Jak działa depilator laserowy? 

Większość metod depilacji stosowanych w domu polega na mechanicznym usuwaniu włosków. W przypadku maszynki są one jedynie skracane – pod skórą pozostają cebulki. Inne metody dają trwalsze efekty ze względu na fakt, że usuwają włoski w całości. Zarówno wosk, jak i klasyczny depilator umożliwiają wyrwanie włosów z cebulkami, co je osłabia i znacznie obniża częstotliwość zabiegów depilacyjnych.

Depilator laserowy działa na innej zasadzie. Nie wyrywa on włoska, ale niszczy go u samej podstawy, docierając do cebulki. Jest to możliwe dzięki wiązce światła wysyłanej bezpośrednio do włosa. Musi mieć ona odpowiednią długość fali, aby mogła zostać wchłonięta przez cebulkę, zamiast rozejść się po skórze. Wiązka nagrzewa włoski na tyle, że ulegają one całkowitemu zniszczeniu.

 

Depilatory - pełna oferta

 

Czy depilacja laserowa w domu jest bezpieczna? 

Tak – dzięki rozwojowi technologii laserowej, producenci są w stanie zapewnić nam dziś urządzenia, które świetnie nadają się do bezpiecznego użytku domowego. Wystarczy, że przed wykorzystaniem dokładnie zapoznasz się z instrukcją. Technologia laserowa nie stanowi zagrożenia dla zdrowej skóry – w przypadku dolegliwości lub przewlekłych chorób skórnych należy jednak skonsultować wykorzystanie urządzenia ze swoim lekarzem.

Pamiętaj, że istnieją przeciwskazania do zabiegu – jak ciąża, żylaki czy ciemna karnacja lub mocna opalenizna.

Co ile trzeba wykonywać depilację laserową w domu? Odstępy pomiędzy zabiegami 

Aby uzyskać trwały efekt, należy powtórzyć zabieg przynajmniej 3 razy w kilkutygodniowych odstępach. 3 to absolutne minimum ze względu na liczbę faz włosów. Aby zagwarantować sobie skuteczność zabiegu, warto powtórzyć depilację 4 lub 5 razy.

Po takiej serii zabiegów odrastanie włosków można spowolnić nawet o kilkanaście miesięcy. Możliwe więc, że po ich przeprowadzeniu nie będziesz golić nóg i innych okolic bikini przez większą część roku. Wiele zależy jednak od tempa odrastania włosków.

Czy depilatora laserowego można używać przez cały rok? 

Depilatora laserowego można używać przez większość roku, jednak przy mocnej opaleniźnie zabieg nie będzie skuteczny. Dlatego najlepiej przeprowadzić serię zabiegów wczesną wiosną, aby latem cieszyć się pięknymi gładkimi nogami bez obaw o skuteczność depilacji.

Depilator laserowy a IPL — czy jest jakaś różnica? 

Choć niektórzy używają tych pojęć wymiennie, w rzeczywistości depilator laserowy nie jest równoznaczny IPL. Różnica tkwi w spektrum światła. W przypadku metody IPL jest ono szerokie, a przy technice laserowej mamy do czynienia ze skupioną wiązką. W efekcie inny jest zakres działania i trwałość efektów. Stosując domowy depilator laserowy, trzeba być znacznie bardziej precyzyjnym – urządzenie nie działa na tak szerokim obszarze skóry, jak IPL. Laser może być używany również na ciemniejszych karnacjach, niż IPL, ponieważ wiązka światła trafia bezpośrednio do cebulki włosowej. Stosowanie IPL wymaga mniej wysiłku, jednak efekty takiej depilacji nie są aż tak trwałe i precyzyjne.

Jeśli zdecydujesz się na kupno IPL, warto rozważyć jeden z wymienionych modeli z różnych półek cenowych:

  • Depilator IPL BEURER IPL 5500 Pure Skin Pro,
  • Depilator HPL REMINGTON IPL3500,
  • Depilator IPL PHILIPS Lumea Advanced SC1994/00,
  • Depilator laserowy PHILIPS SC1999 IPL Lumea.

 

Depilator IPL BEURER Pure Skin Pro IPL 5500

 

Jaki domowy depilator laserowy nada się do jasnych włosów? 

Jeśli depilacja laserowa przeprowadzana jest na jasnej skórze o jasnych włoskach, z zadaniem tym poradzi sobie w zasadzie każdy depilator laserowy (najlepiej unikać modeli IPL). W przypadku ciemniejszej karnacji o jasnych włoskach (lub opalonej skóry z rozjaśnionymi słońcem włoskami) najlepiej sięgnąć po modele z wyższej półki. Bardzo wysoką precyzyjnością cechuje się między innymi depilator laserowy Braun Silk Expert Pro.

Jaki depilator laserowy wybrać do twarzy? 

W przypadku depilacji twarzy możesz wykorzystać zwykły depilator laserowy z nakładką przeznaczoną do tego obszaru. Zazwyczaj w zestawie znajduje się ich kilka, dzięki czemu możesz zwiększyć efektywność golenia i ułatwić sobie zadanie. Jeśli w twoim zestawie nie ma takiego dodatku, możesz go dokupić osobno. Wybierając przystawkę do twarzy, pamiętaj o doborze odpowiedniego modelu.

Na rynku znajdziesz również minidepilatory przeznaczone wyłącznie do twarzy:

  • Precyzyjny depilator do twarzy LED InnovaGoods,
  • Bezbolesny depilator do twarzy LED INNOVAGOODS.

 

Depilator do twarzy INNOVAGOODS LED

 

Co wybrać do depilacji laserowej miejsc intymnych w domu? 

Depilacja laserowa miejsc intymnych w domu to świetny sposób na trwałe usunięcie włosków, znacznie bardziej wydajny niż golenie maszynką czy woskiem. W przypadku depilacji laserowej okolic bikini możesz zastosować urządzenie, które wykorzystujesz do usuwania włosków z nóg. W niektórych przypadkach, do zestawu dołączana jest odpowiednia przystawka, co ułatwia manewrowanie urządzeniem.

Ile kosztuje depilator laserowy? 

Ceny depilatorów laserowych zaczynają się od kilkuset złotych. Najtańsze modele na rynku możesz kupić już za 200-300 złotych. Modele o największej wydajności i skuteczności – jak depilator laserowy Philips Lumea czy urządzenia Braun – najczęściej kosztują powyżej tysiąca złotych.

Dzięki metodzie laserowej zapomnisz o włoskach na dobre! Skorzystaj z niej i ciesz się gładką skórą przez wiele miesięcy.

 

Zdjęcie okładkowe - źródło: Shutterstock