Latem mamy znacznie więcej okazji do eksponowania stóp. Jednocześnie, w letnich warunkach pedicure wykonywany klasycznymi metodami szybciej traci swój piękny wygląd. Słońce, piasek, woda – wszystkie te czynniki mogą łatwo naruszyć strukturę zwyczajnego lakieru. Choćby z tego względu warto rozważyć wykonanie pedicure hybrydowego, który gwarantuje znacznie wyższy poziom trwałości. Prawidłowo wykonany, utrzymuje się na płytce paznokcia nawet do dwóch tygodni – bez żadnego uszczerbku! Nie musisz obawiać się odprysków, pęknięć i innych nieestetycznych skaz. W przypadku tradycyjnych lakierów, nawet tych z najwyższej półki, ten czas nigdy nie jest tak długi.

Czego potrzebujesz, aby wykonać pedicure hybrydowy? 

Aby wykonać pedicure hybrydowy, nie wystarczy zaopatrzyć się w sam lakier przeznaczony do tego rodzaju metody. Niezbędna będzie również lampa UV lub lampa LED utwardzająca przeznaczona specjalnie do hybryd.

 

Lampa LED UV 24/48W ALLLE1 do stylizacji paznokci i utwardzania lakierów hybrydowych i żeli led uv

 

Innym sprzętem, który może okazać się przydatny, jest frezarka. Nie jest ona niezbędna do ściągnięcia warstwy hybrydowej, niemniej znacznie to ułatwia i nie niszczy płytki paznokcia w takim stopniu, jak aceton. Z wykorzystaniem frezarki nie tylko spiłujesz lakier, ale również usuniesz skórki, dzięki czemu efekt będzie nieskazitelny. Całość zajmuje zaledwie 15-20 minut. Zabieg z wykorzystaniem acetonu wymaga natomiast przynajmniej godziny. Wybierając frezarkę, warto szukać modeli, umożliwiających zarówno wykonanie pedicure, jak i manicure.

 

Semilac Profesjonalna frezarka manicure & pedicure 24W - biało czarna

 

Hybryda u stóp – krok po kroku 

Hybryda na paznokciach u nóg to świetny pomysł z uwagi na trwałość, ale też i szybkie tempo wykonania. Cały zabieg – o ile usuniesz poprzednie warstwy hybryd frezarką lub masz niemalowane wcześniej w ten sposób paznokcie – nie powinien potrwać dłużej niż godzinę. Oto lista kroków do wykonania:

 1. Wypoleruj płytkę,
 2. Oczyść płytkę z pozostałości wacikiem nasączonym cleanerem,
 3. Nałóż warstwę bazy i utwardź ją w lampie,
 4. Nałóż pierwszą warstwę lakieru i utwardź,
 5. Nałóż drugą warstwę lakieru i utwardź,
 6. Nałóż warstwę topu i utwardź.

Czas utwardzania zależy od mocy lampy oraz rodzaju lakieru czy bazy. Szczegółowe instrukcje znajdziesz na urządzeniu i etykietach lakierów. W przypadku mocnych lamp (powyżej 30 W) zazwyczaj wystarczą 2 min.

Baza do lakierów hybrydowych – czy jest niezbędna? 

Baza umożliwia przygotowanie płytki do pedicure hybrydowego. Dzięki jej aplikacji kolor jest żywszy i pełniejszy, a warstwa – trwalsza. W tradycyjnym pedicure hybrydowym jest to niezbędny krok, jednak obecnie Semilac wprowadza na rynek nową generację lakierów hybrydowych, które nie wymagają wykorzystania bazy ani wielokrotnego utwardzania. Proponujemy zwrócić uwagę na te produkty:

 • Semilac, baza do lakierów hybrydowych Fiber Base, 7 ml,
 • Clavier, ProHybrid Base Coat baza do lakierów hybrydowych 7.5 ml,
 • Claresa Ultra Base Baza do lakieru hybrydowego 5 g,
 • SUNONE FIBER BASE 5ml – baza do lakierów hybrydowych.

 

Semilac, baza do lakierów hybrydowych Fiber Base, 7 ml

 

Najmodniejsze lakiery hybrydowe – jakie kolory wybrać? 

Lubisz zaszaleć z kolorami? Zebraliśmy najmodniejsze propozycje na rynku, aby ułatwić ci wybór. Wśród najpopularniejszych kolorów w tym sezonie wciąż królują lakiery w odcieniu nude i czerwienie. Jeśli szukasz czegoś wyróżniającego się, wybierz modny ostatnio szmaragd. Te kolory powinny ci się spodobać:

 • NEONAIL, Simple One Step, lakier hybrydowy Magical, 7,2 ml,
 • Silcare, Flexy Hybrid Gel, lakier hybrydowy 123, 4,5 g,
 • Icone, Gel Polish, lakier hybrydowy 033 Carmel, 6 ml,
 • Neess, By Cleo, lakier hybrydowy 7597 Szmaragdowe Solo, 4 ml,
 • Semilac, UV Hybrid, lakier hybrydowy 027 Intense Red, 7 ml,
 • Silcare, Flexy Hybrid Gel, lakier hybrydowy 39, 4,5 g.

 

Neess, By Cleo, lakier hybrydowy 7597 Szmaragdowe Solo , 4 ml

 

Klasyczne róże do pedicure – idealne do french! 

Jeśli lubisz klasyczne (lub mniej klasyczne) frenche, nie obędzie się bez różowego odcienia. Proponowane przez nas lakiery idealnie się do niego nadadzą! Pamiętaj, że french w ostatnim czasie przeszedł spory lifting. Imitacja naturalnego paznokcia ze skórkami nie jest już w modzie. Białe paski występują teraz w wersji podwójnej lub odwracają porządek z różem, lądując u nasady paznokcia. Spróbuj wykonać taki pedicure przy użyciu tych lakierów:

 • Silcare, Flexy Hybrid Gel, lakier hybrydowy 70, 4,5 g,
 • Silcare, Flexy Hybrid Gel, lakier hybrydowy 164, 4,5 g,
 • Semilac, Business Line, lakier hybrydowy 210 Light Pink, 7 ml.

 

Silcare, Flexy Hybrid Gel, lakier hybrydowy 164, 4,5 g

 

Pedicure hybrydowy trzyma się na paznokciach kilka tygodni bez żadnej skazy. Wykonaj go w domu – to naprawdę łatwe!

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock