Chociaż Liga Sprawiedliwych towarzyszy nam już od kilku lat, dopiero niedawno pojawiła się na wielkim ekranie. Wcześniej mogliśmy poznać drużynę bohaterów w komiksach DC i licznych animacjach. Teraz nadszedł czas na filmy, które powoli zaczynają iść w ślady Marvela.
 

Czy DC Comics uda się zbudować uniwersum pełne superbohaterów? O tym się jeszcze przekonamy. Dzisiaj mamy dla Was 10 ciekawostek o Lidze Sprawiedliwych, które z pewnością zainteresują nie tylko fanów komiksów z Supermanem.
 

1. Odpowiedź na Avengers

Według części fanów Marvela, Liga Sprawiedliwych jest swojego rodzaju odpowiedzią na film Avengers. W Internecie można przeczytać kąśliwe komentarze na temat tego, jak DC Comics próbuje dorównać rozbudowanemu uniwersum swojej konkurencji. Naszym zdaniem – nie od razu Rzym zbudowano, a każda historia wymaga czasu, aby odpowiednio dojrzeć.
 

Podobny obraz
 

2. Sequel filmu Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości

Historia kontynuowana w Lidze Sprawiedliwości rozpoczęła się kilka lat wcześniej w filmie Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości, gdzie dwaj superbohaterowie walczą ze sobą na śmieć i życie. Towarzyszą im inne postaci, które bliżej poznamy w kontynuacji. W drugiej części tej historii, Batman zbiera grupę walecznych śmiałków o nadprzyrodzonych mocach, którzy mają pomóc mu w ocaleniu świata.

Podobny obraz
 

3. Inspiracja z „Siedmiu samurajów”

Jak można dowiedzieć się z licznych wywiadów, Zack Snyder (reżyser Ligii) inspirował się filmem „Siedmiu samurajów” z 1954 roku, gdzie siedmiu wspaniałych wojowników zjednoczyło się, aby pokonać zło raz na zawsze. Dzieło Akiry Kurosawy przysłużyło się zatem do powstania Ligii Sprawiedliwości.

Podobny obraz
 

4. Liga Sprawiedliwych drugi raz

Jak głoszą plotki, znana nam „Liga Sprawiedliwych” nie jest pierwszą wersją filmu. Według doniesień dociekliwych fanów, pierwsze prace nad ekranizacją komiksów rozpoczęły się w 2007 roku. Przeprowadzono casting na aktorów i rozpoczęto przygotowania do zdjęć. Niestety, projekt zamknięto na etapie produkcji.

Znalezione obrazy dla zapytania liga sprawiedliwości komiks
 

5. Utalentowana Gal Gadot

Mało kto o tym wie, ale Gal Gadot nauczyła się w sumie pięciu różnych sztuk walki, aby jeszcze lepiej wcielić się w rolę walecznej Amazonki. Jako Wonder Woman w filmie o tym samym tytule, doskonaliła kulturystykę i zgłębiała wiedzę na temat Kickboxingu, Jiu Jitsu, Capoeiry i Kung Fu.

Podobny obraz
 

6. Wąsy Supermana

Po premierze filmu aż ciężko było uwierzyć, że w pewnej części ujęć wąs Supermana został usunięty komputerowo. Wszystko przez to, że na planie konieczne były dokrętki, a Henry Cavill grający mężczyznę z Kryptonu, zapuszczał wąs do roli w innym filmie. Konkurencyjna wytwórnia nie zgodziła się, aby zarost zniknął z jego twarzy, więc dzielni graficy musieli usunąć wąs za pomocą komputera.

Podobny obraz


7. Same Oscarowe sławy

Producenci nie szczędzili kosztów i do współpracy przy „Lidze Sprawiedliwości” zaprosili same sławy. W obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak Ben Affleck, Jeremy Irons czy J. K. Simmons, którzy mają na swoim koncie złotą statuetkę. To jednak nie koniec, na ekranie zobaczymy również aktorów, którzy zostali nominowani przez Akademię Filmową, a są to: Amy Adams, Jesse Eisenberg oraz Willem Defoe.

Znalezione obrazy dla zapytania Willem Dafoe
 

8. Coś dla fanów „Gry o tron”

Fani serialu „Gra o tron” z pewnością rozpoznają dwóch aktorów, którzy pojawili się w „Lidze Sprawiedliwości”. Mowa o Ciaranie Hindisie oraz Jasonie Momoa. O ile w świecie DC Comics są to Aquaman i Steppenwolf, to w "Grze o Tron" znani są jako Khal Drogo i Mace Rayder.

Podobny obraz
 

9. Fenomenalny zwiastun

Jak każdy zwiastun wysokobudżetowego filmu, również ten do „Ligii Sprawiedliwości” potrafi wciągnąć. Przepełniony jest efektami specjalnymi, świetnymi kostiumami i fragmentami historii, które połączone razem sprawiają, że ciężko jest oderwać się od ekranu. Kolejnym krokiem powinno być sprawienie sobie filmu na DVD, aby móc wejść w świat komiksów DC prosto ze swojej kanapy.


 

10. Scena po napisach

Fani Marvela i DC Comics zawsze zostają na sali aż do napisów końcowych. Chciałby się rzec, że to piękny gest i ogromny szacunek dla twórców filmu, kiedy widz zostaje na nim do samego końca. Niestety, tutaj chodzi o coś zupełnie innego. Zarówno Marvel jak i DC, sprytnie ukrywają dodatkowe sceny tuż po napisach. W ten sposób fani mogą domyślać się, na jaki zwrot akcji mają być gotowi wraz z nadejściem nowego filmu lub kolejnej części.


 

„Liga Sprawiedliwości” to film pełen świetnych efektów, znakomitych aktorów i postaci, które od dekad towarzyszą nam w popkulturze. Oprócz słynnego Supermana, Batmana i Wonder Woman, nieco blasku jupiterów padło również na Aquamana, Cyborga i Flasha, którym warto przyjrzeć się nieco bliżej. To doskonała gratka dla fanów komiksów DC, jaki osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kinowymi ekranizacjami kolorowych druków sprzed lat.