Podaruj też swojej komórce chwilę relaksu między pogawędkami ze znajomymi. Zafunduj jej krótkie wakacje od rozmów na stojaku w formie leżaka. To kolejny przykład na to, że kreatywna pianka ma iście twórczy charakter!

 

Tymczasem zadbajmy o estetyczny schowek dla okularów. Do tego będą Ci potrzebne:

- arkusze kreatywnej pianki

- markery akrylowe

- kolorowe sznurki

- igła z dużym uchem (by zmieścił się tam sznurek)

- szablony do ozdabiania

 

Krok 1.

Jeśli pominąć zabawę z psem, prezentowany pokrowiec spokojnie wytrzyma letni sezon, a nawet kilka. Dodatkowe punkty otrzymuje za fakt, że jego wykonanie jest naprawdę proste i niedrogie, bo bazuje na kawałku miękkiej pianki. Arkusz pianki formatu A4 w zupełności wystarcza, by wyciąć pokrowiec mieszczący okulary. Należy stworzyć wnękę jak i część domykającą, więc zginamy piankę na trzy, mniej więcej równe, odcinki.

Krok 2.

Zaopatrz się w igłę z dużym (naprawdę dużym!) uchem i przewlecz przez nią kolorowy sznurek. Sznurek fajnie i solidnie spaja boki, a pianka jest miękka i elastyczna więc nie stawia mu oporu. Możesz zszyć moją metodą pt. "tak, jak najlepiej potrafisz” i osobiscie się przekonać że nie trzeba kończyć krawieckiego fakultetu, by sprawnie i szybko się z tym uporać

Krok 3.

 Moje pokrowce przypominają koperty, dlatego wykorzystałam markery akrylowe, żeby podkreślić ich charakter. Niektórym domalowałam przy krawędziach cienkie paseczki i wykorzystałam szablony ze wzorami stempli i znaczków. Całość utrzymałam w barwach francuskiej flagi, żeby zadać etui paryskiego szyku i elegancji.

Na jednym namalowałam kotwiczkę i zabiorę go nad morze!

 Krok 4.

Wymyśliłam, że zapięcia zrobię z drewnianych klamerek. Nie kleiłam ich do pianki, tylko przyszyłam - każda klamerka posiada w środku zwiniętą w kółko sprężynkę, przez którą idealnie przechodzi igła z przewleczonym sznurkiem. Ten zabieg sprawił, że zapięciem można manewrować i nie ma ryzyka naderwania etui. Spójrz:

Etui gotowe!

Ja już się pakuję :)