Podczas dwudniowej imprezy wystąpi na Służewcu ponad 20 gwiazd zagranicznych oraz kilkunastu wykonawców polskich, reprezentujących rożne gatunki muzyczne: rock, pop, indie, alternative rap i hip hop, muzyka elektroniczna.
Artyści wystąpią na 4 scenach: Scenie Głównej, Scenie MTV, Scenie Chillout i Aktivnej Scenie pod patronatem magazynu Aktivist, gdzie szansę na pokazanie się szerokiej publiczności otrzymają debiutujące zespoły polskie wyłonione w drodze głosowania przez czytelników magazynu.
Spodziewana frekwencja na Festiwalu to 15 000 osób. Organizatorzy liczą, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz imprez europejskich.
Gwiazdy Festiwal Summer Of Music 2006

Ikona muzyki pop, twórcy jednego z najbardziej rozpoznawalnych brzmień lat 80-tych. Autorzy takich przebojów wszechczasów jak West End Girls, It’s a Sin czy Always on My Mind. Zawsze wyprzedzali innych artystów o krok i jako pierwsi zauważali zmieniający się krajobraz współczesnej muzyki. Tak jest i tym razem w przypadku ich najnowszego, dziewiątego albumu zatytułowanego Fundamental, który ukazał się 22 maja.

Kultowa postać sceny brytyjskiej, wokalista i lider jednego z największych i najważniejszych dla zespołów ostatniej dekady, legendarnego The Stone Roses. Obecnie święci triumfy pod własnym nazwiskiem. Na swoim koncie ma 6 doskonałych solowych albumów potwierdzających, że Ian Brown solo to fenomen na miarę The Stone Roses. Będzie to jego pierwszy koncert w Polsce.

Jeden z najciekawszych nowofalowych zespołów rockowych na brytyjskiej scenie ostatnich kilku lat, okrzyknięci wyspiarską odpowiedzią na The Strokes i następcami Franz Ferdinand. Ich debiutancki album A Certain Trigger, pełen surowego i energetycznego brzmienia, zaliczany jest do najlepszych debiutów płytowych ubiegłego roku. Płyta nominowana była do prestiżowej nagrody Mercury Music Prize. Będzie to ich pierwszy występ w Polsce.

Legendarna formacja lat 90-tych, twórcy albumu Connected, z którego pochodzą takie hity jak: Step It Up czy tytułowy Connected, który stał się hymnem pokolenia. Mimo upływu lat zespół nie stracił nic ze swej świeżości i charyzmy, co potwierdza ich najnowszy album Paradise, wydany w 2005 roku.

Bez wątpienia największa amerykańska gwiazda sceny elektronicznej, uważani za amerykański odpowiednik The Chemical Brothers, wielokrotnie porównywani do takich sław jak Underworld czy The Prodigy. Mają na swoim koncie 6 albumów, nominacje do nagrody Grammy. Ich muzyka znana jest z wielu soundtracków m.in: Blade 2, Spawn, Zoolander czy Mortal Kombat, jak również z licznych gier komputerowych. Będzie to ich pierwszy występ w Polsce.

Skandalizująca i kontrowersyjna artystka kanadyjska. W swojej twórczości łączy taneczną elektronikę ze stylistyką disco punk i clash. Na scenie jest jak wulkan energii i szaleństwa, jej koncerty to widowiska teatralne balansujące na granicy perwersji i kiczu. W lipcu 2006 roku ukaże się jej kolejny album pt. Impeach My Bush.
Agencja Good Music Productions/M.W.
Komentarze (0)