Pan raczy żartować, panie Feynman! (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Wznowienie kultowej autobiografii!

Richard P. Feynman (1918-1988), genialny naukowiec i zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w brawurowy sposób opowiada o swoim niezwykłym życiu.

Ta pełna anegdot i błyskotliwego humoru książka opowiada nie tylko o pracach nad budową bomby atomowej i tajemnicami materii, ale pokazuje też fizyka jako speca od otwierania zamków szyfrowych i niezłego perkusistę. Feynman opisuje spotkanie z Einsteinem, walki z rządową biurokracją, próby reformy brazylijskiej edukacji, codzienne życie w ośrodku badawczym w Los Alamos, wreszcie flirty z tancerkami w Las Vegas. Wyjaśnia jak to się stało, że nie spełnił marzenia o kochance oraz jak za jednego - z trudem zdobytego - dolara oddał amerykańskiemu rządowi pomysł na elektrownię jądrową.

Tytuł: Pan raczy żartować, panie Feynman!
Autor: Feynman Richard P.
Tłumaczenie: Bieroń Tomasz
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 350
Numer wydania: I
Data premiery: 2007-01-01
Rok wydania: 2007
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 204 x 18 x 142
Indeks: 69585401
średnia 4,8
5
40
4
5
3
3
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
33 recenzje
08-10-2008 o godz 20:13 przez: parysada
Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio przeczytałam! Bardzo ...wzruszająco było przeczytć, jak osoba, która dokonała wielkiego odkrycia w tak pogodny i pełen głębokiej radości życia spósob odbiera świat.Ten człowłek po prostu był życzliwy ludziom, szalenie żartobliwy,a forma swoistych ,,psikusow" , które im płatał jest kolejnym przejawem jego błyskotliwej inteligencji, ale i ogromnej kultury osobistej. Cokolwiek robił- nawet jeśli były to wspomniane ,,psikusy", zawsze dbłl o to,żeby blizni coś pożytecznego z tego wynieśli.To,że był tak ciekawy świata w ogóle ,przyczyniło się zapewne do tego,że tak daleko zaszedl w nauce. Jednocześnie pozostał do końca skromnym czlowiekiem, nieustajoco zadziwionym światem i jego zagadkami.Bardzo ciepła książka, napawająca takim,,egzystencjalnym optymizmem". I dobrze się czyta. Również komuś, kto nie ma nic wspolnego z fizyką! Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
28-03-2012 o godz 20:58 przez: Kythie
Książkę przeczytałam w jeden dzień, tak mnie wciągnęła. Wielki człowiek pokazuje kulisy bycia naukowcem. Jest to moja ulubiona książka, najlepsza, jaką w życiu przeczytałam. Polecam wszystkim. Richard Feynman to człowiek, który po prostu był ciekawy świata. na prawdę wielki człowiek.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
30-01-2011 o godz 22:37 przez: Iwona Wendt
Cudowna książka. Polecam nauczycielom. Wiele się można nauczyć od znakomitego wykłdowcy kochającego życie, kochającego uczenie się.a
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
3/5
09-04-2016 o godz 09:58 przez: arturgmaj
Dla wszystkich, którzy się fizyką interesują i dla wszystkich, którzy się nią choć trochę zainteresują po przeczytaniu. A nawet dla tych co się jej boją i na hasło fizyka przechodzą na drugą stronę ulicy. Czyta się ją w dwa dni na siłę się odrywając (momentami by nie umrzeć ze śmiechu). Zobaczycie, że naukowiec to też zgrywus, podrywacz i luzak, którego każdy by chciał poznać osobiście. Co ciekawe książka prawie nie porusza tematów naukowych, a jeśli już to tylko odrobinę aby pokazać klasę i geniusz Feynman'a. Slyszałem o Feynman'ie wcześniej ale to promil w stosunku do tego jaki był naprawdę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
05-08-2014 o godz 00:00 przez: Persefona19
Szczerze polecam tą książkę. Pełna humoru historia noblisty, w której Feynman opowiada o swoim życiu. Autor skutecznie dowodzi, że fizyka wcale nie jest trudna i nudna, trzeba tylko mieć odpowiednie podejście do tej dziedziny nauki. Dzięki książce dowiadujemy się jaką osobą był Feynman: niezwykle praktyczny, wszechstronnie uzdolniony (czego chciał to był w stanie się nauczyć), dociekliwy i "nieustannie poszukujący". Po przeczytaniu tej książki stał się dla mnie jeszcze wybitniejszą osobą świata nauki. Polecam naprawdę wszystkim!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-11-2016 o godz 12:27 przez: causem
Pomimo, że jest to książka biograficzna wybitnego fizyka, nie sposób się nudzić czytając jego perypetie. Co więcej, zdarzało się nawet rechotać w głos wzbudzając politowanie w środkach komunikacji. Zabawna, ciekawa, porywająca książka, która pozwala spojrzeć na naukowców inaczej niż tylko "ten poważny, mądry pan". Polecam wszystkim, którzy w jakikolwiek związani są z pracą naukową - można złapać trochę dystansu do siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-10-2017 o godz 23:32 przez: Bartosz Hajduk
Ta książka pokazuje, że tak naprawdę nie trzeba mieć 6 cyfr na koncie, szybkiego samochodu, drogiego domu i pięknej kobiety, żeby cieszyć się życiem. Wystarczy trochę otwarcia na ludzi i ciekawości świata, w których to rzeczach Richard Feynman był mistrzem. Tę książkę się połyka i chłonie przez śluzówkę, a nie czyta. Feynman noblista nie będący nerdem, a grubym imprezowiczem i psotnikiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-09-2017 o godz 18:00 przez: Anonim
Świetna książka, o jednej z ważniejszych postaci 20. wieku, która jak się okazuje była bardzo ciekawa i oryginalna! Do przeczytania!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-07-2016 o godz 21:25 przez: Konrad Tracz
