Pasja-motywacja

U Kinga, jednego z najsłynniejszych pisarzy na świecie, impulsem do odkrycia nowego hobby była matka, która dała synowi - w prezencie na Boże Narodzenie - maszynę do pisania marki Royal. To odmieniło jego życie. Tak samo może być i waszym przypadku lub w przypadku waszych bliskich. Czasem szczęściu trzeba pomóc. Potrzebujemy nieraz inspiracji, motywacji, pomysłu czy mówiąc kolokwialnie – kopa do działania. Takim „motorem napędowym” i jednocześnie ciekawym odkryciem może być propozycja pt. „Żyj z pasją”.
 


 


Inspirujące historie

„Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzić wolny czas” to pięknie wydana publikacja, w której znajdziecie przeróżne pasje, zajawki, koniki; oryginalne i wbrew pozorom wcale nie trudne do wykonania rzeczy i zadania.
Kto by pomyślał, że możemy używać do twarzy kremu, który sami zrobiliśmy, na śniadanie urwiemy cukinię prosto z balkonu, do kawy dodamy miód z własnej pasieki, zasiądziemy przy samodzielnie odnowionym stole, potem udamy się rowerem na mikrowyprawę po okolicy. Będziemy tam obserwować ptaki, gdy zacznie ściemniać – gwiazdy, a w niebo wypuścimy drona. Na następny dzień umówimy się z rodziną na turniej w planszówki, ze znajomymi na wyścigi samochodowe, a wieczorem udamy się na lekcję tanga w stroju, który sami uszyjemy. Brzmi jak bajka? Nie, takie historie to codzienność naszych bohaterów, o której opowiedzieli w książce.

Wśród tych inspirujących postaci są m. in. Karolina Pilarczyk - pierwsza kobieta, która zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu (nazywaną Królową Polskiego Driftu), Łukasz Długowski – podróżnik, bloger, autor książki „Mikrowyprawy w wielkim mieście”, Edyta Jaroszewicz, która prowadzi taneczne eventy i milongi, a dzięki niej tango tańczono nawet w… Łazienkach Królewskich; Kamil Baj - pomysłodawca Pszczelarium, czyli tworzenia miejskich pasiek, Katarzyna Sawko – autorka książek i bloga „Wióry lecą”, założycielka warsztatów stolarskich i tapicerskich dla kobiet, czy Michał Zawadzak, który o dronach wie wszystko i prowadzi serwis Świat dronów. Interesujących postaci i hobby jest w książce jeszcze więcej! Każdy z nich pokazuje jak przełamać rutynę, wyzwolić się ze schematów (kto powiedział, że auta i maszyny do obróbki drewna nie są dla kobiet?!) i swoimi opowieściami zaraża czytelników.


 

Rozmowy oraz wywiady z pasjonatami przeprowadzili dziennikarze: Sylwia Kawalerowicz,  Łukasz Chmielewski, Olga Wiechnik, Oktawia Kromrer, Michał Kukawski, czy Jonasz Tołopiło.

 

Książka, która może odmienić życie

Z tą książką zapomnicie co to jest nuda, pokonacie chandrę, zdobędziecie nowe doświadczenia, wyzwolicie w sobie ogromne dawki endorfin, a może i nawet adrenaliny. Odłożycie smartfony, wyjdziecie na dwór, zaczniecie zwiedzać, oglądać, podziwiać, odkrywać nieznane i czerpać z życia garściami. Zorganizujecie nietypowe atrakcje na spotkanie ze znajomymi, zaimponujecie w towarzystwie, w kreatywny sposób spędzicie rodzinny weekend, a co najważniejsze – zrobicie coś dla siebie. Nie trzeba do tego wielkich pieniędzy czy specjalistycznego sprzętu, wystarczy uśmiech, chęci i… właściwa lektura.

W „Żyj z pasją” oprócz pięknych zdjęć znajdziecie podpowiedzi od czego zacząć, ile to kosztuje, czego potrzebujemy, co zyskamy. Do tego proste wskazówki, słowniczek, podpowiedzi przydatnych stron i sklepów. Przekonajcie się też:

 • Jak stać się operatorem drona?

 • Jak uprawiać zdrowe rośliny, warzywa na… balkonie?

 • Od czego zacząć obserwowanie ptaków?

 • W jakie planszówki warto pograć?

 • Jak podróżować niskobudżetowo, odkrywać okolicę i przetrwać w środowisku naturalnym?

 • Jak przygotować kremy i własnoręcznie zrobić kosmetyki?

 • Jak odnawiać i nadać drugie, nowe życie starym meblom?

 • Jak polecieć do gwiazd, czyli co warto wiedzieć o obserwacji nieba?

 • Jak bezpiecznie się ścigać, wystartować w samochodowym wyścigu i odkryć tajniki motoryzacji?

 • Jak szyć, projektować i zrobić ubrania i dodatki niczym z pokazu mody?

 • Jak odkryć patent na wycieczki rowerowe?

 • Jak założyć ul i hodować pszczoły, nawet na dachu wieżowca?

 • Jak stać się mistrzem tanga?
   

Hobby - kreatywny prezent pod choinkę

Przy wyborze prezentów świątecznych pamiętajcie o książce „Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzić wolny czas” – może okazać się ona świetną motywacją i początkiem nowej przygody dla każdego obdarowanego.
Może to Boże Narodzenie będzie przełomowe również w waszym życiu. Nie odkładajcie więc nic na później, tylko zacznijcie działać, żyć, żyć z pasją!

Fragment książki Żyj z pasją
 

A wy jakie macie swoje pasje? Jakim hobby chcielibyście zarazić innych?

 

Zapraszamy również na spotkania i warsztaty z pasjonatami - bohaterami tej książki:
 

Going. | Żyj z pasją - Spacer ornitologiczny z Maciejem Gierszewskim | Empik Plac Wolności - empik Plac Wolności, Ratajczaka 44