Pan Przypadek i fioletowoskórzy (okładka  miękka, 09.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Pan Przypadek i fioletowoskórzy” to czwarty tom przygód rodzimego detektywa geniusza.

Tytułowy bohater, Jacek Przypadek, trochę romantyk, bardziej cynik, ponownie musi rozwiązać trzy niecodzienne zagadki, tym razem z bezdomnymi zbieraczami surowców wtórnych w rolach głównych. W pierwszej ze spraw, o kryptonimie „Winetu i Old Spejs”, Jacek stara się odnaleźć zaginioną w dziwnych okolicznościach partnerkę swojego przyjaciela. W drugim ze śledztw, „Wszyscy jesteśmy winni”, detektyw musi oczyścić z zarzutów wszystkich przyznających się ochoczo do pewnego napadu i znaleźć prawdziwego sprawcę. W ostatniej zagadce, „Świentoszku”, Jacek bada komu tak naprawdę zależało na zabójstwie podfruwajki brązowonosej.

Przy rozwiązywaniu tych spraw Przypadek wykaże się swoją powszechnie znaną umiejętnością przysparzania sobie wrogów wśród możnych tego świata. Najpotężniejszy z nich, złowrogi Klempuch, przystąpi do ataku. Jacek będzie się zmagał z kryzysem wiary w swoje słynne motto, że „ludzie są banalnie przewidywalni”.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1116523030
Tytuł: Pan Przypadek i fioletowoskórzy
Autor: Getner Jacek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zakładka
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 248
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-07
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Indeks: 18354423
średnia 4,5
5
2
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
23-01-2018 o godz 11:38 przez: e-l-a-n
Zagadki kryminalne, z którymi mierzy się tym razem Przypadek ukazują nam codzienne życie i problemy bezdomnych, zwanych fioletowoskórymi. Jacek jak zwykle zaskakuje wszystkich, biorąc udział w sprawach, których zazwyczaj nie podjąłby się nikt inny. Słynie bowiem z tego, że żadnej zagadki się nie boi, ani tego, komu może nadepnąć na przysłowiowy odcisk. I tak też zazwyczaj bywa. Sprawy pozornie dotyczace niby zwykłych przepychanek między ludźmi ulicy okazują sięgać wyższych sfer społecznych, czyli ludzi znanych i poważanych. Kiedy ginie jedna z bezdomnych, ukochana kolegi Jacka, detektyw-jasnowidz nie ma żadnych oporów aby wkroczyć na teren, który zwykliśmy raczej omijać. Wraz z nim odkrywamy z jakimi problemami borykają się na codzień zbieracze złomu, ale również ci, którzy muszą się z nimi użerać, jak na przykład właściciel złomowiska. Jednak jedni drugim są potrzebni, bo kiedy ich święty przybytek - skup złomu - zostaje tymczasowo zamknięty potrafią zawalczyć o swoje, stanąć na wysokości zadania i być przydatni. Jacek skorzysta z ich pomocy. Przyjdzie mu również współpracować po raz kolejny z podkosmisarzem Łosiem, oczywiście ku jego niezadowoleniu. Biednemu policjatnowi Przypadek już napsuł dość krwi, a jak na złość przełożeni wciąż nakazują mieć go na oku. Z radością przyjmuje wiadomość, że Jackowe śledztwa przejmie na reszcie ktoś inny. Ciekawe czy to będzie ostateczny koniec współpracy Przypadka z Łosiem? ;) Jacek zajęty śledztwami wcale nie traci na czujności. Dzięki swoim wyjątkowym zdolnościom ma oko na wszystkie inne sprawy. Nawet wtedy, gdy ktoś za pomocą brzydkich zagrań na własnej rodzinie próbuje skompromitować Przypadka. Jacek uratuje od niemałych kłopotów własnego ojca. Przy okazji da mu trochę popalić, jak również niemałą nauczkę. Wspomoże przy okazji swoich przyjaciół-prawników, kibicując im zawsze nie tylko w pracy, ale i w sprawach miłosnych. Wszystko wydaje się układać wspaniale, lecz złowrogi Klempuch wciąż czai się na Pana Przypadka, bacznie śledząc każde jego poczynania. Polecam nie tylko tą część, ale każdą poprzednią i następną z kryminalnymi zagadkami detektywa Przypadka. Czyta się je lekko i przyjemnie, choć zagadki bywają skomplikowane, a finały ich zaskakujące. Najbardziej lubię, kiedy Jacek szokuje wszystkich swoimi niebanalnymi odkryciami, mimo, że zwątpi w swoje motto, ludzie okażą się jak zwykle banalnie przewidywalni. ;) lemonade-street.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-11-2015 o godz 10:34 przez: Pinko
Jacek Przypadek nigdy nie mógł narzekać na nadmiar przyjaciół, ale po jego ostatnich sukcesach detektywistycznych liczba ewentualnych, przyjaznych mu osób gwałtownie zmalała. Nic dziwnego, w końcu ludzie są baaardzo przewidywalni, a czyjś sukces... boli najbardziej. I tak Przypadek wylądował wśród bezdomnych.
Ale nie martwcie się- polski odpowiednik Sherlocka Holmesa nie zmienił miejsca zamieszkania, wręcz przeciwnie, ma do załatwienia kilka spraw w interesie fioletowoskórych.

To czwarty tom przygód dzielnego i diabelnie spostrzegawczego Jacka Przypadka. Nieustępliwie brnę przez kolejne części, choć nie wiem, czy to słowo jest odpowiednie do książki, którą czyta się z przyjemnością.

Z tomu na tom historie są coraz ciekawsze; tym razem przenosimy się na złomowisko, bierzemy udział w wymianie handlowej, wszelkich niesnaskach, kłótniach i... donosach. Zachowanie bezdomnych -bo oczywiście to oni kryją się pod określeniem "fioletowoskórzy"- niewiele zmieniło się od czasów, gdy musieli z różnych powodów opuścić ciepłe, domowe ogniska. Wciąż są tylko ludźmi, a więc egoistycznymi, goniącymi za pieniędzmi istotami. Z tym, że wolą zarobione sumy wydać na popularny w tamtejszym środowisku trunek, Kwiat Pustyni.

Pan Przypadek i fioletowoskórzy to nie tylko trzy sprawy, w których przewija się motyw bezdomnych. Jak wspomniałam wcześniej, detektyw- amator zdążył swą szczerością i niebywałą spostrzegawczością dorobić się grona prywatnych wrogów, dlatego w książce przewijają się sytuacje, gdy próbują, mówiąc krótko, "podstawić mu nogę".

Nim książka trafiła w moje ręce zastanawiałam się, co może oznaczać tajemniczy dopisek fioletowoskórzy. Przez myśl przemknął mi niedorzeczny pomysł, iż chodzi o... ludzi, poszukujących ufo. Jak się okazało, nie miałam ani krzty racji i bardzo się z tego cieszę!

Dodam, że ta okładka podoba mi się najbardziej z wszystkich, jakie do tej pory powstały. A, żałuję też bardzo, że Błażej mniej emanował swoim zwierzęcym magnetyzmem... ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-12-2016 o godz 08:11 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
"Pan Przypadek i fioletowoskórzy" Jacka Getnera jest bardzo ciekawą propozycją na rynku czytelniczym. Pan Przypadek to cykl powieści. Każda składa się z trzech części, w których tytułowy bohater Pan Przypadek ma do rozwiązania jakąś sprawę.

"Pan Przypadek i fioletowoskórzy" jest opowieścią bardzo dobrze osadzoną w dzisiejszych realiach. Autor doskonale opisuje sytuację panującą w Polsce. Jacek Przypadek detektyw z doskonałym zmysłem analitycznym, intuicją i znajomością ludzkich zachowań („Ludzie są banalnie przewidywalni”) biega po warszawskich ulicach, aby znaleźć prawdę i sprawiedliwość. Traktuje wszystkich tak samo czy to bezdomnych, czy możnych tego świata. W książce poruszane są bardzo istotne i aktualne tematy. Pierwsza część mówi o bezdomności, Jacek poszukuje w niej partnerki swojego przyjaciela. Dowiadujemy się tutaj o zwyczajach bezdomnych, ich życiu. Spotykamy się tutaj także z tematem eutanazji za społecznym pozwoleniem. Dr Tomaszym pozbawiał bezdomnych życia twierdząc, że robił to dla ich dobra. Książka skłoniła mnie do refleksji czy i my zbyt łatwo i powierzchownie nie oceniamy innych osób, nie biorąc pod uwagę wszystkich aspektów. Pojawia się wątek poszukiwań zaginionej Gwiazdeczki, jej śmierci ze strony dr Tomaszyma.

W książce poruszane są też problemy malwersacji finansowych, szantaży , wzajemnych układów. Książkę szczerze polecam, bo trudne tematy i sprawy są przemycone w sposób humorystyczno - ironiczny. Czyta się ją naprawdę dobrze. Mamy całą plejadę bohaterów wartych uwagi Saganek, Makbetka, Komisarz Łoś, to tylko niektórzy. Zdecydowanie polecam.
Sandra, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Najczęściej kupowane Nie ufaj mu Mróz Remigiusz
4.7/5
26,95 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Brakujący element Coben Harlan
4.8/5
30,33 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Sztauwajery Świst Paulina
4.8/5
26,02 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Ze złości Bonda Katarzyna
4.5/5
27,99 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Nie wiesz dlaczego Moss Marcel
4.7/5
25,22 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Wybaczam ci Mróz Remigiusz
4.7/5
30,12 zł
42,90 zł
25,74 zł
Najczęściej kupowane Czerwona ziemia Meller Marcin
4.6/5
22,99 zł
45,99 zł
Najczęściej kupowane Bagno Piotrowski Przemysław
4.7/5
27,38 zł
44,99 zł
Najczęściej kupowane Ukochane dziecko Hausmann Romy
4.6/5
30,02 zł
44,99 zł
Najczęściej kupowane Apartament Janiszewska Izabela
4.6/5
26,28 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Projekt Riese Mróz Remigiusz
4.4/5
23,99 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Długa noc Chmielarz Wojciech
4.6/5
26,57 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane W ciemnym, mrocznym lesie Ware Ruth
4.4/5
26,95 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Uśpiona Sinicka Alicja
4.7/5
36,84 zł
44,99 zł
Najczęściej kupowane Czerwony terror Czornyj Max
4.6/5
30,64 zł
49,90 zł
Najczęściej kupowane Pielęgniarka J.A. Corrigan
4.4/5
26,33 zł
44,99 zł
Najczęściej kupowane Zimna sprawa Bonda Katarzyna
4.7/5
26,73 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Fighter Świst Paulina
4.7/5
26,02 zł
42,90 zł
Najczęściej kupowane Terapeutka Paris B.A.
4.7/5
25,71 zł
39,90 zł
Najczęściej kupowane Dom Straussów Bednarek Adrian
4.1/5
29,61 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Idealna H.C. Warner
4.8/5
29,53 zł
41,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego