Pakt Ribbentrop-Beck (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 36,49 zł

36,49 zł 39,90 zł (-9%)
29,19 zł + dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj i odbierz w 2 godziny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku.

Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy straszliwą cenę. Historia mogła się jednak potoczyć inaczej.

Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie razem z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. 40 bitnych polskich dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina.
Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop–Beck…?

"Piotr Zychowicz podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej historii, kiedy stawiliśmy czoła agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko na niewolę, ale także na eksterminację. Nie wiemy na pewno czy można było tego uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 roku Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wybrali egzotyczny sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei."
Andrzej Wielowieyski

"Sam bardzo chciałem napisać taką książkę, ale dla czytelnika to dobrze, że nie starczyło mi czasu, bo Piotr Zychowicz napisał ją lepiej. Nieodparcie nasuwa się przy jej lekturze skojarzenie z przełomowym Lodołamaczem Wiktora Suworowa. Autor nie odkrywa żadnych sensacji, zbiera tylko przesłanki powszechnie znane, niezaprzeczalne, i zestawia je w nieodparty ciąg logiczny. Nie sposób zakwestionować jego wywodu w żadnej części. A zarazem trudno pogodzić się z tym, co ewidentnie udowadnia. Bo przez całe dziesięciolecia wbijano nam do głowy coś przeciwnego."
Rafał A. Ziemkiewicz


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Pakt Ribbentrop-Beck
Seria: Historia
Autor: Zychowicz Piotr
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-08-21
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 231 x 32 x 152
Indeks: 11686873
 
