1. Sybilla Trelawney i prawdziwa przepowiednia

W książce dowiadujemy się, że urodziny Harry’ego przypadają w lipcu. To właśnie wtedy Hagrid wybrał się do świata mugoli po młodego czarodzieja. Wiele osób nie zauważyło, że J. K. Rowling wplotła pewne wątki jeszcze na początku historii Pottera.

Kiedy Sybilla Trelawney dawała pokaz swoich umiejętności, powiedziała młodzieńcowi, że urodził się w połowie zimy. Okazuje się, że wcale nie doszło do pomyłki. Jak się później dowiadujemy, część duszy Voldemorta tkwiła w Harrym od zawsze, a Tom Riddle urodził się 31 grudnia, a to… środek zimy!


Znalezione obrazy dla zapytania Sybilla Trelawney

 

2. Zachowanie Dursleyów

Już na początku przygód Harry’ego dowiadujemy się, że nie miał on łatwego życia. Wychowywał się w rodzinie Durlsyów, którzy nie przepadali za osieroconym chłopcem. Młodzieniec mieszkał w skrytce pod schodami i nie miał równie wygodnego życia, co jego kuzyn. Skąd takie zachowanie?

Wszystko przez samego Pottera. Jak wiemy, był on jednym z horkruksów, a te z kolei negatywnie wpływały na zachowanie osób znajdujących się w pobliżu. Bardzo możliwe, że przez lata to właśnie obecność Harry’ego wyciągała z nich to, co najgorsze.

 

„Harry Potter  i Komnata Tajemnic” Gryffindor J.K. Rowling

 

3. Miłość do Ginny

Romans między Ginny a Harrym pojawił się znikąd. Chłopak nie przykładał większej uwagi do swojej koleżanki, po czym nagle zostali parą. Jak mogło do tego dojść? Wyjaśnienie wydaje się być dość proste – eliksir miłości. Mówi się, że Ginny zastosowała go na Harrym, aby rozbudzić w nim miłość. Teorię wzmacnia fakt, że jej bracia mieli dostęp do przeróżnych magicznych wywarów.

 

4. Harry nie zobaczy swoich rodziców

Podczas jednej z pierwszych walk z Voldemortem w „Czarze ognia”, mogliśmy zobaczyć duchy przodków Harry’ego, które pomogły mu zebrać moc do walki z czarnym charakterem. Pokonanie „sami wiecie kogo” poskutkowało uzyskaniem nieśmiertelności. To oznacza, że Harry już nigdy nie spotka się z duchami swoich rodziców.

 

„Harry Potter  i Komnata Tajemnic” Slytherin J.K. Rowling

 

5. George Weasley to Willy Wonka

George bardzo przeżył śmierć swojego brata Freda. Był tak zrozpaczony, że postanowił użyć Zmieniacza Czasu, aby przenieść się w odległe miejsce w nieznanym nam czasie. Teoria głosi, że George mógł przyjąć nowe imię – Willy Wonka.

Obu łączy miłość do słodyczy i chęć dzielenia się radością, mają również taki sam kolor włosów. Co ciekawe, Wonka narzeka na problemy ze słuchem, a George stracił słuch podczas walki. Przypadek?

 

6. J. K Rowling to Rita Skeeter

Pełna charyzmy dziennikarka słynęła z przygotowywania wstrząsających wywiadów. Poznaliśmy ją podczas przygotowywania materiału o Harrym. W swojej pracy często wykorzystywała samopiszące pióro. Niestety, kiedy odkryto, że napisane przez nią historie często bywały zmyślone, została wydalona z magicznego świata.

Teoria głosi, że J.K. Rowling to właśnie Rita, która postanowiła opisać świat magii i opublikować o nim książki. Magowie nie mogą wyciągnąć wobec niej konsekwencji, ponieważ w ten sposób zdemaskowaliby cały zaczarowany świat.

