„Era przyjaźni i zabawy” – to hasło towarzyszy lalkom Cave Club inspirowanych prehistorią. Seria została stworzona przez słynną amerykańską firmę Mattel, która zasłynęła dzięki Barbie. Tym razem to pięcioro przyjaciół z epoki kamienia wraz ze swoimi osobliwymi pupilami, m.in. tyranozaurem i pterodaktylem, zachęcają do długiej i kreatywnej zabawy. Jednocześnie swoim wyglądem przypominają współczesne lalki, które są ubrane w modne, kolorowe stroje i mają wystylizowane fryzury. Ten oryginalny pomysł spodobał się dzieciom, które mogą puścić wodze fantazji, wymyślając opowieści z początku dziejów.

caveclub empik

Lalki-jaskiniowcy - poznaj klubowiczów! 

Prehistoryczny pokaz mody, przekomarzanie z małym tygrysem szablozębnym albo dinozaurem, rozpalanie przerwszego w dziejach ludzkości grilla czy jaskiniowe piżama party – to tylko kilka pomysłów na zabawy, jakie są możliwe dzięki serii Cave Club. Być może lalki-jaskiniowcy sprawią, że dziecko zacznie interesować się historią – tą najodleglejszą! Nawet jeśli tak się nie stanie, z pewnością prehistoryczne postacie rozbudzą wyobraźnię i zachęcą do wymyślania barwnych opowieści, o jakich świat jeszcze nie słyszał.

Cave Club - imiona pierwszych przyjaciół 

Pewnie zastanawiasz się, kto należy do klubu Cave Club. To pięcioro przyjaciół – można podejrzewać, że była to pierwsza zaprzyjaźniona grupka w historii ludzkości! Każda lalka dzięki barwnym strojom i szalonym fryzurom w neonowych kolorach, które wpisują się w aktualne trendy, wyprzedza swoją epokę. A jakie imiona noszą lalki z Cave Club? Poznaj całą piątkę:

  • Emberly – nieustraszona wynalazczyni,

  • Roaralai – została wychowana przez prehistoryczne tygrysy szablozębne,
  • Fernessa – wie wszystko o roślinach,
  • Tella – potrafi przepowiadać przyszłość,
  • Slate – jedyny chłopiec w Cave Club, artysta, który jest autorem wielu malowideł wykonanych na ścianach jaskiń.

Przyjaciołom towarzyszy T-Rex o imieniu Tyrasaurus. To wyjątkowo przyjazny dinozaur, należący do Cave Club. Na jego grzbiecie znajdzie się miejsce aż dla dwóch lalek, które mogą wspólnie z wielkim przyjacielem przemierzać najodleglejsze i najtrudniejsze trasy. Zabawka została zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół. Ma otwieraną paszczę, aby można było nakarmić ją owocami z prehistorycznego lasu, a jej nogi, grzbiet i ogon zdobią urocze serduszka. Dzieci je kochają – w końcu to lalka z dinozaurem!

cave club lalka z dinozaurem

Zabawki inspirowane prehistorią

Cave Club to lalki jedyne w swoim rodzaju. Główną ideą, przyświecającą ich twórcom było nawiązanie do najodleglejszych czasów w historii Ziemi. Dorośli z pewnością zauważą, że seria łączy dwie epoki, które w rzeczywistości są od siebie bardzo odległe. Gdy na naszej planecie królowały dinozaury, nie było jeszcze na niej człowieka. Ten pojawił się dopiero… 60 milionów lat po wyginięciu tych groźnych zwierząt. Trzeba jednak przyznać, że świat Cave Club wyjątkowo sprawnie i przekonująco wiąże oba okresy – niczym w kultowych „Flinstone’ach”.  Dzięki temu w kolekcji zabawek twojego dziecka może znaleźć się np. lalka Cave Club z dinozaurem czy pterodaktylem. Łatwo można stworzyć bogatą kolekcję, ponieważ kilkuelementowe zestawy zawiera jedną lalkę w prehistorycznym stroju wraz z przypisanym do niej zwierzątkiem oraz kilka akcesoriów. Jest też wyjątkowy zestaw – lalka Cave Club z dinozaurem Tyrasaurusem.

cave club slate

Więcej artykułów znajdziecie na Empik Pasje w dziale Pasje dziecka!

Zdjęcie okładkowe: źródło: materiały promocyjne Mattel