Evan Spiegl - twórca Snapchata

Jest jednym z najmłodszych bogaczy na liście „Forbesa” i przedsiębiorcą, który odrzucił ofertę 3 miliardów dolarów od Marka Zuckerberga. Twórca jednej z najpopularniejszych aplikacji w historii, już w wieku 23 lat został milionerem i sam zapracował na ten ogromny sukces. Osiągnął go dzięki stworzeniu Snapchata, czyli aplikacji służącej do wysyłania krótkich filmów, która powstała by przywrócić spontaniczność mediom społecznościowym. Snapchat na zawsze zmienił oblicze komunikacji, a Spiegl dołączył do elitarnego grona geniuszy innowacji.

 

Steve Jobs i jego ‘Think different’

Steve Jobs to chyba najbardziej znany wizjoner i innowator w obszarze technologii. Twórca marki Apple znany ze swojej charyzmy i bycia indywidualistą, od dziecka miał upodobanie do wszelkiego rodzaju maszyn, które składał w słynnym już garażu. Jego współpraca ze Stevem Wozniakiem sprawiła, że Apple szybko się rozwijało, a Jobs wdarł się do Doliny Krzemowej i w wieku 25 lat na koncie miał już 100 milionów dolarów. Pomimo wielu problemów związanych z kierowaniem Apple oraz kontrowersyjnych opinii na temat jego osobowości, Steve Jobs inspiruje kolejne pokolenia ludzi na całym świecie do realizacji swoich marzeń i pomysłów, w myśl słów: „Ci którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”.

 

Mark Zuckerberg i historia Fcebooka

Twórca Facebooka od najmłodszych lat był zafascynowany komputerami. A projekt sieci społecznościowej wcale nie był jego pierwszym czy jedynym pomysłem. Zuckerberg stworzył m.in. komunikator ZuckNet, odtwarzacz Synapse Media Player, program CourseMatch, który pozwalał studentom na wygodniejsze zapisywanie się na wybrane kursy i przedmioty czy w końcu także Facemash, który stał się wzorem dla Facebooka i umożliwiał ocenianie studentów na podstawie zdjęć. W drodze do pozycji multimilionera w wieku zaledwie 30 lat, Zuckerberg kilkakrotnie odrzucał wielomilionowe oferty od firm, które chciały kupić jego pomysł i zdecydował za darmo umożliwić wszystkim użytkownikom Internetu korzystanie z Facebooka. Dziś to jedna z najchętniej odwiedzanych strony internetowych na świecie.

 

Elon Musk geniusz i ekscentryk

Elon Musk. Co naprawdę myśli - Opracowanie zbiorowe

Twórca PayPala, Tesli i SpaceX znany jest z tego, że nie uznaje takich zwrotów jak „niemożliwe” czy „nie da się”. Jego wyobraźnia i kontrowersyjny sposób prowadzenia biznesu pozwala mu realizować kolejne niecodzienne pomysły, ale też sprawia, że przez niektórych uznawany jest za geniusza, a innym jawi się jako szaleniec. Elon Musk to ambitny wizjoner, wyróżniający się niecodziennym sposobem myślenia, który chce tworzyć innowacyjne rozwiązania i poprowadzić rozwój technologii w kierunku, który przyniesie światu pozytywną zmianę. Jego pomysły często wzbudzają kontrowersje, ale jak przystało na zuchwałego wynalazcę, Musk niewiele robi sobie z powszechnej krytyki.

 

Jeff Bezos i era Amazona

Jeff Bezos i era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko - Stone Brad

Najbogatszy człowiek świata, czyli twórca Amazona, na początku swojej kariery wcale nie miał nic wspólnego z e-handlem. Inaczej niż pozostali milionerzy z naszej listy, gigantem w swojej branży został dopiero po 30-stce, gdy zdecydował się rzucić pracę dobrze zapowiadającego się analityka finansowego i zająć się sprzedażą przez Internet. Gdy w 1994 roku założył stronę Amazon.com początkowo sprzedawano na niej wyłącznie książki. Późniejsze rozszerzenie oferty na tysiące innych produktów, pozwoliło na dynamiczny rozwój firmy. Jeff Bezos prowadzi także działalność filantropijną – przeznacza pieniądze na pomoc dzieciom oraz bezdomnym w USA. Jego ostatnim wielkim projektem jest marzenie o uruchomieniu podróży kosmicznych.

 

Bill Gates – współzałożyciel Microsoft

Zasady strategii - Yoffie David B., Cusumano Michael A.

Współzałożyciel i były prezes zarządu firmy Microsoft, podobnie jak twórca Facebooka, pierwszy pomysł, który zapoczątkował jego karierę, zrealizował już w akademiku Uniwersytetu Harvarda. Studiów nigdy nie skończył, ale kilkanaście lat później to, co wtedy całkowicie go zajmowało przyniosło mu fortunę. Dzięki rewolucji komputerowej Microsoft szybko wysunął się na czoło branży oprogramowania komputerowego, a sam Bill Gates znalazł się na liście najbogatszych ludzi na świecie, gdzie od lat zajmuje wysokie pozycje. Obecnie wraz z żoną prowadzi fundację Bill & Melinda Gates Foundation i zajmuje się działalnością dobroczynną.

Historia którego wynalazcy inspiruje was najbardziej?

 

Zdjęcie okładkowe - waldryano on Pixabay