Zaprzyjaźnij się z kremem do opalania

Krem z filtrem powinien zostać twoim najlepszym wakacyjnym przyjacielem. Im jaśniejszą masz karnację, tym bardziej narażony jesteś na działanie szkodliwych promieni UV, ale będąc posiadaczem ciemnej karnacji również musisz zadbać o odpowiednią ochronę. Oznaczenia na balsamach z filtrami SPF, czyli: Sun Protection Factor, określają jakie zabezpieczenie przed słońcem zapewnia dany produkt. Im mniejsza liczba SPF tym niższy poziom ochrony, dlatego podczas intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne, należy wybierać wysokie filtry, co najmniej z filtrem 30 SPF. Co ważne, większość produktów do opalania, aby spełnić swoje zadanie, wymaga wcześniejszego nałożenia na skórę. Z tego powodu, używaj ich zawsze co najmniej 30 minut przed planowanym wyjściem.

Kup teraz

Zabezpiecz swoją twarz

Skóra twarzy jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych promieni słonecznych, dlatego wymaga specjalnej ochrony nie tylko podczas letnich miesięcy, ale przez cały rok. Aby uchronić cerę przed przedwczesnym starzeniem, używaj kremów z wysokim filtrem np. 50 SPF, a także podkładów z dodatkowym zabezpieczeniem.

Kup teraz

Nie tylko UVB

Większość balsamów do opalania chroni skórę przed działaniem promieni UVB, które mają bezpośredni wpływ na powstawanie poparzeń. Jednak działanie promieniowania UVA jest równie niebezpieczne ponieważ wnika głębiej w warstwy skóry i uszkadza włókna kolagenowe, co przyczynia się do fotostarzenia. Z tego powodu, wybierając produkt do opalania, sięgaj po kosmetyki, które zabezpieczają przed UVA i UVB. Są one nieco droższe od podstawowych kremów z filtrem, ale ich działanie zapewnia dużo większą ochronę.

Kup teraz

Co po opalaniu?

Kiedy zdobędziesz już upragnioną opaleniznę, postaraj się zadbać o odpowiednie nawilżenie swojej skóry. W tym celu, szczególnie sprawdzą się balsamy po opalaniu, zawierające w swoim składzie pantenol, alantoinę i kolagen, a także kremy i maski nawilżające.

Kup teraz

Zastanów się nad alternatywą

Chociaż posiadanie pięknie opalonego ciała jest kuszące, zastanów się nad alternatywami dla tradycyjnego opalania. Obecnie, na rynku znajdziesz wiele produktów stopniowo brązujących skórę. Efekt ich stosowania jest bardzo podobny do ekspozycji skóry na słońce, a nie naraża jej na szkodliwe promienie. Jeśli jednak, nie wyobrażasz sobie wakacji bez naturalnej opalenizny, pamiętaj aby unikać słońca w godzinach, w których promieniowanie jest szczególnie niekorzystne, czyli w okolicach południa. Zadbaj także o odpowiednie nawadnianie organizmu w letnie dni, zabezpieczenie oczu poprzez noszenie okularów z ochronnym filtrem i nakładanie okrycia na głowę .

Kup teraz