Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu (okładka  twarda, 10.2020)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Z tej książki dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć o zmianie klimatu!

Przeczytacie o wczesnej historii klimatu i o tym, co wykończyło dinozaury, o epokach lodowcowych, wulkanach i plamach na Słońcu, a także o maszynach parowych, krowich bąkach, najsłodszym zwierzaku na świecie, znikających wyspach oraz o lataniu na tłuszczu do smażenia frytek czy owadzich burgerach. Odkryjecie, skąd się wziął pierwszy deszcz, jak powstały Wielka Rafa Koralowa i wyżłobienia w górskich stokach, dlaczego ropa naftowa jest gęsta, a benzyna rzadka, dlaczego biegun północny topi się szybciej niż południowy, jak meteorolodzy powinni ratować czekoladę, jakie ślady pozostawia po sobie truskawka, co elektrownie widzą w naszych śmieciach, a także o wielu innych niezwykle ciekawych sprawach związanych z klimatem.

Marc ter Horst – holenderski autor książek popularnonaukowych dla dzieci, a także najróżniejszych tekstów edukacyjnych. Studiował literaturę, ale wkrótce zainteresował się geologią, astronomią i ewolucją. Odkrył w sobie talent wyjaśniania trudnych spraw w kilku słowach i postanowił zrobić z niego pożytek. Od 2014 roku wydał pięć książek, które zostały przetłumaczone na wiele języków i otrzymały ważne nagrody.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1249265876
Tytuł: Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu
Autor: Ter Horst Marc
Tłumaczenie: Oczko Alicja
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Język wydania: polski
Język oryginału: niderlandzki
Liczba stron: 192
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-28
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 249 x 20 x 218
Indeks: 36238385
średnia 4,9
5
14
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
1 recenzja
5/5
16-11-2020 o godz 23:11 przez: Sikamikanico
Ta książka jest doskonała. Metodycznie, krok po kroku i tak prosto, jak się da bez zgubienia sensu, tłumaczy jak to się stało, że jest, jak jest. Czyli źle. I to nie jest jedynie opis działalności człowieka w temacie zmian klimatu. Jest tutaj wszystko, od powstania planety, przez utworzenie się atmosfery, erę dinozaurów, rozwój przemysłowy aż do dziś. Wydaje mi się, że powinni ją czytać przede wszystkim dorośli. Bo młodzież i dzieci są chyba bardziej świadome. Albo po prostu wierzą naukowcom bez podważania ich racji. ' o nam, dorosłym, wpadają do głowy coraz to nowe argumenty przeciwko faktom (naukowcy coś wymyślą, samoloty i tak będą latać, tak już było, to wina kogoś innego, nie jest tak źle i inne). A fakty są takie, że mamy ocieplenie klimatu, jest to wina człowieka i musimy coś z tym zrobić już teraz. Dajcie dzieciom i sobie tę książkę. Kupcie ją dla swojej biblioteki, dla szkoły i pożyczajcie znajomym. Dla mnie jest źródłem argumentów i konkretnej wiedzy w dyskusjach których na mój gust jest za dużo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego