bloks Maxi

 

Klocki Mega Bloks wspierają rozwój malucha

Zabawa klockami Mega Bloks Fisher Price to doskonała okazja do rozwoju umiejętności motorycznych malucha. Dziecko już od pierwszych miesięcy życia intensywnie ćwiczy poprzez codzienne zajęcia, m.in. w trakcie zabawy. Składanie klocków wspomaga sprawność rączek, uczy celowości działania i cierpliwości, wspiera i pobudza wyobraźnię oraz ma świetny wpływ na koordynację ręka-oko. Ponadto zabawa kolorowymi klockami stymuluje wzrok i zapoznaje dziecko z podstawowymi barwami. W późniejszych latach to wszystko przekłada się na zręczność w codziennym życiu, a także na uczenie się. Warto wiedzieć, że koordynacja wzrokowo-ruchowa ma znaczenia m.in. dla umiejętności czytania i pisania.

 

Mega Bloks pociąg, ABC

 

Mega Bloks to klocki dla każdego

Klocki to uniwersalna zabawka dla dziewczynki i dla chłopca, bez względu na wiek. Poza tym różne zestawy Mega Bloks można ze sobą łączyć i w ten sposób tworzyć ogromne konstrukcje, dla których ograniczeniem może być tylko wyobraźnia dziecka. To także świetna okazja do wspólnego spędzania czasu. Usiądź ze swoją pociechą na dywanie i pokaż jej, co może stworzyć z kolorowych klocków. Razem budujcie wyimaginowane światy i mieszkające w nich stwory albo znane Wam zwierzęta, samochody i scenki z codziennego życia.

Dla najmłodszych dzieci idealne są zestawy od 1 do 5 roku życia jak Mega Bloks First Builders oraz Pociąg ABC do nauki alfabetu. Starszaki mogą je łączyć z innymi klockami z tej serii, aby budować jeszcze bardziej zaawansowane konstrukcje. Atrakcyjne dla najmłodszych będą także klocki Mega Bloks z wózkiem i sorterem kształtów. Taka zabawka to must have w dziecięcym pokoju. Twoja pociecha pozna podstawowe kształty i będzie rozwijać koordynację wzorkowo-ruchową, próbując wrzucić klocki do sortera przez odpowiednie otwory. Sam wózek to bardzo praktyczne rozwiązanie – klocki można w nim przechowywać i z łatwością dziecko przetransportuje je wszędzie ze sobą.

 

Klocki Mega Bloks sorter wózek

 

Jeśli w domu mieszka z Tobą księżniczka, która ubóstwia kolor różowy, spraw jej frajdę zestawem klocków Mega Bloks w uroczych odcieniach różu i fioletu albo klocki Kwiatowe Wróżki. A jeśli mały dżentelmen wyjątkowo upodobał sobie kolor niebieski, podaruj mu pasujący komplet klocków w niebieskim pojemniku w kształcie zwierzątka! Hitem jest zestaw, z którego można zbudować warsztat małego majsterkowicza. Poza podstawowymi modelami znajdziesz specjalne serie klocków np. Mega Bloks Spongebob. Dzięki tak dużej różnorodności każde dziecko może mieć swój wymarzony zestaw!

 

Mega Bloks piesek

 

Czy klocki Mega Bloks pasują do Lego Duplo?

Im więcej możliwości daje zabawka, tym jest ona atrakcyjniejsza. Dotyczy to Mega Bloks, które pasują do innych bardzo znanych klocków – m.in.. Lego Duplo. To wspaniała wiadomość, ponieważ takie rozwiązanie pozwala tworzyć kreatywne budowle, podsycane dziecięcą wyobraźnią. Ponadto, stojąc przed wyborem zakupu, nie musisz zastanawiać się co wybrać: Mega Bloks czy Duplo? Bez względu na to, na co się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że maluch dostanie klocki kompatybilne z innymi zestawami, które prawdopodobnie ma w domu.

Mega Bloks zapewniają moc kreatywnych możliwości, a przy tym są bezpieczne dla malucha, który przy okazji zabawy może wiele się nauczyć. To także świetny pomysł na prezent dla dziecka.

Zajrzyj do innych artykułów z Pasji Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: materiały producenta.