Ross Geller z „Przyjaciół”

Historia Rossa i Rachel to chyba jedna z najbardziej skomplikowanych serialowych historii miłosnych. O tym, że obydwoje darzą się uczuciem dowiadujemy się już w pierwszym sezonie, a dopiero po dziesięciu latach udaje im się tak naprawdę ze sobą zejść. Po drodze są w związku, flirtują, a nawet przypadkowo biorą ślub w Las Vegas i zawsze to ich uczucie wisi gdzieś w powietrzu. Ross Geller jako chłopak Rachel może wydawać się ideałem – jest w niej bezgranicznie zakochany, troszczy się o nią i wymyśla dla niej romantyczne niespodzianki. Jednak kiedy panna Green dostaje wymarzoną pracę i chce się na niej skupić, Ross nie do końca potrafi się z tym pogodzić. Jest zazdrosny o jej współpracownika Marka i zaczyna robić jej wyrzuty. Jego zaborczość doprowadza do słynnej „przerwy”, która dla Rachel jest tylko chwilą oddechu po kłótni, a dla Rossa… znacie pewnie ciąg dalszy. 
Ich perypetie przerywane są kolejnymi związkami, próbami ułożenia sobie życia i zapomnienia o sobie. Dlaczego przy tych wszystkich dramach ciągle uważamy, że Ross jest ideałem? Bo nigdy nie traci wiary w miłość.

 

Aidan Shaw z „Seksu w wielkim mieście”

W serialu „Seks w wielkim mieście” można spotkać wiele różnych typów chłopaków. Wśród nich Aidan Shaw zdecydowanie się wyróżnia. Nie zależy mu na szybkiej i przelotnej przygodzie, ani nie ukrywa żadnych dziwactw. Jest męski, spokojny, opiekuńczy i od pierwszego spotkania z Carrie pokazuje, że zależy mu na zbudowaniu związku. Z kolei ona na początku jest zmieszana jego zachowaniem. Przyzwyczajona do szybkiego tempa konsumowania miłości w Nowym Jorku, nie do końca może zrozumieć strategię Aidana, który pragnie stopniowo zdobywać jej serce. Kiedy udaje im się stworzyć związek, chłopak na każdym kroku pokazuje Carrie swoje oddanie. Niestety ich relacja kończy się, kiedy Bradshaw przyznaje się do romansu z Mr. Bigiem. Po pewnym czasie Carrie dochodzi jednak do wniosku, że Aidan dawał jej wszystko, czego potrzebuje. Para schodzi się, a wkrótce Shaw oświadcza się jej. Wszystko mogłoby się pięknie skończyć, ale Carrie odczuwa fizyczne odrzucenie przed małżeństwem. Już samo mierzenie sukni ślubnej powoduje u niej atak paniki.
Czy więc Aidana można uznać za ideał? Bo skoro myślenie o ślubie z nim wywołuje tak negatywne reakcje to chyba coś jest nie tak? Po wielu godzinach spędzonych na analizach uważamy, że Aidan był ideałem, tylko po prostu nie dla Carrie, która potrzebowała kogoś, kto da jej więcej przestrzeni.

 

Landon ze „Szkoły uczuć”

Droga tego bohatera do bycia idealnym facetem była długa, ale z całą pewnością można przyznać mu ten tytuł. Landon Carter to typ szkolnego buntownika, członka tej fajniejszej grupy w szkole, do której każdy chciałby należeć. Pewnej nocy jego grupka organizuje „kocenie” dla pierwszoklasisty, który chciałby do nich dołączyć. Zadaniem chłopaka jest skok z dużej wysokości do ciemnego basenu. Niebezpieczny skok kończy się wypłynięciem jego ciała bezwładnie na powierzchnię. Carter pomaga mu się wydostać z basenu, ale zostaje przyłapany, za co otrzymuje karę udzielania korepetycji młodszym uczniom i zagrania w szkolnym przedstawieniu. Podczas prób spotyka regularnie Jamie Sullivan, która z własnej woli pragnie wystąpić w spektaklu. Dziewczyna jest przeciwieństwem charakteru Landona. Jest skromna, ciepła i życzliwa. Oferuje chłopakowi pomoc w przygotowaniach, co bardzo ich ze sobą łączy. Landon na początku w ogóle tego nie docenia – poza próbami, kiedy przebywa ze swoimi znajomymi naśmiewa się z niej. Podczas przedstawienia następuje przełom w ich relacji. Po romantycznej scenie z pocałunkiem oboje odkrywają, że są w sobie zakochani i szybko stają się parą. Landon zmienia się o 180 stopni.

