„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” Magical Movie Mode – reż. Chris Columbus

Przygody czarodzieja z blizną w kształcie błyskawicy to klasyka, która się nie starzeje. Kolejne pokolenia z ciekawością wkraczają do magicznego uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling. Każdy  Potterhead na pewno ucieszy się z filmowej wersji pierwszej części przygód Harry’ego Pottera. To wyjątkowe wydanie oprócz filmu zawiera dodatkowe materiały pełne nieznanych ciekawostek i filmowych sekretów. 

 

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” Magical Movie Mode - reż. Chris Columbus

 

„Czarnobyl” – reż. Johan Renck

„Czarnobyl” to wielokrotnie nagrodzony miniserial opowiadający o jednej z najbardziej wstrząsających katastrof XX wieku – wybuchu reaktora w czarnobylskiej elektrowni atomowej. W pięciu odcinkach przedstawiono nie tylko wydarzenia prowadzące do tragedii, ale też ich następstwo – wszechogarniający chaos. Walka ratowników o życie narażonych Europejczyków przeciwstawiona zostaje z obojętnością i bezczynnością urzędników próbujących ratować wyłącznie własną skórę. W rolach głównych obsadzono Jareda Harrisa (Król Jerzy VI „The Crown”), Emily Watson (Rosa Hubermann „Złodziejka książek”) oraz Stellana Skarsgårda (Baron Vladimir Harkonnen „Diuna”).

 

„Czarnobyl” – reż. Johan Renck

 

„Czworo dzieci i Coś” – reż. Andy DeEmmony

Idealna propozycja dla wielbicieli kina familijnego. „Czworo dzieci i Coś” to ekranizacja powieści Jacqueline Wilson. Czwórka dzieci poznaje się na wspólnie spędzanych wakacjach i nie przypada sobie do gustu. Nie wiedzą, że ich rodzice postanowili się pobrać, a oni wkrótce zostaną rodzeństwem. Wyjazd do Kornwalii nie należy do udanych, wszystko jednak zmienia się, gdy czwórka dzieci znajduje na plaży magiczne Coś – stworzenie, które spełnia życzenia. Zabawna i momentami wzruszająca opowieść pokazuje, jak można zostawić z tyłu różnice i zjednoczyć siły w walce o wspólną sprawę. Film z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale też dorosłym.

 

„Czworo dzieci i Coś” – reż. Andy DeEmmony

 

„Greenland” – reż. Ric Roman Waugh

W „Greenland” pojawia się nadchodząca zagłada ludzkości i gwiazdorska obsada, czyli to, co składa się na dobre kino katastroficzne. Kiedy do Ziemi zbliża się wielka kometa, inżynier John Garrity wraz z rodziną otrzymuje propozycję schronienia się w bunkrze. Czas uderzenia zbliża się nieubłaganie, a fragmenty spadającej komety zabijają ludzi i niszczą miasta. Społeczeństwo ogarnia chaos. Główny bohater (Gerard Butler) podejmuje wyzwanie i robi wszystko, by uratować swoich najbliższych.  

 

„Greenland” – reż. Ric Roman Waugh

 

„Palm Springs” – reż. Max Barbakow

Podczas wesela w Palm Springs prowadzący beztroskie życie Nyles poznaje singielkę Sarah. Kiedy między bohaterami zaczyna iskrzyć, okazuje się, że utknęli w pętli czasowej, przeżywając ciągle ten sam dzień. Wybuchowa para wykorzystuje paradoks i nieograniczoną wolność bez konsekwencji. „Palm Springs” to komedia, w której nie ma miejsca na nudę. Choć motyw jest dobrze znany z innych filmów, fabuła wciąga od początku, do samego końca. W głównych rolach występują Andy Samberg, znany z serialu „Brooklyn 9-9” oraz Cristin Milioti, która rozkochała w sobie fanów „Jak poznałem waszą matkę”, gdzie wcieliła się w tytułową postać. Film otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów.

 

„Palm Springs” – reż. Max Barbakow

 

„Tajemniczy ogród” – reż. Marc Munden

Nowa ekranizacja jednej z najbardziej znanych książek dla dzieci. Dziesięcioletnia Mary Lennox traci rodziców i zostaje wysłana do swojego wuja Archibalda Cravena zamieszkującego posępną posiadłość w Yorkshire. Dziewczynka zaczyna odkrywać tajemnice domu oraz znajduje skryty za wielkim murem tajemniczy ogród. Film w reżyserii Marca Mundena, choć opowiada historię z końca XIX wieku, odnosi się do wielu współczesnych problemów związanych z dorastaniem, trudnym dzieciństwem oraz przepaścią między światem dorosłych i dzieci. Przygody Mary zaciekawią zarówno najmłodszych widzów, jak i dorosłych, a przekazywane uniwersalne wartości trafią do każdej grupy wiekowej.  

 

„Tajemniczy ogród” – reż. Marc Munden

 

„Minari” – reż. Lee Isaac Chung

„Minari” opowiada historię amerykańsko-koreańskiej rodziny, na której czele stoi Jakob Yi. Postanawia on spełnić swój amerykański sen. Przeprowadza się wraz z żoną oraz dwójką dzieci z Kalifornii do Arkansas, gdzie planuje uprawiać koreańskie warzywa i owoce. Rodzina nie podziela entuzjazmu Jakoba, zwłaszcza kiedy okazuje się, że ich nowy dom jest niewielki, lichy i ma kółka. Na szczęście dołącza do nich charakterna babcia, która w niekonwencjonalny sposób pokaże, że można zapuścić korzenie w Ameryce, nie zatracając przy tym koreańskiej tradycji. „Minari” to piękna i uniwersalna opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Film został nagrodzony Oscarem w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa oraz Złotym Globem za Najlepszy Film Zagraniczny, a łącznie uzyskał ponad 100 nagród. 

 

„Minari” – reż. Lee Isaac Chung

 

„1917” – reż. Sam Mendes

Akcja „1917” ma miejsce na zachodnim froncie podczas I wojny światowej. Dwóm brytyjskim żołnierzom Schofieldowi (George MacKay) i Blake’owi (Dean-Charles Chapman) zostaje powierzona pilna i niebezpieczna misja. Mają przedostać się za linię wroga do odizolowanego pułku i dostarczyć rozkaz odwołujący atak. Jeśli zawiodą, zginie ponad 1600 wojskowych. W filmie nagrodzonym trzema Oscarami wystąpili m.in. Andrew Scott („Sherlock”), Colin Firth („Jak zostać królem”) oraz Benedict Cumberbatch („Sherlock”, „Doktor Strange”).

 

„1917” – reż. Sam Mendes

 

„John Wick 3” (wydanie książkowe) – reż. Chad Stahelski

Kolejna część kultowej serii o legendarnym płatnym zabójcy. John Wick znowu wpada w kłopoty po tym, jak likwiduje członka potężnej Gildii Zabójców. Szybko znajduje się na celowniku najgroźniejszych morderców, a za jego głowę wyznaczone zostaje 14 mln dolarów nagrody. Wick ucieka z Nowego Jorku, ale na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, przed którym nie sposób się ukryć. W trzeciej części, u boku jednego z ulubionych amerykańskich aktorów – Keanu Reevesa, zagrały nagrodzone Oscarami Halle Berry i Anjeliki Huston.

 

„John Wick 3” (wydanie książkowe) – reż. Chad Stahelski

 

„Avengers: Koniec gry” – reż. Anthony Russo, Joe Russo

Czwarta część przygód superbohaterów z serii „Avengers” opartej na komiksach Marvela. Po przerażających wydarzeniach z „Wojny bez granic” Iron Man i Nebula zostają uwięzieni na planecie Tytan. Część herosów przestaje istnieć, ale ci, którzy przeżyli, nie zamierzają się poddać. Do grupy avengersów dołącza Ant-Man oraz Kapitan Marvel, a w ich głowach rodzi się plan, który może odwrócić bieg zdarzeń. 

 

„Avengers: Koniec gry” – reż. Anthony Russo, Joe Russo

 

Po więcej filmowych wyprzedaży zajrzyj na empik.com.