Czy zegarek na Komunię Świętą to w dzisiejszych czasach dobry pomysł? 

Zakup zegarka na Pierwszą Komunię Świętą dziś niektórym może się kojarzyć z przestarzałym zwyczajem oraz nietrafionym prezentem, który trafi prosto do szuflady. W końcu w dzisiejszych czasach i tak większość osób korzysta prawie wyłącznie ze smartfona. Nawyk noszenia zegarka warto jednak wyrobić u każdego dziecka, żeby nauczyło się odpowiedzialności oraz punktualności. Klasyczne modele są ponadto bardziej niezawodne od telefonu, który może się przecież rozładować.

Wybór odpowiedniego zegarka może być trudny, zwłaszcza jeśli chodzi o jego koszt. Dzieciom nie trzeba koniecznie kupować drogiego sprzętu, ponieważ nawet w niższej cenie da się znaleźć naprawdę dobre urządzenia. Warto zainwestować w model wodoodporny lub wodoszczelny. Oprócz tego niektóre zegarki da się wygrawerować, dzięki czemu będą stanowić świetną pamiątkę.

 

TOP zegarki

 

Jaki smartwatch na Komunię Świętą wybrać? 

Alternatywą dla tradycyjnego czasomierza jest nowoczesny smartwatch. To małe połączenie zegarka ze smartfonem pozwala przede wszystkim na odczytanie godziny, ale ma również wiele dodatkowych, przydatnych funkcji. Jedną z nich jest na przykład możliwość wykonywania połączeń lub wbudowany krokomierz, pozwalający na monitorowanie aktywności dziecka.

Dobry smartwatch dla dziecka powinien przede wszystkim mieć wytrzymały i elastyczny pasek, pozwalający na dowolną regulację. Zwróć także uwagę na to, czy sprzęt ma wbudowaną funkcję lokalizacji, pozwalającą na sprawdzenie miejsca przebywania dziecka oraz dodatek SOS, który da się uruchomić w przypadku zagrożenia. Modele dziecięce często mają kolorowe dodatki, atrakcyjne dla najmłodszych, co jest ich dodatkowym atutem.

Przegląd najlepszych zegarków oraz smartwatchy dla dzieci 

Skąd wiedzieć który model będzie odpowiedni, a który nie? Aby ułatwić ci wybór, przygotowaliśmy kilka różnych model nadających się dla chłopców i dziewczynek.

1. Zegarek dziecięcy na Komunię Świętą Q&Q  

Klasyczny zegarek na pasku nie musi być nudny! Wystarczy wybrać niecodzienny kolor oraz ciekawy wygląd koperty, by tradycyjny czasomierz ucieszył każde dziecko. Ten model jest elegancki, ale nie przesadnie wytworny, więc nada się zarówno do noszenia podczas ważnych okazji jak i na co dzień. Duże, wyraźne cyferki ułatwiają odczytanie godziny.

 

Q&Q, Zegarek dziecięcy, Kids QZ09-324

 

2. Zegarek komunijny dla dziecka Lacoste  

Najlepsza jakość może iść w parze z atrakcyjną ceną! Ten model marki Lacoste na pewno przypadnie do gustu wielu dzieciom, ponieważ materiałowy pasek posiada nadrukowany interesujący motyw oraz jest przyjemny w dotyku. Duża tarcza nie jest zbyt ciężka, a dzięki wyraźnej podziałce minutowej ułatwia ona naukę odczytywania godziny.

 

Lacoste, Zegarek dziecięcy, L1212 Kids, 2030008

 

3. Zegarek na Komunię dla dziewczynki lub chłopca Knock Nocky 

Obawiasz się, że skóra na pasku zamoknie, a tkanina szybko straci barwę? Wybierz model z silikonowym zapięciem! Jest ono odporne na wszelkie zniszczenia, a razem z wodoszczelną kopertą tworzy idealny zestaw na wakacje nad morzem lub rzeką. Żywy kolor na pewno będzie odpowiedni dla każdego dziecka, niezależnie od płci i nada się jako wyjątkowy dodatek do wesołych zabaw.

 

Knock Nocky, Zegarek dziecięcy, Sporty SP3569005

 

4. Komunijny zegarek dla dzieci Casio

Większość szkiełek zegarków ze szkła kwarcowego jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia, jednak niektórzy rodzice i tak obawiają się stłuczenia. Niebezpiecznych odłamków lub rys nie musisz obawiać się, kupując ten model z mineralnym szkiełkiem o podwyższonej odporności na zarysowania i uderzenia. Dodatkowo jest on wodoszczelny oraz antyalergiczny, ponieważ nie zawiera niklu. Pasek zegarka wykonany jest z naturalnej skóry, co czyni go nie tylko wytrzymałym, lecz także eleganckim.

 

Zegarek dziecięcy CASIO LQ-139L-2BDF

 

5. Elektroniczny zegarek na Komunię dla chłopca lub dziewczynki Knock Nocky

Szukasz czegoś bardziej wszechstronnego niż analogowy zegarek, ale nie chcesz kupować smartwatcha? Najlepszym wyborem będzie kupno zegarka elektronicznego z dodatkowymi funkcjami. Ten model wyposażono między innymi w datownik oraz alarm, a oprócz tego ekran podświetla się aż w trzech kolorach.

 

Zegarek Dziecięcy Knock Nocky SR0101013 Cyfrowy

 

6. Zegarek elektroniczny dla dzieci Casio 

Na rynku znajdziesz co prawda tańsze czasomierze, lecz nie będą one tak świetnie wyposażone jak ten model. Oprócz tradycyjnych funkcji, takich jak ustawienie alarmu, wyświetlanie daty oraz oczywiście pokazywanie godziny, Casio ma także podświetlany wyświetlacz, stoper oraz nawet Bluetooth. Zegarek jest także wodoszcelny i wstrząsoodporny, zatem nada się w teren i będzie towarzyszył dziecku podczas każdej jego przygody.

 

CASIO Zegarek GMA-B800-9AER G-SHOCK 200m Bluetooth

 

7. Smartwatch na Komunię Świętą Art 

Jeśli nie chcesz przepłacać, a przy tym pragniesz zapewnić dziecku bezpieczeństwo i sobie spokojne sumienie, wybierz przedstawiony model z atrakcyjnym, kolorowym paskiem. Ten barwny detal to nie jedyna zaleta prezentowanego smartwatcha. Ma on funkcję mierzenia kroków oraz pokazywani lokalizacji, dzięki czemu twoje dziecko będzie zawsze bezpieczne. W sytuacji zagrożenia może ponadto przycisnąć specjalny przycisk, dzięki któremu otrzymasz na swój telefon specjalne powiadomienie.

 

Zegarek KIDS SMARTWATCH dla dzieci lokalizator GPS SIM kolor zielony

 

8. Smartwatch dla dziecka Kruger&Matz 

Bardziej klasyczny model marki Kruger&Matz pozwoli twojemu dziecku bezpiecznie się bawić oraz uczyć się odpowiedzialności. System pozwala bowiem na ustawienie alarmu oraz prowadzenie rozmów. Urządzenie umożliwia również zrobienie zdjęcia, które od razu wysyłane jest na twój telefon, masz zatem kontrolę nad tym, co robi twoje dziecko.

 

Zegarek smartwatch Kruger&Matz SmartKid dla dzieci z lokalizatorem GPS SOS APARAT czarny

 

Najlepszy sprzęt na Komunię Świętą dla twojego dziecka 

Wybór odpowiedniego zegarka lub smartwatcha, który spodoba się najmłodszemu, może nie być łatwy, jednak mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci zdecydować się na ten najlepszy. W końcu tak ważna okazja jak Pierwsza Komunia Święta zdarza się tylko raz!

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock