Kolejny, siódmy sezon „Gry o tron” będzie miał premierę 16 lipca. Mnożą się plotki i podejrzenia, co się wydarzy. No i kto zostanie uśmiercony tym razem… Twórcy serialu i George R. R. Martin nauczyli nas, że nie powinniśmy się przywiązywać do żadnej z postaci. Prędzej czy później - na każdego przyjdzie czas. Ostatnio rozeszła się plotka o powrocie Waldera Freya. Przy tej okazji chcemy Wam przypomnieć nasze ulubione postaci, za którymi tęsknimy. Kogo jeszcze dodalibyście do tego zestawienia?1. Hodor

Cały świat opłakiwał śmierć stajennego z Winterfell. Oddany przyjaciel, prostoduszny i poczciwy. Na swoich plecach nosił potomka Neda Starka, Brana. Zginął z rąk Białych Wędrowców pod koniec szóstego sezonu.


2. Osha
Dzikuska z dalekiej Północy. Zginęła w ostatnim sezonie – zasztyletowana przez Ramsaya Boltona. Złapana jako niewolnica została przywieziona do Winterfell, gdzie miała być służką. Opiekowała się Rickonem Starkiem, który również zginął z rąk Ramsaya.

 

3. Oberyn Martell vel Czerwona Żmija

Wojownik z wielkiego rodu i książę Dorne. Zginął z rąk Góry w pojedynku, w którym wziął udział w imieniu Tyriona. Oberyn był przystojnym i biseksualnym mężczyzną, nic dziwnego, że skradł serca publiczności na całym świecie.


 4. Renly Baratheon

Właściwie Renly I. Mąż Margaery Tyrell, która wiedziała o jego homoseksualizmie i romansie z jej bratem. Za śmierć Renly’ego odpowiadą jego brat Stannis i Melisandre, jeśli chodzi o okoliczności, to wiadomo tylko tyle, że zabił go człekokształtny cień o twarzy jego brata.

 
5.      Khal Drogo

Przywódca Dothraków, mąż Daenerys Targaryen. Niewiele wiemy o Wielkim Khalu. Na pewno nabył swoją żonę na podstawie umowy z jej bratem, którego pozbawił życia. W wyniku działania czarnej magii Khal Drogo nabawił się infekcji po skaleczeniu podczas walki. Jego ukochana Daenerys udusiła go chcąc oszczędzić mu dalszych cierpień.

 

6.      Lord Tywin Lannister

Główny strateg rodu, najstarszy syn lorda Tytosa Lannistera, oraz ojciec Jaime'a, Cersei i Tyriona Lannisterów, znakomity wódz i najpotężniejszy człowiek w Westeros. Nie docenił znienawidzonego syna Tyriona, karła, który zabił go z kuszy, gdy ten spędzał chwilę w wychodku.

 

7.      Stannis Baratheon

Pretenduje do Żelaznego Tronu po śmierci brata Roberta. Oddał się kapłance ognia, Melisandrze, by dostać tytuł, który mu się należy. Najprawdopodobniej został ścięty przez Brienne z Tarthu.

 

8.      Margaery Tyrell

Żona Tommena – przebiegła i doskonale radząca sobie w politycznych i towarzyskich gierkach. Kochana przez wszystkich prócz Cersei, która przyczyniła się do tego, że w ostatnim sezonie ginie w wybuchu smoczego ognia podczas procesu królowej matki.

 

9.      Tommen Baratheon

Ostatni z owoców kazirodczego związku Cersei i Jaimego. Cichy, pokorny i posłuszny. Stara się być dobrym królem i mężem. Na zabój zakochany w Margaery – na wieść o jej śmierci, popełnia samobójstwo, wyskakując z okna swojej komnaty.

 
10. 
Jon Snow

Przedstawiany przez Eddarda Starka jako jego bękart. Mówi się, że jest dziedzicem Starków i Targaryenów. 5. sezon kończy się śmiercią Jona Snowa. Jego ludzie go zdradzili i zabili. Zaś 6. sezon zaczyna się od wskrzeszenia do życia przez Melisandrę.


Pozostaje nam czekać na kolejny sezon i jeszcze kolejny, ósmy, ostatni. Zostały nam cztery miesiące – w sam raz na przypomnienie sobie poprzednich, by nic nam nie umknęło.

Serie "Gry o tron", gadżety związane z serialem oraz książki i wiele więcej atrakcji znajdziecie na empik.com.