 

Noah z „Pamiętnika”

Filmowego Noah poznajemy jako staruszka, który opowiada swojej ukochanej żonie chorej na Alzheimera historię miłosną dwójki młodych osób. Szybko okazuje się, że historia dotyczy ich samych. Noah był biednym chłopakiem z prowincji, a Allie bogatą dziewczyną z miasta. Jej rodzice nie chcieli zgodzić się na ten mezalians i pragnęli, aby ich córka związała się z żołnierzem pochodzącym z bogatego domu. Allie była jednak wierna swojemu sercu i wybrała Noaha, o co chłopak zawalczył całym sobą. Po latach jako staruszek pragnie odzyskać swoją Allie, która pogrążona w chorobie zapomniała o ich miłości. Czytając jej pamiętnik przywołuje wspomnienia, ale widzi, że jego wysiłki idą na marne. Mężczyzna cierpi tak bardzo, że dostaje zawału. W dzień ich rocznicy odwiedza ukochaną, a ta zwraca się do niego po imieniu, co jest dla niego największą nagrodą. 
Noah jest dla nas ideałem, bo to przykład mężczyzny, który kocha swoją żonę w zdrowiu i chorobie.

Jaskier z „Wiedźmina”

Co w tym zestawieniu robi Jaskier – typ kobiecierza? Pamiętajmy, że nie każda dziewczyna czy kobieta uważa za ideał chłopaka tego, który marzy o ślubie i gromadce dzieci. Czasami szczęście da jej ten, który po prostu będzie śpiewał dla niej ballady, chociaż przez jedną noc... A Jaskier, w roli idealnego chłopaka z gitarą, sprawdziłby się idealnie. Przystojny, dobrze zbudowany wzbudza podziw kobiet, co doskonale umie wykorzystać. Jego zaloty nigdy nie idą na marne, bo kobiety po prostu go uwielbiają. Wobec płci pięknej jest dżentelmenem, albo przynajmniej stwarza takie pozory. Ale jest grupa kobiet, które darzy prawdziwym szacunkiem, a wśród nich jest Yennefer, Milva, Essi Daven. Ostatecznie Jaskier wiąże się z Priscillą, która pewnie może być szczęśliwa mając przy sobie tak artystyczną duszą.

 

Ted Mosby z „Jak poznałem waszą matkę”

Ted Mosby z zachowania przypomina odrobinę Rossa Gellera. Podobno jego postać była wzorowana na bohaterze „Przyjaciół”. Co prawda Ted nie jest seryjnym rozwodnikiem jak Ross, ale bywa równie kochliwy. Przez wszystkie sezony serialu Ted opowiada dzieciom jak poznał swoją żonę, przytaczając przy tym całą masę różnych historii, które pokazują, że tej jedynej szukał bardzo długo i wytrwale. Początkowo był zakochany w Robin. Jednak już na pierwszej randce zepsuł szansę na związek deklarując jej z góry, że jest w niej zakochany. Para decyduje się zostać przyjaciółmi, ale wkrótce ich uczucia biorą górę i zaczynają się ze sobą spotykać. Ich związek nie jest jednak spełnieniem marzeń, bo szybko okazuje się, że pragną innych rzeczy. Nawet po rozstaniu można jednak zauważyć tlące się w nich uczucie i pojawiającą się czasem zazdrość. Kiedy na końcu serialu, Robin przerażona swoim ślubem z Barneyem pragnie uciec z Tedem - ten wyznaje jej, że jego miłość już wygasła. Tej właśnie nocy poznaje swoją przyszłą żonę Tracy, co jest najlepszym dowodem, że aby zrobić miejsce na nową miłość trzeba definitywnie pożegnać się ze starą. A Ted może być ideałem faceta właśnie z tego powodu, że doskonale potrafi słuchać swojego serca.

Sailor Ripley z „Dzikości serca”

Sailor Ripley to mężczyzna, który walczy o swoje. Dla ukochanej kobiety jest w stanie zrobić naprawdę wszystko. Zakochany z wzajemnością w pięknej Luli pragnie dzielić z nią życie. Niestety matka dziewczyny planuje zniszczyć ten związek. Kiedy grozi chłopakowi i mówi, że nie pozwoli im być razem, Sailor odpowiada – „To będziesz musiała mnie zabić”. Marietta, matka dziewczyny traktuje tę deklarację bardzo dosłownie i wynajmuje gangstera, który ma zabić Sailora. Z jednej strony chodzi jej o rozdzielenie zakochanych, z drugiej chce pozybyć się chłopaka, którym był świadkiem zabójstwa jej męża, którego Marteitta dokołonała wspólnie z prywatnym detektywem Farragutem. Sailor i Lula postanawiają uciekać. Na swojej drodze spotykają wiele przeciwności. Po nieudanym napadzie na sklep, chłopak trafia do więzienia. Ciężarna Lula zostaje sama, ale kiedy Sailor wychodzi na wolność, na nowo cieszą się swoją miłością i synem. Dzikie i nieokrzesane serce Sailora nie wszystkim będzie pasować do wizerunku idealnego faceta, ale która kobieta nie chciałaby mieć przy sobie mężczyzny, który kochałby ją tak żarliwie jak Sailor kocha Lulę?

 

A wam, który z charakterów idealnych lub mniej idealnych filmowych facetów najbardziej się podoba?

Więcej artykułów o filmach i serialach przecyztacie w tekstach z naszej Pasji Oglądam.