średnia 4
5
31
4
7
3
2
2
2
1
9
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
27 recenzji
3/5
20-10-2019 o godz 11:51 Juna dodał recenzję:
Mam 3 książki Zychowicza (trójpak). Przeczytałem PRB póki co. Szczerze? Gdyby wyciąć połowę książki, której tekst często się powtarza, to by czytało się ją lepiej. Po prawdzie pierwsze 3 i ostatnie 2 rozdziały wystarczą, aby zrozumieć co autor chce przekazać. Bardzo często (praktycznie non-stop) powtarza się, pisząc jaki to Beck był niedomyślny, jak bardzo złym uczniem Piłsudskiego był i jak skreślił Polskę z mapy Europy. To jest już zrozumiałe na 100% po 3 rozdziale. Wszystkie inne (poza trzema pierwszymi i ostatnimi dwoma) nie wnoszą nic nowego. Filmy na YT w zasadzie przekazują tę samą wiedzę w 20 minut. Nie żałuję, że przeczytałem tę książkę, gdyż warto poznać inny punkt widzenia, ale mnie męczyło powtarzające się co drugie zdanie narzekanie. Gdyby to była moja książka, to skupiłbym się na większej ilości faktów zamiast na własnych przemyśleniach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-04-2019 o godz 20:32 marek dodał recenzję:
Zychowicz znów wywołał polemikę ale o to chyba też chodzi
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-03-2018 o godz 20:13 Konrad Tkaczyk dodał recenzję:
Świetna książka. Bardzo fajnie opisana, Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-02-2018 o godz 15:00 Anonim dodał recenzję:
polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2017 o godz 11:28 s.oberbek dodał recenzję:
Ciekawie by było :) polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-11-2017 o godz 15:22 Zbigniew Piękniewski dodał recenzję:
Szkoda że to tylko fikcja literacka. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-04-2017 o godz 09:55 pawelwontorski dodał recenzję:
Doskonała książka, pozycja dla autorów współczesnych podręczników do historii i tych wszystkich, którzy wciąż chcąc nie chcąc bazują na marksistowskiej wykładni historii. Koniecznie do przeczytania jako zupełnie inne spojrzenie na sens zawierania sojuszy za wszelką cenę z krajami, które nie mają w tym de facto żadnego interesu. Skąd więc pewność, że warunki sojuszu kiedykolwiek wypełnią. Książka nie jest tylko kolejną lekturą z cyklu historii alternatywnej, ale przede wszystkim próbą trzeźwego spojrzenia na politykę międzynarodową w ogóle. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteśmy obywatelami I Rzeczypospolitej czy Unii Europejskiej - błędy, jak widać, popełniamy te same i słabo wyciągamy jakiekolwiek wnioski poza narzuconą obcą i własną propagandą tak zwanej dumy narodowej, socjalistycznej, kapitalistycznej, europejskiej, amerykańskiej... Szkoda tylko, że duma nie idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
12-11-2016 o godz 12:18 anonymous dodał recenzję:
Świetny autor. Polecam wszystkim jego książki. Ciekawe historie i rozważania o niej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-06-2016 o godz 00:00 Beniamin Szydłowski dodał recenzję:
Uwielbiam historię, a zatem książka Piotra Zychowskiego była dla mnie niezwykłą przygodą i podróźą po współczesnych kartach historii. Jak widać, wiele faktów i wydarzeń jest jeszcze do odkrycia szczególnie z czasów II Wojny światowej. Tym razem Zychowski zastanawia się, czy losy Europy potoczyłyby się inaczej gdyby Polska podpisała na Zamku Królewskim w Warszawie pakt Ribbentrop-Beck? Na pewno nie mielibyśmy Pomorza, które należałoby do Rzeszy, ale może wtedy Stalin zostałby całkowicie pokonany?. Zychowski bardzo obszernie i ciekawie przedstawia tę kwestię. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
25-04-2016 o godz 00:00 Eryk Skowroński dodał recenzję:
Lektura książki Piotra Zychowicza z pewnością daje do myślenia. Często zadawałem sobie w duchu pytanie o to, jak mogłaby wyglądać sytuacja Polski, gdyby nie sprzymierzyła się z Wielką Brytanią i Francją, a z Niemcami. Być może to gdybanie po tylu latach nie ma większego sensu, niemniej książka napisana jest tak zmyślnie i interesująco, że nie można przejść obok niej obojętnie. To wszystko o czym pisze Zychowicz w swojej książce ma tak zupełnie inny wymiar od choćby tego co znane jest nam z ogólnej historii. Trudno też oprzeć się wrażeniu, że Polska oczywiście straciła najwięcej, czyżby nasze państwo było jak zawsze skazane na porażkę? Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-04-2016 o godz 22:51 Kacper Lipski dodał recenzję:
Świetna książka. Otwiera oczy nie tylko na dzieje Polski w latach 1939-1945, ale również całą II wojnę światową. Argumenty, które przytacza autor są nowe, niespotykane w szkolnych podręcznikach do historii. Dlatego też dzieło Piotra Zychowicza dla wielu jest szokujące. Mi "Pakt Ribbentrop - Beck" pozwolił również lepiej zrozumieć na czym polega polityka międzynarodowa. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-03-2016 o godz 03:54 Jacek dodał recenzję:
Swietna,bardzo dobrze napisana ksiazka.Nowe spojrzenie na nasza historie i jej punkty zwrotne.Naprawde daje do myslenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-08-2015 o godz 13:23 Piotr Fortuna dodał recenzję:
Krótki cytat z książki: ,,To Wielka Brytania sprowokowała atak Niemiec na Polskę'', - bingo! Niby nic odkrywczego, lecz zawsze warto przypominać ten fakt przy okazji rocznic wybuchu II wojny światowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
12-03-2015 o godz 00:00 Hanna Błaszczyk dodał recenzję:
Uwielbiam wszystkie ksiażki historyczne, szczególnie te, które sa niszowe i opowiadają o wydarzeniach, które są niewielkie, ale bardzo znaczące. Ta właśnie taka jest. Autor zwraca uwage na pakt, który jego zdaniem był błędem i historia Polski mogła się zupełnie inaczej potoczyć, gdybyśmy podjęli zupełnie inną decyzję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-02-2015 o godz 02:52 lewis dodał recenzję:
Książka rewelacyjna, świetnie napisana. Pomimo, że jest to książka historyczna - zawiera bardzo dużo nieznanych faktów z okresu lat 30tych - czyta się ją jak powieść sensacyjną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-12-2014 o godz 16:32 Adam Zieliń dodał recenzję:
Pakt Ribbentrop - Beck ma jedną niezaprzeczalną zaletę, otwiera oczy szerszej opinii publicznej na to, że państwo w każdej, nawet najgorszej, sytuacji politycznej ma jakiś wybór. Powoduje, że człowiek zaczyna się zastanawiać, a jeżeli po przeczytaniu książki zaczynamy zastanawiać się nad jej treścią - to oznacza, że ma ona wartość.

Czytając (praktycznie jednym tchem) niejednokrotnie łapałem się na tym, że zaciskam, ze złości zęby, bo faktycznie nie wiele zabrakło, a Polska po II WŚ wyglądała by zgoła inaczej - przede wszystkim nie tracąc tak wielkiej ilości wykształconych i patriotycznie nastawionych obywateli. Straty w tej materii odczuwamy - niestety - po dziś dzień. Polska nauka, przemysł i gospodarka były by zapewne dużo bardziej rozwinięte gdybyśmy uniknęli tak wielkich strat ludzkich.

Na zarzuty o ahistoryczność odpowiem tak: to nie jest opracowanie historyczne, książka ma charakter publicystyczny, a oceniana pod tym kątem nabiera tym większej wartości i walorów.

Jakość wersji e-book: bez zastrzeżeń, na e-booku marki onyx całość czyta się sprawnie i przyjemnie.

Krótko i zwięźle? Kup, przeczytaj i zastanawiaj się do woli... Naprawdę gorąco polecam, na wiele spraw spojrzysz z zupełnie innej perspektywy (m.in. na wydarzenia bieżące, bo dziwnym trafem sytuacja polityczna i militarna coraz bardziej przypomina '39...).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-12-2013 o godz 10:56 Arkadiusz W dodał recenzję:
Książka frapująca jestem pod wrażeniem stawianych tu tez jednak w odróżnieniu od Obłędu 44 przypomina bardziej grę Na PC niż Świat realny. Zgadzam się ze wszystkim tezami, jeśli tylko zamknę oczy na tzw szczegóły. Który kolaborujący kraj nie ubrudził się ideologią faszyzmu, przykłady nasuwają się same. Jaka jest pewność, że po stronie Polskiej staliby na czele państwa nieskazitelni bohaterowie ze spiżu proszę spojrzeć na strukturę przedwojennych partii politycznych nie jestem pewien czy koniec końców opcja lansowana przez autora nie doprowadziłaby do zagłady Ziemi i teraz nie byłoby na Ziemi nic innego jak tylko poatomowa szlaka? Kto normalny mógłby uwierzyć w dotrzymywanie przez nazistów układów szczególnie wobec państwa Słowian, w którym zamieszkiwało zgodnie tylu Żydów. Książka godna polecenia, bo lansuje realną i inteligentną politykę ochrony własnego narodu Nie można jej jednak czytać bezkrytycznie.
AW
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
01-08-2013 o godz 12:26 Leonid dodał recenzję:
Czytam recenzje i w sumie nie dziwię się kontrowersjom wokół książki. Rację mają ci, który zarzucają publikacji brak respektowania reguł, którymi rządzi się historiografia, ale czy słusznie należy się tego doszukiwać w tej książce i czynić jej z tej racji minus? Na pewno niezależnie od wartości dla historii, książka jej zwyczajnie dobrze napisana. Bez przesady z kunsztem pisarskim, bo niedociągnięcia oczywiście są, czasem zbyt przegadane fragmenty itd., ale mimo to jest dobra. Co więcej, znacznym walorem tej książki jest pewnego rodzaju innowacyjność. Wywołanie dyskusji, poruszenie, wbicie kija w mrowisko. Oczywiście, rozważania nad kampanią wrześniową zaczęły się bodaj tyle lat temu co ona sama, ale jednak nie pisze się o tym teraz, a może warto czegoś się nauczyć, bo w końcu od tego jest historia, czyż nie?
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
17-02-2013 o godz 21:21 Tomi dodał recenzję:
Pakt... jest książką wywołującą ogromne dyskusje co by się stało z naszym krajem kiedy podjęto by inne decyzje niż te, które zna historia. Autor przedstawia alternatywne scenariusze naszej przyszłości kiedy zdecydowali byśmy się na koalicje z Niemcami.
Cóż bardzo odważne i ciekawe tezy , które wzięte zostaną może przez cześć polityków aby uniknąć na przyszłość tych błędów które były skutkiem późniejszej naszej historii. Książka warta przeczytania pozostawia w czytelniku nadzieje , iż Polacy uczą się na błędach......
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
22-11-2012 o godz 14:01 Kris dodał recenzję:
Ciekawa książka o tematyce bliskiej każdemu Polakowi. Reprezentuje inne, nowe, prowokacyjne, a na pewno kontrowersyjne spojrzenie na politykę II RP. Czytelnikowi uświadamia jak wiele jest prawdy w powiedzeniu, że polityka to prostytutka, która idzie z tym, który daje więcej. I tu pojawia się pytanie - czy Józef Beck znał się na pieniądzach?