Książkę czyta się doskonale. Pełna humoru opisuje ciekawe historie i doświadczenia z bujnego życia człowieka, jakim jest Feynman.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-07-2016 o godz 12:06 przez: Marmolada
Niezwykłe anegdoty i pełna humoru książka, opisująca historie z życia wybitnego fizyka Feynmana. Warta przeczytania! ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
16-08-2017 o godz 07:25 przez: Olga Dudzik
Pełna ciekawostek książka, która czyta sie lekko i szybko. Dodatkowo, w moim odczuciu, dobrze napisana i zabawna.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-09-2017 o godz 09:53 przez: rees
Książka, którą jak się zacznie czytać nie chce się jej kończyć na zasadzie chwilo trwaj.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-05-2016 o godz 21:12 przez: MuFaBu
Wiele osób może odrzucać myśl o wnętrzu książki, które jest pełne fizycznych wzorów i zagadnień - nic bardziej mylnego. Książka to świetna biografia, do tego opowiedziana w nowatorski sposób, gdzie trzonem i rdzeniem są anegdoty, uporządkowane chronologicznie, streszczające jedynie część życia R.P. Feynmana, za to niezmiernie wyczerpujące. Polecam dosłownie każdemu, ponieważ trudno o lepszy humor nawet w kabaretach. Książkę dosłownie się pochłania. Nie raz odrywałem się od czytania tylko dlatego, aby móc rozkoszować się nią dłużej. Anegdoty i historie jak najbardziej do opowiedzenia i powtórzenia znajomym, a niektóre nawet potrafią wzbudzić wewnętrzne refleksje czy motywację.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-06-2018 o godz 00:00 przez: hreldifkel
Pan raczy żartować, panie Feynman! to książka, która była dla mnie wielkim zaskoczeniem, ponieważ bardzo rzadko sięgam po książki, które sią biografią. Zawsze wydawało mi się, ze są nudne i cóż może być w nich porywającego. Jednakże ta bardzo mnie zachwyciła. Sam nie wiem nawet, kiedy ją przeczytałem. Jej treść o genialnym naukowcu była dla mnie niezwykle ciekawa. Do tego bardzo trzeba podkreślić, ze jeżyk, którym została napisana książka jest przepełniony humorem oraz dowcipem na bardzo wysokim poziomie. Ja jestem pod wielkim wrażeniem!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-05-2016 o godz 19:44 przez: Stren
Feynman to człowiek renesansu, który znał się nie tylko na nauce czy graniu na bongo. To człowiek który nie wierzył w autorytety i z ciekawością dziecka dochodził do wszystkiego sam. Po przeczytaniu i poznaniu Feynmana można zrozumieć dlaczego zostawiał takie niezapomniane wrażenie na osobach które go poznały. Mieć Feynmana za nauczyciela to był prawdziwy skarb.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-07-2014 o godz 08:36 przez: PanDec
Świetna książka, bardzo serdecznie polecam. I to polecam każdemu, nie tylko ludziom, którzy się interesują fizyką - przemyślenia pana Feynmana i niesamowicie lekki sposób w jaki o nich opowiada w połączeniu z bardzo ciekawymi fragmentami historii, których książka dotyczy sprawiają, że książka 'kończy się' momentalnie zostawiając nas z ochotą na więcej.
5/5.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2018 o godz 19:38 przez: neurohash
Pan raczy żartować, panie Feynman! - i Pan Feynman w tej książce rzeczywiście jest żartownisiem. Książkę polecił mi znajomy i przyznam że książka była dla mnie przyjemnym zaskoczeniem. Opowieść o fizyku i jego barwnym życiu prywatnym. Książkę czyta się lekko i przyjemnie - polecam do przeczytania każdemu, nie tylko studentom fizyki :).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-02-2014 o godz 00:00 przez: Dżordano
Pełna błyskotliwego humoru i dystansu do samego siebie auto-opowieść o życiu niezwykłego człowieka o złożonej osobowości. Na kartach jego aiutobiogarfii poznamy wybitnego fizyka, ekscentrtczego człowieka, czułego na kobiece wdzięki zapaleńca gry na perkusji, który w wolnej chwili włamie się do każdego sejfu. Warto przeczytać, polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-06-2015 o godz 00:00 przez: Łukasz Gajewski
Zabrałem się za tą ksiażkę z niedowierzeniem że może być interesująca. Tymczasem rzeczywiście taka była. Nie trzeba znać czy rozumieć zagadnień z fizyki by docenić wyjątkowość osoby Feynmana. Ogromne poczucie humoru, ciekawy sposób bycia. Bo jak się okazuje, zdarzają się też wielcy naukowcy z dystansem do siebie i świata.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-05-2015 o godz 00:00 przez: Mateusz Kasprzak
Tą książką Feynman udowodnił swoją niezwykłość jako człowieka. Jego autobiografia aż skrzy się od błyskotliwości, nieprzeciętnego humoru. Jego życie obfitowało w ciekawe wydarzenia, co przytacza i opisuje ze swadą i dystansem do swojej osoby, mimo licznych osiągnięć. Niezwyczajna postać, poznajcie zatem pana Feynmana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Feynman Richard P.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ostatnia nadzieja Rogalska Marzena
4.9/5
34,01 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
4.6/5
29,79 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
4.6/5
34,64 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
37,11 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdzie w Polsce na weekend Węgrzyn Katarzyna
4.5/5
35,00 zł
49,99 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
40,08 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
28,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
32,27 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.5/5
26,53 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.7/5
35,00 zł
49,90 zł
29,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,72 zł
89,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego