Dziś przygotowałam dla Ciebie DIY z barankami i owieczkami w głównej roli. Spróbuj je zrobić i pochwal się w komentarzach, jak wygląda Twoja zwierzęca rodzinka.
Potrzebne produkty możesz kupić w Empiku, ale z pewnością wiele z nich masz już w domu. 

Żeby zrobić wielkanocne baranki potrzebujesz:

 

Krok 1

Z filcu wytnij cienkie, równej szerokości pasma. Stworzą one miękkie, wełniste futro bohaterów tego odcinka. Przygotuj różnej wielkości styropianowe jaja i rozgrzej pistolet z wkładami termotopliwego kleju.

 

Krok 2

Oklejanie zacznij od wierzchołka, bądź spodu jaja. Zwijaj pasemko filcu jak falbankę i punkt po punkcie doklejaj do styropianu. Tworzone fale nie muszą być identyczne, ale dobrze, by układały się gęsto i stykały ze sobą - barania wełna filcuje się przecież w różnej wielkości kłęby. Ten etap trochę trwa, ale efekt jest przytulny i miły w dotyku.

 

Krok 3

Nogi i łeb baranka wygięłam z drutu posługując się niewielkimi kombinerkami. Głowa powstała na kształt łezki wykończonej skręconym szpicem, który wetkniesz w jajo. Do głowy doczepiłam odstające uszy w kształcie wydłużonej litery - "O", a nogi to cztery naciągnięte litery "U". By zachować odpowiednie proporcje, nogi największego baranka powstały z patyczków. 
Po uformowaniu wszystkich owczych atrybutów owinęłam je włóczką.

 

Krok 4

Wielkanocny baranek zaraz stanie na własnych nogach. Znajdź między pasmami filcu nieoklejone miejsca i wbij tam nogi z drutu. Na koniec klejem silikonowym przytwierdź ruchome oczy i nawiąż wzrokowy kontakt ze swoim dziełem ;)

 

Baran Bonifacy już łypie do Ciebie wielkimi oczami:

Tak wyglądają moje baranki. A jak wyszły Twoje?
 

Świetnym towarzystwem dla owczej gromadki będzie zgraja wesołych zajączków. Zobacz jak ulepić z  gliny taką kicającą rodzinę. 
A po więcej inspiracji zajrzyj do naszego działu DIY.