Książka napisana jest miłym, przystępnym językiem i dobrze się ją czyta. Polski czytelnik z pewnością znajdzie w niej nie jeden temat do ożywionej dyskusji, co już widać choćby w recenzjach.

Przyjemnej lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tej serii Opowiadania kołymskie Szałamow Warłam
4.4/5
61,99 zł
69,90 zł
premium 49,59 zł
Inne z tej serii Dziedzictwo Popiołów. Historia CIA Weiner Tim
4.5/5
61,99 zł
69,90 zł
premium 49,59 zł
Inne z tej serii Made in Poland Żywczak Krzysztof
5/5
23,49 zł
24,95 zł
premium 22,31 zł
Inne z tej serii Lodołamacz. Tom 4. Ostatnia defilada Suworow Wiktor
0/5
40,99 zł
45,90 zł
premium 38,94 zł
Inne z tej serii Secesja Gutowski Bartłomiej
3.6/5
46,49 zł
49,95 zł
premium 44,16 zł
Inne z tej serii Skarby sztuki Cieślak Magdalena
0/5
42,49 zł
49,95 zł
premium 40,36 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Samobójstwo Suworow Wiktor
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Nic dobrego na wojnie Sołonin Mark
4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Furie Hitlera. Niemki na froncie wschodnim Lower Wendy
0/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
strona produktu - rekomendacje Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza Sołonin Mark
4.5/5
44,99 zł
49,90 zł
premium 35,99 zł
strona produktu - rekomendacje Podziemia III Rzeszy Rostkowski Jerzy
4.4/5
40,99 zł
45,90 zł
premium 32,79 zł
strona produktu - rekomendacje Pakiet: Archipelag Gułag 1918-1956. Tom 1-3 Sołżenicyn Aleksander
4.0/5
124,99 zł
139,90 zł
premium 118,74 zł
strona produktu - rekomendacje Dzień "M". Lodołamacz. Tom 2 Suworow Wiktor
4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Lodołamacz. Tom 1 Suworow Wiktor
3/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Hitlerland. Jak naziści zdobywali władzę Nagorski Andrew
3.4/5
44,49 zł
49,90 zł
premium 35,59 zł
strona produktu - rekomendacje Na barykadach Warszawy Komornicki Stanisław
0/5
38,49 zł
premium 36,56 zł
strona produktu - rekomendacje Fantastyczne laboratorium doktora Weigla Allen Arthur
0/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 37,99 zł
strona produktu - rekomendacje Losy żydowskich żołnierzy Hitlera Rigg Bryan Mark
3/5
42,99 zł
47,90 zł
premium 34,39 zł
strona produktu - rekomendacje Afrykanie. Dzieje kontynentu Iliffe John
1/5
61,99 zł
69,90 zł
premium 58,89 zł
strona produktu - rekomendacje Powstanie i upadek starożytnego Egiptu Wilkinson Toby
4.2/5
61,99 zł
69,90 zł
premium 49,59 zł
strona produktu - rekomendacje GRU Suworow Wiktor
5/5
30,49 zł
33,90 zł
premium 24,39 zł
strona produktu - rekomendacje Zespół Stalina Fitzpatrick Sheila
5/5
45,99 zł
49,90 zł
premium 43,69 zł
strona produktu - rekomendacje Naga wyspa. Gułag Tity Jezernik Bozidar
4/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 29,19 zł
strona produktu - rekomendacje Bizancjum Herrin Judith
3.7/5
48,49 zł
53,90 zł
premium 38,79 zł
strona produktu - rekomendacje Upadek Suworow Wiktor
4/5
33,99 zł
37,90 zł
premium 32,29 zł
strona produktu - rekomendacje Wyklęte życiorysy Drużyńska Jolanta , Jankowski Stanisław
4/5
40,99 zł
45,90 zł
premium 38,94 zł
strona produktu - rekomendacje Wyzwoliciele Suworow Wiktor
5/5
31,99 zł
35,90 zł
premium 25,59 zł
strona produktu - rekomendacje Sekrety Watykanu Augias Corrado
4/5
44,49 zł
49,90 zł
premium 35,59 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.