Musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach znajomość wyłącznie jednego języka obcego - najczęściej angielskiego - bywa niewystarczająca, aby dostać wymarzoną pracę i wyróżnić się na tle innych kandydatów. To dlatego warto spróbować swoich sił w samodzielnej nauce kolejnego języka obcego. Poszerzymy zarówno swoje zawodowe perspektywy, jak i zafundujemy świetne ćwiczenia dla naszego mózgu. By szybko opanować nowy język, warto wybrać taki, którego nauka nie stanowi dużego wyzwania. To dlatego poleca się język niemiecki. Które z dostępnych książek pomogą nam perfekcyjnie się go nauczyć?

„Niemiecki w cztery tygodnie. Kurs podstawowy z nagraniami dialogów”

Niemiecki w miesiąc? To możliwe! Udowadniają to w swoim podręczniku Hilde Rausch-Dyjas i Przemysław Wolski. Autorzy przekonują, że wystarczą cztery tygodnie, aby opanować podstawy języka niemieckiego. Warunkiem jest oczywiście nasza skrupulatność i dokładność. Warto na samym wstępie uzbroić się w solidną dawkę motywacji i poświęcić każdego dnia odrobinę czasu. W podręczniku znajdziemy 28 lekcji, po przerobieniu których autorzy gwarantują nam opanowanie podstaw niemieckiego - zarówno gramatyki, jak i wymowy. Ogromnym atutem tego podręcznika jest to, że zawiera współczesne, życiowe teksty i zadania. To solidne podstawy, aby zabrać się za naukę na wyższym poziomie.

 

niemieckiwczterytygodni

 

„250 ćwiczeń ze słownictwa z kluczem”

Nie da się ukryć, że przez nieznajomość słownictwa bardzo często nie potrafimy dogadać się w obcym języku. Dochodzi do tego stres, który nas paraliżuje i jednocześnie odstrasza przed podjęciem kolejnej próby korzystania z języka niemieckiego. Skuteczną metodą jest książka „250 ćwiczeń ze słownictwa”. Stanowi ona kompendium wiedzy, dzięki której możemy przećwiczyć, a jednocześnie zapamiętać i utrwalić wiele przydatnych słówek oraz zagadnień gramatycznych, które są z nimi związane. W książce dodatkowo zawarty jest klucz, który pozwala na bardzo szybkie sprawdzenie odpowiedzi. Słowniczek utrwali zapamiętane przez nas nowe słowa. A w języku niemieckim potrafią być one wyjątkowo długie.

 

250cwicznzeslownictwazkluczem

 

„Praktyczny kurs języka niemieckiego”

Beata Pawlikowska to znana podróżniczka, która stworzyła swoją własną metodę nauki języków obcych. Przekonuje, że wystarczy mówić na głos, aby zapamiętać znacznie więcej. „Praktyczny kurs języka niemieckiego” pozwala na ćwiczenie poprawnej wymowy, ale będzie również skuteczną pomocą w podświadomym zapamiętywaniu zasad, którymi musimy się kierować podczas budowania poszczególnych zdań. Do książki dołączona jest płyta z praktycznymi ćwiczeniami i nagraniami.

 

praktycznykursniemickiego

 

„Niemiecki w tłumaczeniach. Business”

„Niemiecki w tłumaczeniach. Business” to podręcznik, którego autorką jest Justyna Plizga. Będzie odpowiednim wyborem dla osób, które posiadają już pewną wiedzę z zakresu języka niemieckiego, jednak chcą ją poszerzyć o zagadnienia konkretnie związane z biznesem. To niezwykle praktyczny poradnik, który zawiera mnóstwo informacji na temat słownictwa biznesowego, m.in. prowadzenia księgowości, tworzenia zamówień, pisania maili w oficjalnym tonie, przygotowywania prezentacji. Każdy rozdział jest poświęcony innemu zagadnieniu. Ogromnym atutem jest to, że autorka pisze w taki sposób, iż podręcznik nadaje się dla osób na poziomach od A2 aż do C2.

 

niemieckiwtlumaczeniach

 

„Niemiecki. Kein Problem! Mobilny kurs językowy”

Ostatnią propozycją jest poradnik, którego autorem jest Waldemar Trambacz. Został stworzony dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z językiem niemieckim. Książka łączy klasyczne wydanie z multimedialnym kursem dostępnym zarówno w sieci, jak i na specjalnej aplikacji. Dzięki temu możemy kontynuować naukę bez względu na to, gdzie obecnie się znajdujemy. Nie musimy także wszędzie zabierać ze sobą książki. To wygodny i nowoczesny sposób nauki języka niemieckiego.

 

niemieckikeinproblem

 

 

banerbts