 

„Harry Potter  i Komnata Tajemnic” Ravenclaw J.K. Rowling

 

7. Zmiennokształtna Pani Flich

Nieco dziwny woźny spacerujący wszędzie ze swoim kotem – temu bohaterowi nie poświęcało się wiele uwagi. Warto jednak zastanowić się nad przyczyną jego zachowania. Jeden z fanów podsunął innym myśl, która dotyczy kota Flitcha, czyli Pani Norris. Otóż, prawdopodobnie jest to jego żona, która zmieniła się w kota przez nielegalną zabawę z animagią. To wyjaśniałoby, dlaczego zabiera ją wszędzie ze sobą.

 

„Harry Potter  i Komnata Tajemnic” Hufflepuff J.K. Rowling

 

8. Problemy od samego początku

Nie dało się nie zauważyć, że Neville Longbottom nie do końca panował nad swoimi poczynaniami. Wyjaśnieniem problemów z magią może być fakt, że posiadał on różdżkę swojego ojca. Jako potomek, mógł się nią posługiwać, ale nie działała ona tak, jak powinna. Kiedy została ona złamana, a w jego ręce trafiła różdżka, która sama go wybrała – umiejętności Nevilla znacznie się poprawiły.

 

9. Dumbledore to Ron Weasley

Chociaż ciężko w to uwierzyć, taka teoria krąży wśród niektórych fanów. Wszystko ma wyjaśniać podróż w czasie. Ron i Dumbledore mają wiele wspólnych cech, jak chociażby rudy kolor włosów (Dumbledore był rudzielcem), problemy z lewa nogą i niechęć do Hermiony. Pomysł wydawał się być tak bardzo prawdziwy, że skomentowała go sama J. K. Rowling. Okazał się być nieprawdą.

 

Pakiet: „Harry Potter”  Tom 1-7 J.K. Rowling

 

10. Sami wybrali Gryffindor

Większość uczniów Hogwartu została przydzielona do odpowiedniego domu, zgodnie z ich umiejętnościami i charakterem. Mówi się, że Ron, Hermiona i Harry mogli wpłynąć na decyzję magicznego kapelusza.

Hermiona powinna należeć do Ravenclaw, ponieważ jest mądra i potrafi rozwiązywać problemy, Ron to Hufflepuff, ponieważ jest lojalny, a Harry to niewątpliwie Slytherin. Niezależnie od swoich umiejętności, trafili do Gryffindoru, gdzie jako zgrana drużyna mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.

 

 

11. Hagrid i wielka pustka

Istnieje teoria, że wielka miłość Hagrida do zwierząt i młodych uczniów związana jest z jego pochodzeniem. Hagrid jest pół człowiekiem, pół olbrzymem. Oznacza to, że najprawdopodobniej nie może mieć własnych dzieci. Pomimo tego, czuje on wielką potrzebę przekazania miłości, dlatego nieustannie zajmuje się magicznymi istotami.

Na temat tych historii brak jakiegokolwiek komentarza od J. K. Rowling. Autorka bestsellerów jest bardzo aktywna w Internecie, więc z pewnością słyszała o części historii. Możliwe, że kiedyś wypowie się na ich temat. Póki co, pozostały nam tylko domysły.

12. Trzej bracia to Harry, Voldemort i Snape

Jak to możliwe? Kiedy przyjrzymy się bliżej historiom bohaterów, zauważymy podobieństwo w historii o trzech braciach. Wśród nich mamy jednego, który zginął przez władzę – Voldemorta. Tego, który oddał życie za utraconą miłość – Snape oraz tego, który spotkał się ze śmiercią, jak z dobrym przyjacielem. Mowa tutaj o Harrym, który w śnie spotkał się ze zmarłym Dumbledorem.


A Wy znacie jeszcze jakieś nieznane teorie i młodym czarodzieju i jego bliskich? Z którymi z tych faktów już się zetknęliście, a które Was zaskoczyły? Co o tym sądzicie?

Wszystko o Harrym znajdziecie na empik.com. Warto jest jeszcze raz przyjrzeć się tej magicznej sadze. Każde kolejne obcowanie czy z książkami czy filmem, to nie tylko wielka przyjemność, ale i szansa na odkrycie nowych, zaskakujących faktów czy smaczków ukrytych między wierszami... A może znajdziecie jeszcze coś, czego nie wiecie o swoich ulubionych bohaterach? Jesteśmy pewni, że oni mają jeszcze wiele tajemnic...