Niektórzy podążając za modą na bycie fit odkrywają pasję do sportu, inni odnajdują się w gotowaniu, a jeszcze inni – w urządzeniu wnętrz. Nie wiadomo, czy to za sprawą Doroty Szelągowskiej – popularyzatorki tej tematyki w mediach, blogerek piszących o urządzaniu mieszkań, czy po prostu odkrywamy w sobie artystyczną duszę poszukującą piękna i wygody w tym, co nas otacza.

Znamy z autopsji lub z opowieści rodziców historie z PRL-u, kiedy próbując zdobyć meble trzeba było przestać w kolejce pół nocy i był do wyboru jeden, może dwa regały. A właściwie meblościanki ze sklejki – gatunek wątpliwy, o wyglądzie już nie wspominając. Ale wyboru nie było, więc każdy je miał.

Może dlatego dziś idąc do sklepu, i to niejednego, zaskakuje nas bogactwo wyboru, jakość produktów, wzornictwo, design; czujemy się zachwyceni, ale i zagubieni. Co wybrać? Co do czego pasuje? Który mebel będzie nie tylko ładny, ale i funkcjonalny? Jakie wnętrzarskie trendy panują w tym sezonie?

Kiedy chcemy zamienić relikt PRL-u na przytulne gniazdko lub gdy urządzamy M4 i marzymy, by było ono jak z katalogu, potrzebujemy choć odrobinę wiedzy, pomysłów, inspiracji.

Skąd brać pomysły? Z pomocą przychodzą książki o urządzaniu wnętrz. Poradniki, które już okazały się bestsellerami, albo są bardzo obiecującymi nowościami wydawniczymi. Dzięki nim każdy z nas na moment, będzie mógł poczuć się architektem wnętrz.

Poznajcie książki, które warto mieć w swojej biblioteczce. Elegancko wydane, z licznymi zdjęciami, z patentami, które warto wcielić w swoje życie i pomysłami jak po prostu fajnie mieszkać!

 

Homebook vol. 5

Dom to przede wszystkim ludzie, którzy go zamieszkują, wnętrza powinny więc odzwierciedlać osobowość, poczucie estetyki oraz potrzeby domowników. Wędrując przez kolejne strony albumu Homebook Design vol. 5 odkryjemy projekty, które stawiają na indywidualizm i osobowość właścicieli. To prawdziwy pokaz aranżacyjnej odwagi. Choć każde wnętrze jest inne, to wszystkie są na swój sposób doskonałe – można je pokochać lub znienawidzić, ale z pewnością nie da się z obojętnością przewrócić kartki. Wstąpimy na moment do futurystycznego mikromieszkania skąpanego w pastelach, by już po chwili odwiedzić surowy loft zaprojektowany z myślą o młodym mężczyźnie.
Seria albumów Homebook Design cieszy się sporą popularnością. To jedyny na polskim rynku trendbook przedstawiający projekty wnętrz autorstwa biur architektonicznych współpracujących z popularnym serwisem homebook.pl.
Książce tej warto poświęcić wiosenne wieczory - oglądać, czytać i delektować się pięknem
.

Homebook

 

Pięknie mieszkaj

W dobrze zaaranżowanych pomieszczeniach lepiej wypoczywamy i milej spędzamy czas. Przekonamy się, że są sprawdzone zasady, które pomogą odmienić każde wnętrze. 

Dla osób urządzających lub planujących remont ta książka będzie istną kopalnią pomysłów i prostych, a czasem genialnych porad. Przeglądając „Pięknie mieszkaj” zaczniemy od testu, dzięki któremu każdy może poznać swój styl (np. rustykalny, shabby chic, skandynawski itp.) i dowiedzieć się o nim więcej. Potem, krok po kroku, zagłębimy się w omówienia każdego pomieszczenia, patentów na nie. Inne ważne zagadnienia to np.: kolorystyka, oświetlenie, funkcjonalność, wzornictwo. Znajdziemy tu porady jak urządzać od nowa, jak dekorować, naprawiać, tchnąć nowe życie w stare meble, jak wystylizować salon, sypialnię, kuchnię czy łazienkę. Autorką książki jest Jagoda Kutkowska, która projektuje, stylizuje i prowadzi jeden z najpopularniejszych blogów wnętrzarskich w Polsce – Lovingit.pl. Zobaczcie, jak niewiele trzeba, żeby przeprowadzić metamorfozę całego mieszkania.

Mieszkaj pięknie


Wielka księga inspiracji

Nie potrzeba wielkich umiejętności, drogich zakupów ani wiele czasu, by zrobić coś z niczego i świetnie się przy tym bawić.

„Wielka księga inspiracji” to ponad siedemdziesiąt instrukcji pokazujących krok po kroku, jak samemu stworzyć domowe ozdoby, gadżety, meble, prezenty dla bliskich. Przekonacie się, że za sprawą dodatków można odmienić wygląd pomieszczenia. A to wszystko dzięki trzem doświadczonym blogerkom – Annie Jakubskiej i Ewie Rokitnickiej z kokoshka.pl, Oldze Woźnickiej, autorce bloga Manufaktura, Handmade by Olga, które od lat upiększają polską blogosferę i rzeczywistość.

Wielka księga inspiracji

 

Aranżacje wnętrz

Dla tych, którzy połkną wnętrzarskiego bakcyla i będą chcieli zagłębić tajniki tej dziedziny idealna będzie książka „Aranżacje wnętrz”. Podpowiada ona, jak zaplanować stylowe i gustowne mieszkanie. Czytelnik dowie się z niej, jakie są podstawowe zasady projektowania: jak dobierać kolory, wykorzystywać złudzenia optyczne, jak zbudować architekturę za pomocą oświetlenia i komfortowo urządzić łazienkę, sypialnię czy pokój dzienny.

Aranżacja wnętrz

 

Kolorowa Rewolucja. Architektura, wnętrza, moda

W tej pięknie ilustrowanej książce projektantka radzi, jak sprawić, by mieszkanie było wypełnione kolorem oraz wyglądało przy tym elegancko i nietuzinkowo. Autorka zdradza tajniki swojego warsztatu, by pomóc nam ukryć mankamenty wnętrza i podkreślić jego atuty, a także udekorować je tak, by odzwierciedlało naszą osobowość. Niezmiernie ważne są dla niej kolory, bowiem to one wpływają na emocje lokatorów. Według autorki barwna architektura sprawia, że mieszkańcu chętniej ze sobą rozmawiają. 

Kolorowa rewolucja

 

A czy wy macie swoje ulubione książki w tej tematyce? Więcej inspirujących tytułów znajdziecie w zakłace Dom, ogród, balkon. Zajrzyj też do naszej pasji Urządzam i dekoruję.