Połowa lata (niestety) za nami. Ale nie ma się czym smucić, bo wraz z pięknym sierpniowym słońcem, przyszły również ciekawe premiery filmowe. Na srebrnym ekranie, wbrew pozorom, nie istnieje coś takiego, jak „sezon ogórkowy”. Wręcz przeciwnie – i dorośli i dzieci znajdą ciekawy seans, który umili letni wieczór czy weekendowy wypad do galerii handlowej.
Co warto obejrzeć? Oto zestawienie najciekawszych kinowych premier, które prawdziwy fan filmowej rzeczywistości powinien zobaczyć.
Legion Samobójców
To jedna z najbardziej wyczekiwanych premier dla fanów komiksowego świata przenoszonego na srebrny ekran. „Zaliczyliśmy” już rewelacyjnie niegrzecznego „Deadpoola”, który superbohaterem nie jest. A teraz idziemy o krok do przodu, bo bohaterami „Legionu Samobojców” są ci, którzy do tej pory byli czarnymi charakterami. Teraz, bynajmniej, nadal wiele im brakuje do bycia grzecznymi, ale misja, która zostaje powierzona Jokerowi (Jared Leto), Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshotowi (Will Smith) i innym szwarccharakterom znanym z komiksówDC wymaga nietypowego podejścia. Co z tego wyjdzie? Możecie już sprawdzić na ekranie, bo film szaleje w polskich kinach od 5 sierpnia.
Złe mamuśki
Kojarzycie „Kac Vegas” o prawdziwej, męskiej przygodzie, która kończy się prawdziwym chaosem? Przed Wami więc nowa komedia tych samych twórców. Na grzeczną, politycznie poprawną zabawę więc liczyć nie możecie. Co się stanie, kiedy perfekcyjne panie domu zerwą domowe okowy i wyruszą imprezować? Oj, będzie się działo! Film w kinach już od 5 sierpnia!
Śmietanka towarzyska
… czyli nowy Woody Allen! W Polsce zagości już 11 sierpnia. A na ekranie m.in. Jesse Eisenberg („The Social Network”), Steve Carell („Czterdziestoletni prawiczek”) i Kristen Stewart („Zmierzch”). Tocząca się na Manhattanie historia pozwala spotkać się najbardziej typowym allenowskim bohaterom. Dla miłośników typowej dla reżysera narracji – prawdziwa perełka!
Jak zostać kotem?
Przezabawna komedia Barry’ego Sonnenfelda („Men In Black”) z Kevinem Spacey w roli głównej. Zarozumiały, bezwzględny biznesmen zostaje pewnego dnia uwięziony w ciele… kota. Czy uda mu się wydostać i… przetrwać z ludźmi? Zabawa dla całej rodziny od 18 sierpnia w kinach! Polski dubbing oczywiście z… Tomaszem Kotem.
Boska Florence
Już 19 sierpnia zobaczysz i usłyszysz na ekranie Meryl Streep. Aktorka wciela się w rolę Florence Foster Jenkins – kobiety, która marzy, by zostać operową divą. Mimo fatalnego głosu, udaje jej się to. Fenomenalna historia oparta na faktach. A boskiej Meryl partneruje m.in. Hugh Grant („Notting Hill”) – zdecydowanie warto zobaczyć!
Ben Hur
„Ben Hur” z Charltonem Hestonem w roli głównej to jeden z najbardziej kultowych tytułów w historii kina. Widowiskowy film po sześciu dekadach doczekał się remake’u. Czy historia żydowskiego kupca, niesłusznie oskarżonego o zdradę, który po latach powraca, by się zemścić i odzyskać ukochaną ponownie rozkocha w sobie widzów? Już od 19 sierpnia możecie sprawdzić samodzielnie.
A jeśli zamiast w kinie, wolicie oglądać najlepsze filmy w domowym zaciszu, koniecznie sprawdźcie premiery DVD na empik.com i uzupełnijcie domową kolekcję!
Komentarze (0)