Akcesoria do szkoły – podstawa wyprawki 

Podstawowymi składnikami piórnika są: długopis lub pióro, ołówek oraz gumka. Ten zestaw przyda się podczas większości zajęć w szkole, przez całe 8 lat.

 

Długopis usuwalny "Uszaki Pastel",

 

Niebieski długopis lub pióro wieczne 

Długopis lub pióro to podstawowy przedmiot, który musi znaleźć się w plecaku każdego ucznia. Jeśli twoje dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z pisaniem, przydadzą mu się  długopisy zmazywalne. Niektórzy rodzice zachęcają swoje dzieci, aby na etapie nauki pisania używały pióra. W ten sposób uczniowie mają możliwość trenować staranną kaligrafię. Wybierając pióro wieczne dla dziecka, kieruj się jego wiekiem i upodobaniami. Być może wizerunek ulubionego zwierzątka na przyborze szkolnym (jak np. pióro wieczne My Second Animals, z uroczym wizerunkiem kotka i pieska) zachęci szkraba do starannego pisania?

 

Pióro wieczne, My Second Animals

 

Ołówek HB, gumka i temperówka 

W przypadku ołówka, najważniejsza jest twardość grafitowego rysika. Najpopularniejsze ołówki mają średnią twardość, oznaczoną jako HB. Doskonale się nadają do rysowania figur geometrycznych na każdym etapie nauki, zarówno podczas lekcji matematyki, jak i na sprawdzianach. Młodszym dzieciom poleca się ołówek sześciokątny z gumką, wygodny do trzymania.

 

Ołówek Noris, sześciokątny z gumką, tw. HB, Staedtler

 

Aby ołówek był zawsze gotowy do kreślenia w zeszycie, upewnij się, że twoje dziecko ma w swoim szkolnym komplecie dobrą temperówkę. Najlepiej wyposażyć się w model z pojemnikiem, w którym będą zbierać się wióry podczas ostrzenia ołówka, jak np. model IGLOO, wyposażony dodatkowo w dwa otwory, do ołówków różnej objętości. Temperówki z pojemnikiem pomogą utrzymać czystość na biurku, w szkolnej ławce i piórniku. Uniwersalne temperówki z dwoma otworami nadają się do ostrzenia ołówków i kredek o standardowej średnicy, oraz tych nieco grubszych.

 

Temperówka, dwa otwory, mix kolorów

 

Akcesoria matematyczne – co włożyć do piórnika? 

Matematyka jest niekwestionowaną królową nauk, dlatego zakup akcesoriów szkolnych do tego przedmiotu to ważny punkt na liście. Czego potrzebuje uczeń na lekcji tego przedmiotu? Do zajęć matematycznych przydadzą się linijka, ekierka i kątomierz. Najwygodniej kupić od razu cały zestaw. Starsze dzieci będą potrzebowały również cyrkla.

Akcesoria szkolne na zajęcia plastyczne 

Plastyka to przedmiot, na którym dzieci ćwiczą sprawność manualną i rozwijają kreatywność. Choć lista przyborów na zajęcia plastyki jest długa, większość z nich jest też chętnie używana przez dzieci na co dzień w domach. Do podstawowego wyposażenia na plastykę należą:

  • kredki ołówkowe – wygodne do trzymania, o intensywnych i nasyconych kolorach,
  • farby plakatowe i akwarelowe wraz z pędzlami o różnej grubości,
  • plastelina i modelina – zestaw 12, 18 lub 24 kolorów,
  • nożyczki – dla młodszych uczniów najlepsze będą takie z zaokrąglonymi końcami,
  • blok rysunkowy i techniczny w formacie A4, biały i kolorowy.

Inne, potrzebne akcesoria do szkoły to krepina, papier kolorowy w bloku, klej szkolny w sztyfcie lub tubce. Do farb niezbędny jest kubeczek na wodę. Wybierz taki z blokadą wylania oraz wgłębieniami, w których dziecko wygodnie umieści pędzle. Oprócz tego przyda się teczka z gumką do przechowywania prac plastycznych, które z biegiem lat mogą stać się wspaniałą pamiątką.

 

Pojemnik na wodę 150 ml z blokadą wylania

 

Akcesoria do egzaminów i sprawdzianów – przybory dla starszych uczniów 

Jeśli uczeń przychodzi do klasy na zapowiedziany sprawdzian czy egzamin, może korzystać jedynie z kilku przyborów pomocniczych, zatwierdzonych przez nauczyciela lub Komisję Egzaminacyjną (w przypadku egzaminu).

Na matematyce jest to, obowiązkowo, linijka, cyrkiel i kalkulator prosty. Choć na sprawdzianie używa się ołówka, podczas egzaminu (np. egzaminu ósmoklasisty), wszelkie rysunki wykonuje się długopisem. Na egzaminie pisze się długopisem lub piórem z czarnym piórem/atramentem. Najlepiej zaopatrzyć się w zapasowy nabój, żeby uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Linijka, Twist'n Flex Decor, niełamliwa, 20 cm

 

Fajne akcesoria do szkoły dla twojego dziecka  

Akcesoria szkolne wcale nie muszą być nudne! Żeby pobudzić kreatywność dziecka i sprawić, żeby z przyjemnością sięgało po przybory szkolne, warto zaopatrzyć je w fajne gadżety szkolne. Długopisy z ulubioną postacią z bajek, brokatowe flamastry, zapachowe gumki do ścierania o śmiesznych kształtach, czy kolorowe niełamliwe linijki – dzieci je uwielbiają! Kompletowanie wyprawki do szkoły wraz z dzieckiem może być okazją by świetnie spędzić razem czas, dobrze się bawiąc. Zadanie stanie się prostsze jeśli wcześniej sporządzi się dokładną listę potrzebnych zakupów.  

Więcej porad znajdziesz w dziale Back to school.

 

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock