Młody pisarz i jednocześnie prawnik - Remigiusz Mróz  stworzył bestsellerowy cykl o komisarzu Wiktorze Forście. Niebawem premiera kolejnej - ostatniej części trylogii - Trawersa. Co więcej, powieść ta ma być sfilmowana! Poznajcie szczegóły.

Kryminały Mroza...

Mróz to najgłośniejsze nazwisko polskiego kryminału ostatnich lat. Pośród jego licznych powieści powstała też mroczna trylogia - Ekspozycja, Przewieszenie i Trawers . Tam właśnie policjant Forst mierzy się z jednym z najbardziej przerażających seryjnych morderców ostatnich lat... Pierwsze dwie części stały się wielkim wydawniczym hitem, a najnowsza i jednocześnie ostatnia część ma szansę przebić poprzednie. Już w przedsprzedaży stała się też ona bestsellerem empik.com!

Nie trzeba było długo czekać, aż sfilmowaniem popularnej serii o Forście zainteresowali się filmowcy. Co ważne – w pracach nad scenariuszem weźmie udział sam autor. Projekt jest wstępnie planowany w formie serialu telewizyjnego.

Już 18 maja będzie miała premiera trzeciego tomu trylogii pt. Trawers !

O czym jest książka?

Grupa uchodźców miała zostać w Kościelisku tylko przez trzy dni. Wójt zakwaterował ich w sali gimnastycznej, czekając, aż rząd znajdzie dla nich stałe miejsce pobytu.

Wszystko zmieniło się, gdy przypadkowy turysta został odnaleziony martwy na szlaku prowadzącym na Czerwone Wierchy.

Odcięto mu opuszki palców, wybito wszystkie zęby, a w ustach umieszczono syryjską monetę. Czy Bestia z Giewontu powróciła? A może to któryś z uchodźców jest winny? Rozpoczyna się nagonka medialna, a wraz z nią śledztwo prowadzone przez Dominikę Wadryś-Hansen.

Tymczasem Wiktor Forst wsiąka coraz bardziej w więzienny świat, zupełnie nieświadomy tego, że na wolności jest ktoś, kto liczy na jego ratunek…

Jakie już są oceny najnowszej powieści?

„Rewelacyjna lektura. Chciałbym w tym zagrać”. Borys Szyc, aktor.

Trawers jest nie tylko świetną lekturową rozrywką dla fanów prozy gatunkowej, ale również powieścią, która zmusza do refleksji, kim jako Europejczycy jesteśmy i być chcemy”. Robert Ostaszewski, dziennikarz.

(Źródło: Materiały prasowe)


Jeśli lubicie kryminały Remigiusza Mroza - znajdziecie je wszystkie na empik.com. Polecamy zapoznać się z książkami, zanim pojawią się ich filmowe wersje.